Otrzęsiny
i pasowanie!  


Dnia 23 października o godzinie 16.00 w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość Pasowania na gimnazjalistę. Od czasu powstania gimnazjum „otrzęsiny” są stałym punktem w kalendarzu imprez szkolnych i cieszą się dużym zainteresowaniem. W tym roku imprezę przygotowała i poprowadziła klasa 2c – dziennikarsko – teatralna, której opiekunem jest p. Ewa Szmigiel. Czytaj więcej. W nawiązaniu do tematu imprezy, uczniowie zaprezentowali swe umiejętności teatralne w dwóch scenkach – współczesnej i starożytnej (z życia szkoły).

            Następnie pierwszoklasiści musieli się wykazać w 5 konkurencjach:

  1. przesadzanie kaktusów
  2. smarowanie chleba marmoladą
  3. „księżniczka” na ziarnku grochu
  4. jazda na desce z jajkiem na łyżce
  5. karmienie głodnych pierwszoklasistów przez szefostwo samorządu z zamkniętymi oczami.

Chrzest bojowy wypadł znakomicie! Klasy 1 miały również możliwość zaprezentować się ja z jak najlepszej strony a zebrani podziwiali ich tańce, piosenki oraz inne umiejętności. Śmiechu było, co nie miara! Po części artystycznej nadszedł czas na uroczyste ślubowanie, po którym wszyscy pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów naszego gimnazjum. Każda klasa została nagrodzona „na słodko” przez Radę Rodziców. Po 2- godzinnej super zabawie wszyscy uczniowie gimnazjum zintegrowali się i nawiązały się nowe przyjaźnie.

 Życzymy wszystkim uczniom klas pierwszych samych sukcesów w nauce, miłej atmosfery w naszej szkole i niezapomnianych wrażeń podczas 3-letniej nauki.

foto      foto-prezentacje klas      foto Michał Styka

Video (kolejne filmy już wkrótce)
   
Ech Mała nie szalej...

                                                                                                                             

© 2008 www.gm8.resman.pl