Kronika
Gimnazjum 2001/2002
3 września rozpoczęliśmy trzeci rok istnienia gimnazjum Mszą Św. o godz. 8.00 i spotkaniami uczniów z ich wychowawcami.
Dzień 15 września – Dzień Integracji – został poświęcony uczniom klas pierwszych. Uczestnicząc w programie przygotowanym przez starszych kolegów mieli możliwość poznać życie szkoły. Obejrzeli pokaz mody ekologicznej, scenkę teatralną, zwiedzali sale lekcyjne, w których zapoznali się z pracami starszych uczniów. Przy tej okazji nagrodzeni zostali uczniowie klas drugich i trzecich za szczególne osiągnięcia w roku szk. 2000/2001.
19 września – w tym roku nasi uczniowie wyruszyli pod opieką swoich nauczycieli nad Wisłok, by tam wziąć udział w akcji „Sprzątanie świata”.
24 września w „Gimnazjadzie” – Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkiej Atletyce wykazali się : Maria Czarnik (I miejsce w pchnięciu kulą), Wojciech Kopf (II miejsce w skoku wzwyż i III miejsce w biegu na 110m ppł), Ewelina Ryznar (IV miejsce w biegu na 300m),Bartłomiej Macioszek (IV miejsce w biegu na 110m ppł).
26 września odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Kandydować mogli przewodniczący klas i ich zastępcy. W wyborach bezpośrednich najwięcej głosów otrzymała i tym samym została przewodniczącą SU Katarzyna Słonina, natomiast wiceprzewodniczącą – Natalia Borowiec.
29 września – dzień Odpustu Parafialnego – już po raz trzeci obchodzony był w formie rywalizacji klas o puchar przechodni naszego księdza proboszcza – statuetkę św. Michała Archanioła. Każda klasa rozwiązywała trzy zadania konkursowe : brakujące słowa w tekście Apokalipsy, rozsypankę literową i krzyżówkę religijną. Na boisku szkolnym odbyły się zmagania sportowe. W wyniku rywalizacji puchar przejęła klasa 2a.
W październiku, tradycyjnie już, wybierano najpiękniejszy różaniec spośród wielu wykonanych różnymi technikami i z różnych materiałów. Za najlepszą uznano pracę Kasi Maciołek z kl. 1d.
17 października dowiedzieliśmy się o sukcesie uczniów z kl.3a : Macieja Kądziołki, Roberta Ludery i Bartosza Szczepańskiego, którzy zakwalifikowali się do II etapu Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej w języku niemieckim.
17 października uczniowie klas pierwszych , po sprawdzeniu się w różnych konkurencjach (np.: noszenie jajka na łyżeczce w ustach, degustacja i rozpoznawanie różnych napojów, wykonywanie korali z jarzębiny dla swoich wychowawczyń), zostali „pasowani” na gimnazjalistę. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski.
22 października możliwość wykazania się miała młodzież niekoniecznie uzdolniona matematycznie, a jednak przejawiająca pewne zainteresowanie matematyką np. geometrią. „Tangramy? Spróbuję!” – to konkurs, w którym udział wzięły 3-osobowe reprezentacje 17 klas naszej szkoły. I miejsce zajęła kl. 1b, II – 3a, III – 2f.
W październiku przeprowadzona została w naszej szkole akcja „Pomóżmy zwierzakom” w celu zorganizowania pomocy na rzecz podopiecznych przytuliska „Kundelek” w Zaczerniu, jak też przybliżenia uczniom problemów świata zwierząt. Malowano plakaty, układano prawa zwierząt, zbierano pokarm i akcesoria psie i kocie i w końcu bawiono się na dyskotece, z której fundusze też zostały przekazane na konto przytuliska.
24 października koło Caritas wyruszyło na pieszą pielgrzymkę do Matki Bożej Łaskawej do Chmielnika, żeby podziękować za miniony rok szkolny i pomodlić się o pomoc w nowym roku. Zwiedziliśmy kaplicę na górze Magdalence i sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Po trudach wyprawy posililiśmy się smażoną przy ognisku kiełbasą.
29 października przeprowadzono eliminacje szkolne Teleturnieju Euro – Quiz, które wyłoniły drużynę szkolną w składzie : Robert Ludera, Maciej Kądziołka, Mariusz Witkowski.
6 listopada z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę młodzież z klasy 2c zaprezentowała montaż słowno-muzyczny dla byłych żołnierzy na zebraniu III Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.
Od 5 listopada wzrósł poziom bezpieczeństwa w naszej szkole. W ramach usprawnienia monitoringu wprowadzony został obowiązek noszenia identyfikatorów, a porządku pilnują specjalnie zaangażowani ochroniarze.
14 listopada uczennica kl. 3f Gabriela Ochab odebrała stypendium przyznane jej przez Prezydenta Miasta Rzeszowa i Stowarzyszenie na Rzecz Fundacji Rozwoju Społecznego za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową postawę i działalność społeczną.
14 listopada odbyły się szkolne eliminacje do Gimnazjady szachowej, które wyłoniły dwa zespoły : M. Maślanka, B. Kołodziej, D. Kurek oraz K. Trojniar, D. Hajduk i zmieniający się I. Kluz i D. Kurek.
15 listopada koło Caritas udało się na jednodniową wycieczkę pielgrzymkowo-krajoznawczą trasą : Prządki, Odrzykoń, sanktuarium św. Jana z Dukli, pustelnia św. Jana oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Wyprawa była bezpłatna dzięki bezinteresowności pana T. Bieleckiego, który udostępnił swój autokar.
24 listopada odbyła się Gimnazjada Szachowa, w której wzięło udział 25 zespołów z Rzeszowa i okolic. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim. I miejsce zajęła drużyna z Brzozowa, II z Nowej Sarzyny, III z Pawłosiowa. Nasz zespół zajął 10 miejsce.
27 listopada za symboliczną złotówkę bawili się uczniowie naszej szkoły na dyskotece andrzejkowej zorganizowanej przez SK Caritas Przy pomocy parafialnego KSM. Zyski zostały przeznaczone na zakup środków czystości dla dzieci z Domu Dziecka Nr 2.
27 listopada podsumowano konkurs międzygimnazjalny „Chwalmy życie za to, że trwa”. Nasi uczniowie Damian Pajda i Tomasz Pluta zajęli I miejsce w kategorii informatycznej, wyróżnienia otrzymali : Paulina Bachórz i Gabriela Ochab w kategorii literackiej, a Dominik Hajduk i Maciej Kądziołka w kategorii fotograficznej.
W listopadzie i grudniu realizowany był program „Zawsze bez nikotyny” celem kształtowania prozdrowotnych postaw, szerzenia wiedzy na temat negatywnych skutków palenia papierosów oraz wskazania altrnatywnych sposobów i form spędzania czasu wolnego.
W listopadzie odbył się międzyklasowy turniej w piłce siatkowej chłopców o puchar przechodni dyrektora dla klas drugich i trzecich. Puchar zdobyła klasa 3a.
5 grudnia uczniowie klas trzecich mieli możliwość skonfrontowania swojej wiedzy i umiejętności z chemii.
Najlepszymi okazali się : I miejsce – Gabriela Ochab – 3f, II miejsce – Robert Ludera – 3a, III miejsce – Mariusz Witkowski – 3e.
15 grudnia przyjechało do naszej szkoły 16 zespołów z gimnazjów Rzeszowa i okolic, by przedstawić swoje sztuki na I Międzygimnazjalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych. Najwięcej spektakli przygotowano w językach niemieckim i angielskim, ale były też w rosyjskim i francuskim. Pierwsze miejsce zdobyły : grupa z Gimnazjum Nr 10 oraz „niemiecka” grupa z Gimnazjum im. Jana Pawła II. Na drugim miejscu uplasowało się Publiczne Gimnazjum z Frysztaka, a na trzecim – „angielska” grupa z Gimnazjum im. Jana Pawła II.
21 grudnia panowała w naszej szkole atmosfera wigilijna. Wszyscy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia i śpiewali kolędy. SK Caritas przedstawiło „Jasełka”, a dziewczęta uzdolnione muzycznie śpiewały kolędy w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim z okazji kończącego się Roku Języków Europejskich.
Nasi uczniowie złożyli też życzenia bożonarodzeniowe mieszkańcom i pracownikom Domu Kombatanta oraz byłym żołnierzom Armii Krajowej, a koło Caritas – pacjentom oddziału paliatywnego szpitala przy ul. Poniatowskiego.
Stało się już tradycją, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia nasze Gimnazjum organizuje konkurs pod hasłem „Szopka Bożonarodzeniowa” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Podkarpacia. W tym roku wpłynęło na konkurs 259 prac wykonanych różnymi technikami z 62 szkół. W dniu 7 stycznia rozdano ponad 100 nagród w obecności zaproszonych gości. Wśród nich byli : ks. bp Edward Białogłowski, ks. proboszcz naszej parafii St. Potera, pan Z. Pińkowski – przedstawiciel Zarządu Miasta, wielu księży, katechetów, siostry zakonne, nauczycieli, rodziców, opiekunów, a przede wszystkim dzieci.
Z naszej szkoły nagrodzeni zostali : Mirosław i Grzegorz Groszek, a ze szkoły podstawowej : Marek i Danusia Głodzik, Izabella Krzysztoń, Agata Rokita, Paulina i Karolina Rak.
Od 9 do 25 stycznia można było podziwiać 80 wybranych szopek IX Podkarpackiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych w rzeszowskiej Galerii pod Ratuszem.
W styczniu Samorząd Uczniowski zorganizował jak co roku zbiórkę pieniędzy na rzecz wielkiej orkiestry świątecznej pomocy.
Od 10 do 12 stycznia trwał IV turniej piłki siatkowej dla nauczycieli. Nasza reprezentacja zajęła II miejsce, a w turnieju noworocznym – III miejsce.
19 stycznia dziewczęta klas trzecich zaśpiewały kolędy w językach angielskim i niemieckim w Gimnazjum Nr 10, które to zorganizowało II Międzygimnazjalny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Językach Obcych.
Nasze gimnazjum zostało przyjęte w poczet „Miejskiej Sieci Szkół i Placówek Promujących Zdrowie”, jako jedyne gimnazjum z Rzeszowa, dzięki temu, że promuje zdrowy tryb życia, umie zagospodarować uczniom czas wolny, walczy z agresją i hałasem oraz uczy asertywności.
W styczniu odbył się Drużynowy Turniej Piłki Siatkowej klas pierwszych. Zwyciężyła drużyna chłopców z klasy 1 b w składzie : Paweł Opaliński, Rafał Kusz, Sebastian Pomianek, Tomasz Łach, Michał Marszał.
W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłkę koszykową brali udział uczniowie : M. Atowski, M. Oleszek, K. Reguła, B. Kidacki, G. Kaszuba, D. Pęcherek, S. Szeliga, K. Lisak, D. Krok, D. Domiszewski. W rozgrywkach w ramach Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt uczestniczyły : D. Stopa, P. Pacholewicz, A. Borowicz, B. Kusz, M. Czarnik, K. Słonina, K. Kaszkiel.
14 lutego otrzymaliśmy wiele życzeń walentynkowych. Cała szkoła wysłuchała przez radiowęzeł audycję, w której dodatkiem do życzeń były piosenki. Ukazało się też specjalne wydanie gazetki walentynkowej
20 lutego nasza młodzież doskonaliła swoją wiedzę teatralną na spotkaniu z reżyserem z Krakowa.
27 lutego zaczęło funkcjonować szkolne radio. Uczniowie nadali w tym dniu po raz pierwszy audycję na temat życia szkoły.
27 i 28 lutego odbył się drugi etap wewnątrzszkolnego konkursu z języka angielskiego i niemieckiego. Żeby
zakwalifikować się do finału, uczniowie musieli wykazać się wysokim poziomem opanowania sprawności językowych.
Młodzież naszego gimnazjum przeżywała rekolekcje w dniach 4 i 5 marca. W ramach rekolekcji uczniowie obejrzeli film pt. „Fatima”, spotkali się z grupą oazową i grupą KSM z naszej parafii, żeby śpiewać religijne piosenki oraz wysłuchali świadectwa życia pana Andrzeja – niepijącego alkoholika. Po wysłuchaniu w kościele prelekcji księdza rekolekcjonisty, wzięli też udział w Drodze Krzyżowej prowadzonej przez nasze koło Caritas. Uczennica kl. 3c Marzena Trawka swoją grą na wiolonczeli przyczyniła się do głębszego przeżycia Drogi Krzyżowej.
21 marca już po raz trzeci był w naszej szkole świętowany jako Dzień Gimnazjalisty, w tym roku pod hasłem „Muzyka i film z lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych”. O Puchar Przechodni Dyrektora zmagały się wszystkie klasy w sześciu konkurencjach:
- na najładniejszy strój – wygrała kl. 2e ;
- na najpiękniejszą marzannę – kl.3e ;
- wystrój klasopracowni – kl. 2 ;
- stół wielkanocny – kl. 3f i 2b ;
- pisanki – kl. 3b, 3e ;
- scenka z filmu – kl. 3a, 2a, 1c ;
- plakaty do filmów „Zemsta”, „Mały książę”, „Władca pierścieni”.
Kryteriami oceny w każdej konkurencji były : pomysłowość i estetyka wykonania. Najwięcej punktów zdobyła klasa 2e i tym samym przejęła Puchar Przechodni Dyrektora.
25 marca uczniowie klas drugich brali udział w konkursie wiedzy o „Małym Księciu”. I miejsce zajęła kl. 2a, II – 2d, III – 2b.
W tym samym dniu przeprowadzono konkurs matematyczny o tytuł „Najlepszego rachmistrza”. Najlepszym rachmistrzem został Bartosz Kołodziej, drugi był Maciej Wojtowicz, a trzeci – Łukasz Lewandowski.
6 kwietnia nastąpiło rozstrzygnięcie trzyetapowego konkursu zorganizowanego przez nauczycieli historii.
Na I etapie uczniowie wykonywali przewodniki po Rzeszowie. Wygrała Klaudia Rędziniak z kl. 1c przed Bartoszem Kołodziejem z kl. 1b i Dagmarą Kruczek, Anią Nowak i Krzyśkiem Nowakiem z kl. 3d.
Na etapie drugim rozwiązywano krzyżówki, rozsypanki, uzupełniano mapy i wykonywano plakaty reklamujące nasze miasto. W tej konkurencji I miejsce zajęła kl. 3c, II – 1b, a III – 3e. Wyróżnienia otrzymały : kl. 1a i 2f.
Na trzecim etapie 3-osobowe zespoły z klas, które uzyskały najwięcej punktów odpowiadały na wylosowane pytania. Zwyciężyła klasa 1b, drugie miejsce zajęła klasa 3c, a trzecie klasa 1c. Wyróżnienia otrzymały klasy 2f i 3e.
11 kwietnia wszyscy uczniowie i nauczyciele przeżyli bardzo smutną wiadomość o śmierci po ciężkiej chorobie jednego z naszych uczniów i syna naszej koleżanki - Andrzeja Domina. Pożegnała go cała społeczność szkoły w atmosferze żałoby. W dniu pogrzebu nie odbyły się żadne lekcje – wszyscy udali się na cmentarz. W czasie Mszy Św. ks. Jacek Piróg wygłosił homilię, którą interpretował jako lekcję katechezy dla nas wszystkich prowadzoną przez Andrzeja.
Uczennice klas trzecich brały udział w konkursie organizowanym przez Gimnazjum Nr 2 W kręgu „Jeżycjady”, czyli czy znasz twórczość Małgorzaty Musierowicz? Pierwszy etap polegał na napisaniu wypracowania na temat „Wyobraź sobie, że jesteś jednym z bohaterów <<Jeżycjady>> i napisz swoją autocharakterystykę”. Trzy najlepsze prace (B. Dziopak, M. Buszty i J Naworol) zostały przesłane na ręce organizatorów. Wyróżnienie otrzymała J. Naworol. Drugi etap odbył się 13 kwietnia w Gimnazjum Nr 2 przy ul. Szopena. Polegał na znajomości biografii i twórczości M. Musierowicz oraz wykazaniu się zdolnościami plastycznymi. Wszyscy doskonale się bawili.
13 kwietnia uczniowie klas trzecich przystąpili do sakramentu bierzmowania w naszej parafii. Przygotowywali się do tego przez cały rok w szkole na lekcjach katechezy i na spotkaniach w kościele.
17 kwietnia odbył się Diecezjalny Konkurs Religijny „Z Maryją w trzecie tysiąclecie”. Do etapu rejonowego zakwalifikowały się : Agnieszka Bogusz, Izabela Tomaszewska, Barbara Kadłuczka i Anna Alot.
Po raz drugi już w tym roku szkolnym odbył się konkurs chemiczny organizowany przez panią Annę Hulinkę. 19 kwietnia najlepsi chemicy ze szkoły rozwiązywali test pt. : „Woda i roztwory wodne”. A oto wyniki :
I miejsce zajęli egzekwo Mariusz Witkowski z kl. 3e i Tomasz Nagoński z kl. 1e, uzyskując 31 punktów na 34. II miejsce zajęła Patrycja Roś z kl. 1c – 29/34 pkt. III miejsce zajął Bartosz Kołodziej z kl. 1b zdobywając 28,5 pkt. Zwycięzcy zostali nagrodzeni ocenami z chemii i pochwałami wpisanymi do dziennika.
20 kwietnia odbył się turniej szachowy, w którym mogli brać udział wszyscy miłośnicy tej „królewskiej gry” bez względu na wiek, nie tylko z osiedla, ale i z całego Rzeszowa, a nawet okolic. Organizatorem turnieju jest Parafialny Klub Sportowy „Michael” we współpracy z naszym gimnazjum. Turniej został rozegrany w systemie szwajcarskim – 7 rund po 30 min na partie. Puchar przechodni w tym roku odjechał do Łańcuta.
Rzeszowska edycja ogólnopolskiego konkursu „8 Wspaniałych” została rozstrzygnięta z bardzo pomyślnym dla nas wynikiem. Obie nasze kandydatki : Paulina Bachórz (kl. 3f) i Gabrysia Ochab (kl. 3f) zostały laureatkami konkursu jako jedyne uczennice gimnazjów rzeszowskich. Cieszymy się, że ich wzorowa postawa, otwartość na innych, potrzebujących pomocy oraz zaangażowanie i konsekwencja w realizacji podjętych prac zostały nagrodzone.
23 kwietnia uczniowie klas trzecich obejrzeli w WDK sztukę teatralną wykonaną przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza. Miłość w „komputerowym stylu” czyli tajemnice „PROJEKTU ROMEO” jest to spektakl o miłości, o prawach nią rządzących i konsekwencjach, jakie mogą z niej wypływać, odebrany bardzo pozytywnie przez młodzież. Postacie odbywają podróż w czasie w poszukiwaniu różnych rodzajów i sposobów demonstrowania i przeżywania miłości na przestrzeni wieków. Podróżują po to, by stwierdzić, iż to, co czuli kiedyś przodkowie dziś jest ich udziałem.
„Ekokapturek”- to tytuł przedstawienia przygotowanego z okazji „Dnia Ziemi”. Teatrzyk szkolny pokazał bardzo sugestywnie problemy dotyczące skutków zagrożeń środowiska parodiując „Czerwony Kapturek”.
6 maja w naszym gimnazjum odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie obejrzeli montaż słowno-muzyczny. Honorowymi gośćmi byli żołnierze Armii Krajowej koła nr III im. mjr J. Lutaka.
„Myślenie jest moją mocną stroną”- to tytuł konkursu matematycznego, którego inicjatorem i organizatorem był uczeń klasy 3a Krzysztof Trojniar. Ten trzyetapowy konkurs przeznaczony był dla uczniów klas drugich i trzecich. Laureatami konkursu zostali : Robert Ludera – kl. 3a i Damian Szydełko – kl. 3g.
Kasia Romańczuk – 1b, Monika Dziura – 1b, Aneta Myśliwiec – 2 b i Justyna Mazur – 3 c.
Prace naszych uczennic : Anety Jęczalik – 3 e, Patrycji Roś – 1 e i Kamili Lipiszko – 3 g
zostały zaprezentowane w Domu Sztuki jako wyróżnienie w IV Podkarpackim Przeglądzie Plastyki Dzieci i Młodzieży.
W konkursie plastycznym zorganizowanym przez Ligę Ochrony Przyrody pt.: „Przyroda Podkarpacia” na szczeblu wojewódzkim nagrody otrzymali : Patrycja Maksym – 1b i Daniel Wisz – 2b.
Z okazji obchodów Dnia Europy 9 maja nasza szkoła wzięła udział w organizowanym przez Gimnazjum Nr 9 konkursie w plenerze na największą i najładniejszą flagę Unii Europejskiej. Naszą flagę wykonała grupa około 25 uczniów z klas 2a i 2b oraz uczestników Klubu Europejczyka. Ocenie podlegały : wymiary, technika, estetyka i pomysłowość. Nasza flaga miała wymiary 6m x 3m. Tło zostało wykonane ze zmiętej, granatowej bibuły, a 12 gwiazdek – z makaronu i żółtego spray`u. Komisja wysoko oceniła zwłaszcza pomysłowość i staranność wykonania. Praca została również pokazana a programie lokalnym TV Rzeszów.
W dniach 14 i 15 maja na zakończenie i podsumowanie nowego etapu edukacyjnego uczniowie klas trzecich napisali egzamin gimnazjalny. W pierwszym dniu z przedmiotów humanistycznych, w drugim z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
Trzeci etap „Z Maryją w trzecie tysiąclecie” był dla naszych uczennic bardzo pomyślny. Iza Tomaszewska wygrała z najlepszym wynikiem, natomiast Ania Alot znalazła się w gronie dziesięciu najlepszych.
Wśród tysiąca osób uczestniczących w dniu 18 maja w II Majówce Rowerowej organizowanej pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa znaleźli się też nasi uczniowie. Kolarze wyruszyli spod ratusza, a zakończyli trasę po przejechaniu 20 km, w Borku koło Rzeszowa.
25 maja odbył się II etap I Rzeszowskiego Konkursu Matematycznego dla Gimnazjalistów, który został zainicjowany 23 kwietnia. Finalistami zostali : Kasia Lisowicz, Bartosz Kołodziej, Jakub Bryła, Tomasz Nagoński, i Bartłomiej Paśko. Laureatem Konkursu został Bartosz Kołodziej, natomiast Kasia Lisowicz została wyróżniona. Oboje otzrzymali dyplomy i nagrody książkowe.
Organizatorem II Drużynowego Turnieju Edukacyjnego Szkół Gimnazjalnych „Paszport Europejski” były 25 maja : ODN „Wszechnica” i Gimnazjum Nr 9 w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 21 drużyn. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie : Mariusz Witkowski – kl. 3e, Maciek Kądziołka – kl. 3a i Robert Ludera – kl. 3a, która zajęła III miejsce. Konkurs składał się z dwóch części : pisemnej, podczas której uczniowie rozwiązywali zestaw zadań testowych i na tej podstawie wyłoniono 10 najlepszych drużyn, które kwalifikowały się do części ustnej i ustnej – były to zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności praktyczne z wykorzystaniem szerokiego wachlarza środków dydaktycznych.
3 czerwca koło Caritas działające przy naszym gimnazjum z okazji Dnia Matki zaprezentowało program słowno-muzyczny dla członków Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i Koła Caritas Rzeszów.
Odbiór programu był wzruszający.
8 czerwca na terenie naszej szkoły odbył się Osiedlowo-Szkolny Piknik Rodzinny nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale wszystkich mieszkańców osiedla. W programie imprezy były : rozgrywki sportowe, turniej wiedzy o przepisach ruchu drogowego z udziałem policjantów, pokaz szkoły karate tradycyjnego, konkursy plastyczne, prezentacja i pokaz sprzętu jednostek Straży Pożarnej, jazda konna dla dzieci, konkursy wiedzy na temat naszego miasta i in.
12 czerwca uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w „Biegu ekologiczno – prozdrowotnym” na rzeszowskich bulwarach, który był jednocześnie zakończeniem prowadzonej od kilku miesięcy akcji „Woda źródłem życia”. Po rozegranych konkurencjach : quizie dotyczącym problematyki wodnej, pięcioosobowej sztafecie, biegu sprawnościowym, konkursie prozdrowotnym „Wpływ ruchu na zdrowie”, ogłoszono wyniki. Najlepsi okazali się uczniowie klas I c i II c.
W dniu 20 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Po przemówieniu pani dyr. A. Korczyńskiej zostały wręczone medale absolwenta uczniom, których nazwiska po zakończeniu każdego semestru przez całe gimnazjum wpisywane były do „Złotej Księgi” (wymogiem była średnia ocen co najmniej 5,0 i wzorowe lub dobre zachowanie). Złotymi absolwentami Gimnazjum Nr 8 zostali :
Krzysztof Trojniar – 3a
Monika Cyganik – 3b
Justyna Mazur – 3c
Rościsław Peresłucha – 3c
Joanna Drozd – 3e
Mariusz Witkowski – 3e
Paulina Bachórz – 3f
Gabriela Ochab – 3f
Kamila Lipiszko – 3g
Damian Szydełko – 3g
Następnie zostały wręczone nagrody dla : Roberta Ludery i Krzysztofa Trojniara – finalistów Konkursu Matematycznego, Pauliny Bachórz i Gabrieli Ochab – laureatek konkursu „8 Wspaniałych”, Roberta Ludery – laureata Konkursu Informatycznego, Szymona Ryciuka – finalisty Konkursu Informatycznego, Mariusza Witkowskiego, Damiana Szydełko i Roberta Ludery – laureatów szkolnego konkursu matematycznego „Myślenie jest moją mocną stroną”, Szymona Deręga, Macieja Kądziołki, Kamili Lipiszko, Roberta Ludery – laureatów szkolnego konkursu jęzków obcych. Program artystyczny wykonany był przez reprezentantów wszystkich klas trzecich. Był to montaż słowno – muzyczny z głównym motywem „Czas i droga”. Cała uroczystość zakończyła się podziękowaniem skierowanym do nauczycieli za trud włożony w wychowanie i nauczanie przez trzy lata gimnazjum.