Regulamin 2017
środa, 13 stycznia 2016                                  

Relacja z rozdania nagród w XXIII Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych


Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa
Dlatego, żeby podawać sobie ręce
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie
Dlatego, żeby sobie wybaczać


Takimi refleksyjnie brzmiącymi rozważaniami oraz wspólnie śpiewanymi kolędami rozpoczęła się 11 stycznia 2016 roku uroczystość rozdania nagród XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych .
Mieliśmy wielką przyjemność i zaszczyt gościć w murach naszego gimnazjum zacnych gości:
Jego Ekselencję księdza biskupa Jana Wątrobę, księdza proboszcza zaprzyjaźnionej z nami parafii pod wezwaniem Św. Michała Archanioła Stanisława Poterę, panią wicekurator Alinę Pieniążek, panią przewodniczącą nauczycielskiej Solidarności Bogumiłę Budę, radnego miasta Rzeszowa pana Jerzego Jeczmienionkę, "matkę założycielkę" konkursu panią Stanisławę Bajorską, przedstawicielkę Rady Rodziców panią Katarzynę Michno, wieloletniego przyjaciela naszej szkoły i sponsora pana Kazimierza Raka, a przede wszystkim "sprawców" całej uroczystości – nagrodzonych twórców szopek i ich opiekunów.
Ku naszej wielkiej radości, ale także zaskoczeniu, stwierdzamy, iż mimo 23 lat trwania konkursu cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem. Cieszy nas także to, że mamy swój wkład, zgodnie z ideą naszego konkursu, w budowaniu wspólnoty. Bo przecież rodzinne, wspólne wykonywanie szopki, czasem pokoleniowe (dziadkowie, rodzice, wnuki) to wspólne przebywanie ze sobą, budowanie więzi, wzbudz
enie tęsknoty do tej Świętej Rodziny, która powinna być dla nas wzorem. Szczególnie to ważne w dzisiejszych współczesnych, pełnych pośpiechu czasach.
Zachwyciły nas, jak co, roku nowe pomysły, materiały techniki. Wszystkie szopki są cudowne! Każda z nich jest prawdziwym dziełem sztuki, niepowtarzalnym, wspaniałym, bo twórcy zostawiają przecież w swoich pracach... serce.
Z pewnością nagrodą (oprócz tych rzeczowych, wręczonch na uroczystości) i wyróżnieniem dla wszystkich uczestników naszego konkursu będzie możliwość podziwiania wykonanych przez nich prac w Millenium Hall. Jest nam bardzo miło poi
nformować, że nasza pokonkursowa wystawa otwarta będzie od 12 stycznia 2016 roku do 1 lutego 2016 roku. Tam też należy odbierać swoje prace, nie przekraczając terminu, czyli 1 lutego 2016 roku.
Fotorelacja z rozdania nagród zrealizowana przez panią Katarzynę Michno

poniedziałek, 11 stycznia 2016                                                     
FINAŁ XXIII WOJEWÓDZKIEGO
 KONKURSU SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH


foto   wyniki  galeria szopek z portalu gazeta.plniedziela, 10 stycznia 2016                            
FOTOREPORTAŻ Z OBRAD JURY KONKURSU SZOPEK


foto Katarzyna Michno


czwartek, 8 stycznia 2015                                                    
XXII Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

W miniony czwartek z udziałem znamienitych gości na czele z Biskupem Rzeszowskim Janem Wątrobą odbyła się uroczystość wręczenia nagród w XXII Konkursie Szopek. Tegoroczni laureaci w nagrodę pojadą na wycieczkę do Wieliczki. Jest nam bardzo miło, że w gronie nagrodzonych znaleźli się także uczniowie naszej szkoły: Anna Durak, Dominik Czyrka i Karol Rodzinka. Foto
LISTA LAUREATÓW KONKURSU SZOPEK!!!
Reportaż Radia Rzeszów
   Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy szopek w MilleniumHall.

galeria szopek 2015
 

poniedziałek, 13 stycznia 2014                                                                     
Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
w naszej szkole

Już po raz XXI odbywa się w naszej szkole konkurs i wystawa szopek bożonarodzeniowych.
Dla wszystkich - i organizatorów (to ogromne przedsięwzięcie) oraz wykonawców (przybywają do nas z najdalszych zakątków województwa podkarpackiego) to ważne wydarzenie. Bo cóż tak zbliża rodzinę, jak nie wspólna praca? (w naszym konkursie szopki mogą wykonywać całe rodziny) i przebywanie ze sobą, bycie razem?
A właśnie, nasz konkurs ma na celu zaangażowanie całych rodzin, klas, grup. Z radością i satysfakcją stwierdzamy, że mimo tak długiego czasu (nasz konkurs już w pełni osiągnął pełnoletniość) trwania naszego przedsięwzięcia, wciąż cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem (wpłynęło 303 prace) i zatacza coraz szerszy krąg (prace pochodzą z 68 szkół całego województwa podkarpackiego).
Z wielką radością stwierdzamy też, że wykonane prace wciąż nas zaskakują – świeżymi pomysłami (piękna tegoroczna szopka z przesłaniem dla współczesnego człowieka), ciekawymi, nowymi technikami i coraz to innych materiałów. Wydawać by się mogło, że zostało już wszystko wymyślone, a tymczasem pojawiają się szopki wciąż nowe, ciekawe, inspirowane współczesnym życiem.
W tym roku jury obradowało 10.01.2014r. i po burzliwych dyskusjach (bardzo trudno dokonać wyboru, wszystkie prace są wspaniałe!) wyłoniło 40 zwycięzców oraz wyróżniło 31 prac.
Zwycięzcy pojadą na wycieczkę do Krakowa, gdzie będą mogli m.in. „skonfrontować” swoje prace z szopkami krakowskimi, wystawa których jest w programie wspomnianej I nagrody.
12 stycznia była udostępniona w naszym gimnazjum wystawa pokonkursowa i mieszkańcy Rzeszowa, a szczególnie Osiedla Mieszka I bardzo licznie ją odwiedzali.
Ci, którzy nie zdążyli obejrzeć naszej wystawy w szkole, będą mieli taką możliwość
w Europejskiej Sali Wystawowej Millenium Hall od 14.01 do 02.02.2014r..
13.01.2014r. odbyło się uroczyste rozdanie nagród w naszym konkursie. Bardzo cieszyliśmy się na naszej uroczystości z obecności ks. biskupa Edwarda Białogłowskiego oraz władz miasta, kuratorium i innych zacnych gości.
Było nam miło, że na naszą uroczystość przybyła p. St. Bajorska pomysłodawczyni i do ubiegłego roku organizatorka konkursu, która obecnie przebywa na emeryturze. Jej dzieło jest kontynuowane przez naszą szkołę, a Ona sama jest wciąż dobrym duchem całego przedsięwzięcia.
galeria szopek   Wyniki   foto                                                                                                              


11 stycznia 2014

XXI
 WOJEWÓDZKI
 KONKURS SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH 2014

Regulamin             Wyniki
               
                                                                     
Galeria szopek konkursowych 2014

foto
XX Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych
 6 stycznia 2013 
LISTA TWÓRCÓW, KTÓRYM JURY PRZYZNAŁA NAGRODĘ GŁÓWNĄ

                                                                     
Tysiące rzeszowian na Wystawie Szopek

Już po raz XX nasze Gimnazjum jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jest nam niezmiennie miło, że wciąż zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, nawiązaniem do współczesności, ciekawymi technikami, starannością wykonania, inwencją twórczą. W bieżącym roku nasz konkurs odbył się w niezwykłej scenerii rzeszowskiego rynku, w szczególnym dniu, kiedy to Trzej Królowie oddają pokłon Nowo narodzonemu Dzieciątku. Te sprzyjające okoliczności pozwoliły nam w specjalny sposób uczcić nasz Jubileusz.
Jury, jak co roku miało niezwykle trudne zadanie, wybrać z 500 prac, wykonanych przez 600 twórców te najpiękniejsze. Obrady były więc burzliwe, bo wszystkie szopki są piękne i zachwycają każda na swój sposób.
Jurorzy postanowili, podkreślając tym samym Jubileusz XX-lecia, przyznać 90 głównych nagród.
Pragniemy zwrócić uwagę na atrakcyjność I nagrody. Jest to wycieczka do Warszawy, w programie której przewidziana jest wizyta w polskim parlamencie oraz niezwykle atrakcyjny pobyt w Centrum Nauki Kopernik – jedno z miejsc, które cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.
Wykonane prace zostały przewiezione do Millenium Hall i tam wyeksponowane w Europejskiej Galerii Wystawowej. Będzie je można podziwiać do 2 lutego 2013 roku.


Galeria szopek 2013 foto
        Wystawa szopek 2013 foto


Zachęcamy do obejrzenia:
Galerii  Szopek  w poszerzonej rzeczywistości - Kliknij 
(do obejrzenia potrzebna jest kamera komputerowa oraz specjalny marker -
można go będzie otrzymać m.in. podczas Orszaku Trzech Króli)


oraz

  Historii  Konkursu Szopek (prezentacja multimedialna) Kliknij
Finał XIX Konkursu Szopek
6 styczeń 2012PRZECZYTAJ  RELACJĘ

Zapraszamy na wystawę szopek

LAUREACI KONKURSU SZOPEK
W dniu 05.01.2012 r. Jury konkursu XIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych podjęło decyzję by przyznać
 45 nagród głównych i 49 wyróżnień.
    LISTA  NAGRODZONYCH  

 
 
Foto
Finał XVIII Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych
10 stycznia 2011

Foto

Zapraszamy na
XVIII WYSTAWĘ SZOPEK BOŻONARODZENIOWYCH
WYSTAWĘ MOŻNA ZWIEDZAĆ
w niedzielę 9 stycznia w godzinach od 10 do 16

Wyniki konkursu              Zobacz galerię szopek

ZOBACZ SPECJALNY NUMER SZKOLNEJ GAZETKI INTERNETOWEJ POŚWIECONEJ KONKURSOWI SZOPEK!    KLIKNIJ

foto   foto2  video
Rozstrzygnięcie XVII Konkursu Szopek
styczeń 2010

 Już po raz XVII nasze Gimnazjum jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jest nam niezmiennie miło, że wciąż zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, nawiązaniem do współczesności, ciekawymi technikami, starannością wykonania. W bieżącym roku na nasz konkurs wpłynęło 287 prac z 65 szkół całego województwa podkarpackiego.
Pragniemy zwrócić uwagę na atrakcyjność I nagrody. Przypominamy, że Pani posłanka do Sejmu RP Grażyna Gęsicka ufundowała dla zwycięzców naszego konkursu wyjazd - wycieczkę do Warszawy, w programie, której przewidziana jest wizyta w polskim parlamencie oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Nagrodzonych zostało 40 osób.

Foto     Lista laureatów    Galeria szopek

Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

         Zapraszamy wszystkich w niedzielę 10 stycznia
do obejrzenia XVII Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych.
Tegoroczna wystawa zgromadziła ponad 350 małych arcydzieł
z całego województwa podkarpackiego.

Galeria szopek

Laureaci szopek w Warszawie

W dniu 1 lutego w nagrodę za zajęcie najwyższych miejsc i za pomoc w organizacji XVII Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dzieci i młodzież z Podkarpacia wrawstania Warszawskiego, Sejm, Starówkę. Wycieczkę ufundowała Pani Poseł PIS-u Gz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy Muzeum Porażyna Gęsicka, Radny Miasta Rzeszowa - Pan Jerzy Jęczmienionka i Rada Rodziców Gimnazjum nr 8. Było miło i ciekawie.
 XVI Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - styczeń 2009

foto>>>

Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

         Zapraszamy wszystkich  do obejrzenia zdjęć z XVI Wystawy
 Szopek Bożonarodzeniowych. Tegoroczna wystawa zgromadziła 270 małych arcydzieł z całego województwa podkarpackiego.
foto>>>
 XV Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - styczeń 2008

Trzy i pół tysiąca zwiedzających, ponad 320 prac - wciąż zadziwiających  i zachwycających  swoją pomysłowością,  pochodzących z 67 szkół i placówek oświatowych całego województwa podkarpackiego.
Przeczytaj
relację z finału jubileuszowego XV Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.
Zdjęcia z finału.

W hali Na Podpromiu trwa pokonkursowa wystawa szopek bożonarodzeniowych. Tegoroczny jubileuszowy XV Konkurs Szopek zgromadził rekordową liczbę ponad 300 twórców z całego województwa.
 
Lista laureatów Zdjęcia z wystawy
XIV Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - styczeń 2007

Po raz XIV w naszej szkole odbywa się wystawa szopek bożonarodzeniowych. Dla wszystkich jest to duże wydarzenie, bo cóż tak nie zbliża rodziny jak wspólna praca (szopki mogą wykonywać całe rodziny). A właśnie nasz konkurs ma na celu: zaangażowanie całej rodziny. Z satysfakcją stwierdzamy, iż co roku prace, które wpływają na nasz konkurs (od wielu lat wojewódzki) są coraz bardziej pomysłowe i wykonywane ciekawymi technikami. Wpłynęło 303 prace z 82 szkół całego województwa podkarpackiego.

Lista nagrodzonych  Zdjęcia szopek  Zdjęcia z finału konkursu
 XIII Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - styczeń 2006

W dniu 9 stycznia 2006 r. odbył się w naszej szkole XIII Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W konkursie wzięło udział 56 szkół i placówek oświatowych z województwa podkarpackiego, zgromadzono 214 szopki, a zaangażowało się do konkursu ok. 300 dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły III miejsce zajęli: Michał Wilkos i Przemysław Żak z kl. 2a, 7 Rzeszowska Drużyna Harcerek "Tęcza”, do której należy między innymi Justyna Pelczar z kl. 1b i Bogumiła Głodzik, Katarzyna Siwiec z kl. 3d. Wyróżnienia zaś otrzymali: Joanna Kuśnierz i Dorota Ząbroń, Ewa Dobek, Paulina Lubaś i Małgorzata Szylar, Karolina Berłowska i Aleksandra Graba, Żaneta Śliwińska, Rafał Nabel wszyscy z kl. 3d, oraz Adrian Worosz, Ewa Kiec, Iwona Guzik, Karolina Pacholewicz uczniowie kl. 3e. Wszystkim gratulujemy.

Zdjęcia z finału   Lista nagrodzonych  
Zobacz szopki