ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        

                                                                
Spotkanie szkół partnerskich uczestniczących w programie
 "Tolerancja odpowiedzią na potrzeby współczesnej Europy"
Polska - Rzeszów - 11-16 XII 2008
 

Czas pożegnań - Polonez

foto
Ostatnie chwile w obiektywie M. Styki

foto
Comenius na sportowo

foto
Dzień piąty wizyty

foto
Comenius w Krakowie

foto
Dzień gimnazjalisty - prezentacje krajów

foto
"Tutti - Frutti"

foto
Dzień drugi

foto
Dzień pierwszy

foto

Gazeta "NOWINY" - artykuł

Gazeta Wyborcza - artykuł

 

 
 poniedziałek, 15 grudnia 2008
 

Czas pożegnań

"Wszystko, co dobre szybko się kończy". Uroczystą kolacją w zajeździe "Polonez" pożegnaliśmy naszych zagranicznych gości, którzy kilka godzin później musieli wracać do swoich krajów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podkreślali, że
z pobytu u nas pozostaną im dobre i piękne wspomnienia.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ŻYCZLIWEGO PRZYJĘCIA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z PROGRAMU COMENIUS!

foto Michał Styka

foto>>>

 poniedziałek, 15 grudnia 2008
 

Dzień piąty wizyty

Ten dzień upłynął pod znakiem kultury  fizycznej. Najpierw goście uczestniczyli w lekcji fizyki prowadzonej przez Marcina Zawadzkiego, a później sami czynnie uprawiali kulturę fizyczną, biorąc udział w meczu siatkarskim - nauczyciele contra uczniowie Comeniusa. Odbył się także pojedynek Polska -Turcja w tenisie stołowym (Polskę reprezentował fizyk) Ponadto nasi goście zwiedzali rzeszowską WSK (tam również było wiele zagadnień fizycznych).

foto>>>

 niedziela, 14 grudnia 2008
 

Comenius w Krakowie

Całą niedzielę "Drużyna Comeniusa" spędziła w
grodzie Kraka. Niewątpliwym sukcesem tej wycieczki było przekonanie Smoka Wawelskiego, by  okazywał więcej TOLERANCJI dla swoich ofiar. Smok obiecał, że od tej pory nie pożre już żadnej młodej dziewczyny. My także postanowiliśmy okazać sympatycznemu smokowi "TOLERANCE" i poradziliśmy mu, by nie tykał się żadnych owieczek - zwłaszcza tych wypchanych smołą i siarką :)

foto>>>

 sobota, 13 grudnia 2008
 

Dzień gimnazjalisty - prezentacje krajów

W tym dniu wybrane klasy zaprezentowały w oryginalny, pomysłowy i często bardzo zabawny sposób wylosowane wcześniej kraje uczestniczące w projekcie Comeniusa. Również nasi goście mieli okazję do prezentacji swoich krajów i szkół.

Gazeta "NOWINY" o nas

foto>>>

 sobota, 13 grudnia 2008
 

"Tutti - Frutti"

Uczniowie z wszystkich sześciu państw biorących udział w projekcie, przygotowali i wystawili w języku angielskim sztukę "Tutti-Frutti".

foto>>>

 piątek, 12 grudnia 2008
 

Dzień drugi wizyty

W piątek uczestnicy projektu pracowali nad sztuką "Tutti-frutti", a następnie spotkali się z władzami miasta Rzeszowa w Ratuszu i zwiedzili trasę podziemną. Późnym wieczorem w Hotelu Grand uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu artystycznym, którym był koncert grupy "NOVA" oraz światowej sławy wokalistki  jazzowej Urszuli Dudziak.

foto>>>

 czwartek, 11 grudnia 2008
 

Witamy w Polsce!  Witamy w naszej szkole!

W czwartkowy poranek skromne progi naszej szkoły przekroczyli nauczyciele i uczniowie z pięciu europejskich szkół (Litwy, Turcji, Hiszpanii, Finlandii, Bułgarii) uczestniczących wspólnie z nami w projekcie "Tolerancja odpowiedzią na potrzeby współczesnej Europy" (w ramach programu Comenius). W pierwszym dniu goście poznawali naszą szkołę. Uczniowie pracowali nad międzynarodowym słownikiem, nauczyciele z innych krajów prowadzili lekcje w wybranych klasach. Odbyło się również spotkanie z Radą Rodziców.

foto>>>

 
 
 
 

© 2008 www.gm8.resman.pl