Kronika Gimnazjum 2003/2004

25.10.2003r.
W sobotę 22 października odbyło się Pasowanie na gimnazjalistę. Wszyscy uczniowie klas I zostali włączeni w grono braci gimnazjalnych.

29.11.2003r.
W sobotę 29 listopada miały miejsce w naszej szkole bezpłatne badania spirometryczne w ramach programu "Wzrastam w zdrowym środowisku".

12.01.2004r.
Podsumowanie XI edycji  Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.

1-2.02.2004r.
Dni Otwarte Szkoły.
Przez 2 dni, 2 i 3 lutego trwały Drzwi Otwarte Szkoły dla szóstoklasistów i ich rodziców.

11-12.03.2004r.
Rekolekcje Wielkopostne.
11 i 12 marca odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

marzec 2004r.
Nasze gimnazjum od dawna współpracuje z Domem Kombatanta oraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej (koło nr III im. mjr J. Lutaka). W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczennice klasy IIId pod opieka pani Barbary Rubinkiewicz złożyły świateczne życzenia mieszkańcom w Słocinie oraz panu prezesowi Zbigniewowi Piekiełkowi

Nasza uczennica z klasy IIId Klaudia Bar zajeła I miejsce w I edycji konkursu "Szkolny Debiut" w kategorii dłuższa forma literacka w najstarszej grupie wiekowej organizowanym przez Zespół Szkół Społecznych nr1. Napisała opowiadanie pt."Coś..." Gratulujemy Klaudii sukcesów literackich i życzymy dalszego zdobywania nagród. Nad przygotowaniem uczennicy do konkursu czuwała pani Barbara Rubinkiewicz

19.03.2004r.
Dzień Gimnazjalisty pod hasłem "Dzień Wiosny W Europie"
Jak co roku tak i w tym młodzież zorganizowała Dzień Gimnazjalisty. Każda klasa prezentowała jedno państwo europejskie przybliżając jego kulturę, historię i zwyczaje pozostałym gimnazjalistom. Nie zabrakło też pięknych strojów ludowych z prezentowanych państw.

25.03.2004r.
SUKCES NASZYCH ABSOLWENTÓW
Ubiegłoroczni uczniowie naszego gimnazjum: Katarzyna Lisowicz i Maciej Urban znaleźli się w gronie sześciu uczniów I LO, którzy reprezentować będą Polskę podczas XLV sesji Europejskiego Parlamentu Młodzieży w angielskim Newcastle. Ponadto Kasia Lisowicz została wybrana ambasadorem polskiej grupy i przypadł jej zaszczyt wygłoszenia mowy powitalnej podczas sesji. (Gazeta.Codz.NOWINY 25.03.2004)

kwiecień 2004r.
POWIETRZE, KTÓRE NAS OTACZA
W szkole realizowany jest projekt "Powietrze które nas otacza"

05.04.2004r.
Akcja Pisanki

18.04.2004r.
II MIEJSCE NASZYCH LEKKOATLETÓW
Dnia 18 kwietnia 2004r. w parafii Opatrzności Bożej na osiedlu Nowe Miasto odbył się "I Bieg Wielkanocny". Wzięło w nim udział ponad 200 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali szkoły oraz kluby sportowe z Rzeszowa i okolic. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 1000m.Drużyna naszych chłopców (w składzie: Przemysław Roczek, Patryk Guzik, Damiam Rzeszutek, Tobiasz Hędrzak, Piotr Garbaliński, Bartosz Boczar, Jakub Krach) zajęła II miejsce ustępując tylko "Sportowemu Klubowi Ustrzyki Dolne" Opiekunem zespołu był mgr Jerzy Augustyn.

23.04.2004r
Spotkanie z absolwentami
Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie spotkań z absolwentami, którzy uczą się w różnych szkołach ponadgimnazjalnych. Spotkania te są przygotowywane z myślą o uczniach klas trzecich, którzy dokonują wyboru szkoły średniej. Jest to ciekawa forma rozmowy z kolegami, koleżankami na temat danej szkoły, nauczycieli oraz poziomu nauczania. Informacje przekazywane przez rówieśników są bardzo cenne i rzetelne. Spotkania te maja pomóc osobom niezdecydowanym w wyborze danej szkoły oraz tym, którzy podjęli już decyzję, a chcieliby się utwierdzić w swoich przekonaniach. Organizatorkami spotkania były pani Stanisława Filip i pani Barbara Rubinkiewicz.

26.04.2004r.
Nasza szkoła wzięła udział w III Międzyszkolnym Konkursie "Mój pomysł na ilustrację do książki". Złożyliśmy 12 prac. Prace Kasi Maciołek z klasy IIId, Moniki Domańskiej z klasy IIIc i Małgosi Kwoki z klasy IIIb zostały nagrodzone, Wszystkie prace zostały wystawione na pokonkursowej wystawie.

30.04.2004r.
KTO MA NAJLEPSZYCH KIBICÓW SPORTOWYCH W RZESZOWIE ? - OCZYWIŚCIE NASZE GIMNAZJUM !
30 kwietnia odbyły się w Rzeszowie I Małe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej Szkół Gimnazjalnych. Nasza szkoła występująca pod barwami Danii odniosła duży sukces. Reprezentacja piłkarska zwyciężając po kolei Niemcy, Polskę i Holandię dotarła do wielkiego finału mistrzostw, w którym nieznacznie uległa drużynie Austrii i zajęła II miejsce, a zaszczytny tytuł najlepszego zawodnika turnieju przypadł Adamowi Wiszowi. W skład naszej drużyny oprócz Adama wchodzili: Rafał Kusz, Michał Marszał, Grzegorz Kawalec, Marcin Sierżęga, Paweł Krok, Darek Filip, Mateusz Mikuła, Rafał Baran i Jarek Zachajusz. Równocześnie toczyła się rywalizacja pomiędzy drużynami kibiców poszczególnych państw, w której nasza szkoła nie miała sobie równych. Jurorzy byli pod dużym wrażeniem urozmaiconego dopingu i oprawy meczowej jaką podczas całego turnieju stworzyli nasi kibice. Pierwsze miejsce i puchar dla najlepszych kibiców wywalczyła 15 dziewczyn: Natalia Janik, Ala Zarębska, Magda Kogut, Kasia Dudek, Kasia Romańczuk, Gosia Kwoka, Justyna Borowiec, Basia Maciejko, Marzena Rzepka, Monika Dziura, Kasia Rzeszutek, Agnieszka Kuś, Ula Ruszel, Paulina Halko, Patrycja Maksym oraz wspomagająca je grupa kibiców Stali i Resovii z naszej szkoły.

11.05.2004
KOLEJNE SUKCESY LEKKOATLETÓW
11 maja na stadionie Resovii odbyły się zawody Ligi Lekkoatletycznej dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna dziewcząt naszego gimnazjum w składzie: Alicja Zarębska, Paulina Roś, Malwina Augustyn, Żaneta Ostrowska, Ewelina Gugała, Edyta Chrusciel, Ewa Kiec, Ewa Dobek, Justyna Fornal, Patrycja Maksym, Paulina Halko, Justyna Czarnota, Magdalena Kogut, Joanna Niedźwiedź, Jadwiga Wyskiel; zajęła drużynowo IV miejsce, natomiast indywidualnie Edyta Chrusciel była najlepsza na 600m, Malwina Augustyn była druga na 300m, a Ewa Kiec trzecia na 600m. Jeszcze lepiej spisali się nasi chłopcy, którzy zespołowo zajęli II miejsce. Skład drużyny: Piotr Garbaliński, Łukasz Sopylak, Mateusz Ożóg, Damian Rzeszutek, Rafał Nabel, Maciek Simiński, Jakub Krach, Tobiasz Hędrzak, Przemek Roczek, Sebastian Macioszek, Maciek Szwajczewski, Patryk Guzik, Wojtek Kopf, Michał Kusz. Indywidualnie I miejsce w pchnięciu kulą zdobył Patryk Guzik, I miejsce w skoku wzwyż Wojtek Kopf, II miejsce w skoku w dal Sebastian Macioszek, II miejsce na 1000m Tobiasz Hędrzak.

14.05.2004r
POKAZ AKROBATÓW STALI RZESZÓW
W naszej szkole odbył się pokaz skoków na trampolinie zawodników sekcji akrobatyki sportowej ZKS Stal Polimarky Rzeszów. Swoja klasę sportową zaprezentowali m.in. reprezentanci Polski - Agnieszka Stanek i Władysław Groszek uczniowie klasy 3A. Z tajnikami skoków na trampolinie zapoznała nas ich trenerka p.Małgorzata Bilska, której serdecznie dziękujemy za zorganizowanie pokazu.

22.05.2004r
WYRÓŻNIONY PASZPORT EUROPEJSKI
W sobotę 22 maja w Gimnazjum nr9 w Rzeszowie odbył się IV Drużynowy Turniej Edukacyjny zwany "Paszportem Europejskim". Nasze gimnazjum reprezentowała druzyna w składzie: Michał Florek, Rafał Bała, Michał Leszczyński (wszyscy z kl, IIe). Chłopcy zdobyli wyróżnienie, dowodząc w ten sposób, że już kolejny raz jesteśmy w czołówce. Serdecznie im gratulujemy!

29.05.2004r
STEP-TAP na Dzień Dziecka
W sobotę 29 maja na osiedlu Nowe Miasto odbył się Osiedlowy Piknik z okazji Dnia Dziecka, podczas którego wystąpił nasz gimnazjalny zespół tańca współczesnego "Step-Tap", którego opiekunem jest pani Danuta Żarek. Zespół prezentuje się z występu na występ coraz efektowniej. Życzymy dziewczynom i ich trenerce wielu sukcesów i wytrwałości w dalszej pracy.

31.05.2004r
DNI MŁODYCH TWÓRCÓW PROMUJĄCYCH ZDROWIE
Nasze gimnazjum należy do grona szkół promujacych zdrowie i z tego względu w ubiegłym tygodniu mieliśmy możliwość zaprezentowania się na rzeszowskim rynku. W środę - w efektownym pokazie tańców towarzyskich zaprezentowała się para taneczna - Weronika Palczak z kl.Ib i Adrian Demitraszek z kl.IId. W czwartek duże zainteresowanie publiczności wzbudziły występy zespołu tańca współczesnego "Step-tap" oraz grupy muzycznej - Rafał Bała z IIe (saksofon) i Jakub Bukowski z IIe (keyobard).

02.06.2004r
Z KLASY DO KASY
W kolejnym tygodniu konkursu "Z klasy do kasy" organizowanego przez NBP i Gazetę Wyborczą, nasi uczniowie z klasy 3b tzw. Chuck`s Team (Tomek Łach, Wojtek Pluta, Paweł Opaliński, Bartek Kołodziej) zajęli I miejsce w województwie podkarpackim. Po zakończeniu I tury konkursu Chuck`s Team zajmuje 2 miejsce w Rzeszowie, 9 w województwie podkarpackim i znalazł się na liście 100 najlepszych zespołów z całej Polski. Teraz Chuck`s Team przygotowuje się do finału w Krakowie. Opiekunem zespołu jest p.Renata Drozdowska. Życzymy kolejnych sukcesów w inwestowaniu wirtualnych pieniędzy!