Kronika Gimnazjum 2005/2006

19.06.2006
 Bardzo dobry wynik naszej szkoły
 na egzaminie gimnazjalnym !!!

Nasze gimnazjum zaprezentowało się z bardzo dobrej strony na tegorocznym egzaminie gimnazjalnym. Ogólny wynik szkoły z obu części egzaminu 63,1 pkt., w skali całego kraju Komisja Egzaminacyjna zakwalifikowała do grupy wyników   bardzo wysokich.  Niewątpliwie świadczy to o wysokim poziomie nauczania naszej szkoły, co nas bardzo cieszy!!!
Wynik uzyskany przez szkołę plasuje nas na bardzo dobrym czwartym miejscu wśród rzeszowskich gimnazjów.

1.Gimnazjum nr 6 - 65.1
2.Gimnazjum nr 10 - 64,7
3.Gimnazjum nr 9 - 64,1
4.Gimnazjum nr 8 - 63,1
5.Gimnazjum nr 11 -62,0
6.Gimnazjum nr 7 - 61,3
7.Gimnazjum nr 1 - 60.1
8.Gimnazjum nr 2 - 60, 1
9. Gimnazujm nr 3 - 56,9
10.Gimnazjum nr 4 - 55.0
11.Gimnazjum nr12 - 54.0

W części matematyczno - przyrodniczej uzyskaliśmy wynik 29,1 pkt., który w skali kraju plasuje nas  w grupie wyników bardzo wysokich.  W części humanistycznej uzyskaliśmy 34 pkt. i uplasowaliśmy się w grupie wyników wysokich.

Źródło: "Gazeta Wyborcza" 19.06.2006

6.06.2006
 "Zjawiska fizyczne wokół nas"

Laureatami konkursu fotograficznego "Zjawiska fizyczne wokół nas" zostali: Michał Niedziałek, Dominika Szura, Magdalena Ciepiela, Joanna Makar, Michał Kołodziej, Wojciech Płonka, Ewelina Wołoszyn.

 
5.06.2006
 Liga Paryska

Michał Kozdęba zajął II miejsce w konkursie matematycznym LIGA PARYSKA organizowanym przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

 
2.06.2006
 Marcin Damek - Wiosennym Mistrzem Ortografii

Marcin Damek z klasy 2d był jednym  z trzech reprezentantów naszej szkoły w konkursie ortograficznym zorganizowanym przez Gimnazjum nr 12. W zmaganiach przebiegających pod hasłem "Pisownia wielką i małą literą wdzięli udział  gimnazjaliści z Rzeszowa i okolic. Marcin zajął pierwsze konkursowe miejsce, zdobywając tym samym tytuł Wiosennego Mistrza Ortografii. Wielkie gratulacje.

 
24.05.2006
 Ola laureatką konkursu "Szkolny debiut"

Aleksandra Tupaj z klasy II e reprezentowała nasza szkołę w III edycji konkursu literackiego "Szkolny debiut", którego organizatorem był Zespół Szkół Społecznych nr1 w Rzeszowie. Ola znalazła się wśród laureatów zmagań w kategorii wiekowej uczniów klas II i III gimnazjum. Jej praca konkursowa zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

 
22.05.2006
 Siatkarki z 3a najlepsze w szkole

W zakończonym turnieju piłki siatkowej dziewcząt najlepsza okazała się drużyna klasy 3a. Kolejne miejsca zajęły II- klasa 3c, III- klasa 1c, IV - 2a, V - 1d, VI-2d.

 
19.05.2006
 
II miejsce w Turnieju "WIEM WSZYSTKO"
Uczniowie 12 rzeszowskich gimnazjów rywalizowali w TURNIEJU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH "WIEM WSZYSTKO" o PUCHAR DYREKTORA LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO WYŻSZEJ SZKOŁY INFORMATYKI I ZARZĄDZANIA. Znakomicie zaprezentowała się nasza szkoła. Reprezentacja w składzie: Monika Florek, Paula Roś, Natalia Majca i Gabriela Demitraszek zajęła II miejsce. Naszą szkołę wyprzedziła tylko reprezentacja Gimnazjum im. Jana Pawła II.  Ponadto III miejsce indywidualnie wywalczyła Monika Florek. Wielkie gratulacje! Foto
 
16.05.2006
 
Rewelacyjna forma lekkoatletów
Podczas zawodów lekkoatletycznych, które odbyły się na obiektach Gimnazjum nr 7 świetnie zaprezentowali się nasi uczniowie. Paula Roś była najlepsza na 100m ppł.,  trzecie miejsce w tej konkurencji zajęła Kasia Stanek. Łukasz Sopylak nie miał konkurentów w sprincie na 100m, trzeci był Kuba Guniewski. Rafał Nabel zajął drugie miejsce w skoku w dal przegrywając ze swoim rywalem o zaledwie 2 cm. Ponadto Przemek Michna był czwarty w skoku wzwyż, a Ewa Kiec szósta na 600m. Gratulujemy!
 
 
12.05.2006
 
Rocznica nadania szkole imienia AK
Dzień 12 V 2006r. był dniem szczególnym dla całej społeczności szkolnej. Obchodziliśmy bowiem - 1 rocznicę nadania naszemu gimnazjum imienia Armii Krajowej. Uroczystego charakteru szkolnemu świętu nadała msza św. koncelebrowana przez księdza proboszcza parafii św.Michała Archanioła Stanisława Poterę z udziałem pocztu sztandarowego szkoły oraz zaproszonych gości. Ważne słowa księdza prałata skierowane do młodzieży, a dotyczące patriotyzmu, wzbudziły refleksje i przygotowały do II części obchodów dnia patrona, które odbyły się na terenie naszej placówki...  Relacja ,zdjęcia

 
9.05.2006
 Ola Tupaj mistrzynią czasowników

Aleksandra Tupaj z klasy 2e zwyciężyła w konkursie Mistrz czasowników nieregularnych z języka angielskiego, drugie miejsce zajęła Paulina Kuziara również z klasy 2e , a trzecie Dorota Ząbroń z klasy 3b

 

8.05.2006
 Rafał najsilniejszym uczniem !

Nikt nie zdołał pokonać Rafała Nabla z klasy 3d w zawodach o tytuł najsilniejszego ucznia w naszej szkole. Uczniowie rywalizowali w  konkurencji siłowania się na rękę. Wicemistrzostwo szkoły wywalczył Przemek Rożek, a trzecie miejsce zdobył Jakub Ignarski.

 7.05.2006
 
Słaby występ piłkarzy
Po dwóch wysokich porażkach zakończyła swój udział w Miejskiej Gimnazjadzie piłkarska reprezentacja naszej szkoły.
Foto

 
5.05.2006
 "Kibic to nie kibol"

W piątek odwiedzili nasza szkołę  przedstawiciele Urzędu Miasta, Policji, Straży Miejskiej oraz  klubów - Stali i Resovii Rzeszów. Celem ich pobytu było przekonanie uczniów naszej szkoły do kulturalnego dopingu na imprezach sportowych i wyeliminowanie negatywnego zjawiska chuligaństwa stadionowego. Piłkarze i  działacze klubowi świadczyli, że między nimi nie ma nienawiści czy wrogiego nastawienia do siebie, wręcz przeciwnie często prywatnie utrzymują między sobą kontakty koleżeńskie. Rafał Pomianek - bramkarz Stali, mówił o tym jak bardzo potrzebny jest piłkarzom sportowy doping, a jednocześnie jak przeszkadzają im rozróby pseudokibiców. Zaapelował o ich zaprzestanie. Foto
 

27.04.2006
 I miejsce Pauli Roś

W rozegranej na stadionie Resovii " Olimpiadzie miejskiej w biegach przełajowych" w indywidualnym biegu gimnazjalistek na dystansie 1000 m najlepszą okazała się uczennica naszej szkoły - Paula Roś. W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczyny uplasowały się na II miejscu. Gratulujemy.
 

25.04.2006
"Palma Wielkanocna"

W IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Palma Wielkanocna" wśród szkół gimnazjalnych II miejsce za swoją palmę otrzymała Aleksandra Inglot z kl.IIIa.
 

24.04.2006
 Konkurs - "REBUS Z PLUSEM"
Ogłaszamy konkurs na zilustrowanie dowolnego pojęcia fizycznego za pomocą rebusu graficznego.
Konkurs jest przeznaczony dla każdego ucznia gimnazjum a także nauczycieli. Propozycje rebusów powinny być: nieszablonowe, dowcipne, autorskie (dotąd niepublikowane). Zilustrowane pojęcie fizyczne może składać się maksymalnie z 4 słów.  Przy każdym rebusie należy podać dział, którego dotyczy zagadka, oraz określić z ilu słów i liter składa się hasło. Technika wykonania – dowolna, na kartkach maks. A4. REBUSY GRAFICZNE NALEŻY SKŁADAĆ  DO 10 CZERWCA 2006 r. u p. Aliny Mazery. Autorzy najlepszych pomysłów otrzymają nagrody. Zwycięskie prace zostaną opublikowane na stronie internetowej www.efplus.gwo.pl.
 

21.04.2006
 "Zjawiska fizyczne wokół nas"

Wyniki I etapu konkursu fotograficznego
 "Zjawiska fizyczne wokół nas": I miejsce – Niedziałek Michał kl. 3c – „Gitara”, II miejsce – Szura Dominika kl. 1 d – „Zjawisko dyfuzji”, III miejsce – Makar Joanna kl. 3a –Ciepiela Magdalena kl. 3a – „Smuga kondensacyjna”. Gratulujemy i wszystkim uczestnikom życzymy wygranej w II etapie.
 

3.04.2006
"Uwspółcześnione i odczytane na nowo -
 bajki Jeana de Lafontaine'a"

 Inscenizacja Szkolnego Zespołu Teatralnego pt. "Uwspółcześnione i odczytane na nowo - bajki Jeana de Lafontaine'a" udowodniła, że dzieła odległych, minionych epok kulturowych mogą i staja się pretekstem do rozmowy o nas - ludziach XXI wieku. Ciepłe przyjęcie przedstawienia pozwala sądzić, że utwory niepokornego poety są uniwersalne, pewne ludzkie cechy niezmienne, a gorzkie czasem refleksje każą zatrzymać się nad trwałymi, a nie pozornymi wartościami życia ludzkiego. Humorystyczny charakter bajek sprawił zaś, ze ich moralizatorstwu nierzadko akompaniował... śmiech publiczności.
22 III 2006 r inscenizacja została zaprezentowana pierwszoklasistom naszego gimnazjum, natomiast 3 IV 2006 r. mieli okazję ja obejrzeć rodzice i nauczyciele wszystkich gimnazjalistów

24.03.2006
 I miejsce naszej szkoły w turnieju
"Ruch rzeźbi umysł, duszę i ciało"

Reprezentacja naszej szkoły nie miała sobie równych w Turnieju rekreacyjno-sportowym pod hasłem
"Ruch rzeźbi umysł, duszę i ciało"
o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie. W turnieju uczestniczyło 10 gimnazjów z Rzeszowa i okolic. Ponadto w konkursie informatyczno- sportowym uplasowaliśmy się na czwartym miejscu. Foto21
.03.2006
Wiosna w szkole pod znakiem kina!

21 marca - pierwszy dzień wiosny przebiegał u nas bardzo... filmowo. Dlatego też o wagarach nie było mowy, natomiast niezwykle kusząca okazała się perspektywa spędzenia czasu  lekcyjnego w towarzystwie  gwiazd najwyższego formatu. Międzyklasowa rywalizacja przebiegająca pod hasłem "Kocham kino"  objęła: inscenizację fragmentów wybranych filmów, kinowy Quiz wiedzowy oraz wykonanie afisza promującego poszczególne obrazy.  Tłoczno było na gimnazjalnej Alei Gwiazd, a filmowi przebierańcy opanowali w tym dniu szkołę! Infantylni uczniowie mieli okazję zamienić kilka słów z teletubisiami lub smerfami. Miłośnicy zwierząt mogli się, choć na chwilę zaopiekować którymś spośród (prawie ) 101 dalmatyńczyków. Shrek i Fiona po raz kolejny udowodnili, że prawdziwe uczucie nie musi rodzić się od pierwszego wejrzenia... Ekscentrycy z uwaga obserwowali poczynania członków z lekka szalonej rodzinki Adamsów... W zmaganiach gimnazjalnych zwyciężyła klasa 3c, której działania skoncentrowane były wokół filmu "Madagaskar". II miejsce zajęła 2a ( obraz "Głupi i głupszy"), natomiast III - klasy: 1a ("Teletubisuie"), 2b ("101 Dalmatyńczyków") oraz3d ("Opowieści z Narnii"). Wierzymy, że nasz dzień Kinomana uroczyście i rozrywkowo zarazem "sprowokował" kolejna porę roku. Bo filmowo - jak się okazało - to radośnie i kolorowo!


17.03.2006
 Sukcesy plastyczne
W V Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Mój pomysł na ilustrację do książki" nagrody otrzymały :Ewa Dobek, Karolina Pyziak i Angelina Sumiec.


14.03.2006
 TRZECIA A- MISTRZA MA!
Drużyna klasy 3A w składzie: Łukasz Marszał, Max Gibała i Adam Cudo zwyciężyła w Mistrzostwach Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej. Drugie miejsce zajął pierwszy zespół z klasy 3B ( Przemek Michna, Bartek Bławat, Michał Kogut), a trzecie drugi zespół z tej samej klasy ( Krzysztof Kowalczyk, Bartek Bieniek, Mateusz Rudnicki, Bartek Baran, Łukasz Gąsior). Tytuł Króla Strzelców zdobył Przemek Michna z dorobkiem 45 bramek. Wyróżnienia : dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Łukasz Marszał , dla najwszechstronniejszego zawodnika Max Gibała.
Wyniki, zdjęcia


10.03.2006
 Stypendia Premiera dla naszych absolwentów
Absolwentki naszej szkoły: Anna Alot, Kinga Ludera i Katarzyna Słonina otrzymały Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Jest to forma nagradzania uzdolnionych uczniów szkół średnich. Stypendystą może zostać  jeden uczeń szkoły średniej, który w wyniku rocznej klasyfikacji uzyskał najwyższą średnią ocen, lub uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy.( wg. Miesięcznika Nasz Dom Nr4 2006)


9.03.2006
 V Rzeszowski Konkurs Matematyczny
W dniu 9 marca odbył się w naszym gimnazjum V Rzeszowski Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów. W tym szkolnym etapie konkursu najlepsi okazali się następujący uczniowie: Michał Kozdęba 2d, Jakub Szydłowski 2b i Aleksandra Tupaj 2d. Mamy nadzieję, że dostaną się do etapu miejskiego tego konkursu.


9.03.2006
 Turniej piłki nożnej o puchar dyrektora Gimnazjum nr9
Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce w rozegranym w hali "Na Podpromiu" I Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 9 w Rzeszowie. W turnieju wzięło udział 9 drużyn.


9.03.2006
 Wyróżnienia w konkursie plastycznym
W Międzyszkolnym Konkursie na ilustrację do wiersza ks. Jana Twardowskiego wyróżnienia za prace plastyczne otrzymały: Anna Czarnota i  Karolina Dziuban.


8.03.2006
 Mistrzostwa gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej
Mistrzostwa gimnazjum w halowej piłce nożnej wkraczają w decydująca fazę. Z 18 drużyn, które przystąpiły do zawodów pozostała już tylko najlepsza czwórka: 3A, 3BI, 3BII, 1DI. Finałowy turniej zaplanowany jest na najbliższą środę.
Wyniki i tabela strzelców


7.03.2006
 Rocznica śmierci Leopolda Lisa-Kuli
Kim był Leopold Lis-Kula - przeczytaj.


7.03.2006
 Konkurs recytatorski
W V edycji konkursu „ W kręgu Jeżycjady Małgorzaty Musierowicz" w kategorii: recytacja III miejsce zajęła Karolina Jarosz z klasy III e. Życzymy dalszych sukcesów!


6.03.2006
 Katarzyna Płonka - laureatką konkursu historycznego
Uczennica Katarzyna Płonka z klasy 3c naszego gimnazjum została laureatem wojewódzkiego konkursu historycznego. Gratulujemy Kasi, która jako jedna z nielicznych reprezentowała rzeszowskie gimnazja na liście laureatów konkursu.4.03.2003
 Przegląd Zespołów "Cheer Leader's"
W V Międzyszkolnym Przeglądzie Zespołów Czirliderek wystąpiły nasze dziewczyny z Zespołu Step-Tap. Zaprezentowały dwa układy (jeden na stepie), które spotkały się z ciepłym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.


3.03.2006
 Najlepszy rachmistrz
Już po raz piąty w naszym gimnazjum odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych o tytuł "Najlepszego rachmistrza". Tytuł ten przypadł w tym roku uczennicy klasy 1c - Magdalenie Żarek, II miejsce zajęły: Joanna Leniart z klasy 1a i Magda Szczupaj z klasy 1c, a III miejsce  - Klaudia Styś z klasy 1c. Zwycięzcom gratulujemy życząc dalszych matematycznych sukcesów!


1-2.03.2006
 Rekolekcje Wielkopostne
W dniach 1-2 marca tak jak co roku w naszej szkole odbyły się Rekolekcje Wielkopostne. Stojąc na progu wielkiego postu mogliśmy zastanowić się co znaczy być chrześcijaninem. Relacja i zdjęcia


1.03.2006
 III E w "Super Nowościach"
Uczniowie klasy III e pod opieką pani Krystyny Filip odwiedzili w lutym redakcję gazety SUPER NOWOŚCI. Zapoznali się z pracą poszczególnych działów, z tajnikami wiedzy dziennikarskiej, z obowiązkami redaktora prowadzącego. Praca dziennikarzy bardzo im się podobała.


2.03.2006
 Konkursy literackie

Uczniowie naszego gimnazjum rozwijają swoje umiejętności literackie biorąc udział w międzygimnazjalnych konkursach organizowanych na terenie Rzeszowa. W VI edycji Międzyszkolnego Konkursu Literackiego „...I Ty możesz zostać poetą...” szczególne wyróżnienie otrzymała Karolina Berłowska z klasy III d za poemat pt. „Rusałka”.23-24.02.2006
 Dni Otwartej Szkoły
Koniec ubiegłego tygodnia upłynął w naszej szkole pod znakiem Dni Otwartej Szkoły dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych. Było na co popatrzeć: występy zespołu rockowego, teatru szkolnego, kabaretu, zespołu Step-Tap, grupy hip-hop, taniec Zorba, przedstawienie obcojęzyczne, stoiska szkolnych kół zainteresowań, prezentacje multimedialne... to musiało zrobić wrażenie na naszych gościach. Wszystkim, którzy z dużym poświęceniem brali udział w przygotowaniu Dni Otwartych - a  wiązało się to naprawdę z wielkim wysiłkiem składamy serdeczne podziękowania!
Galeria zdjęć15.02.2006
 "Pomóżmy zwierzakom"
Już po raz ósmy została zorganizowana w naszej szkole akcja "Pomóżmy zwierzakom". Jak co roku młodzież bardzo aktywnie włączyła się do niej, chcąc w ten sposób pomóc bezdomnym zwierzętom w schronisku "Kundelek". Uczniowie przynieśli do szkoły dużą ilość różnorodnego pokarmu i akcesoria przydatne podopiecznym schroniska. Dzięki sprzedaży biletów na dyskotece, która odbyła się 14.02 zebraliśmy ponad 220 zł. Pieniążki zostaną wpłacone na konto schroniska Kundelek. W ramach akcji przeprowadziliśmy konkurs plastyczny "Do serca przytul". W konkursie tym I miejsce zajęli uczniowie: Gabriela Piskadło, Katarzyna Kidacka, Sylwie Wilk, Michał Kut, Julia Olszowy, Monika Dala, Marcin Szempruch. Uczniowie otrzymali nagrody, a ich prace zostały wywieszone na tablicy ekologicznej. Nagrodą dla klasy, która najbardziej zaangażuje się w akcję "Pomóżmy zwierzakom" miał być wyjazd do schroniska. W tym roku zwyciężyły 2 klasy - 1A i 2A. Oprócz dyplomów i drobnych upominków, uczniowie tych klas będą reprezentować nasza szkołę w czasie wyjazdu do "Kundelka", aby m.in. zanieść wszystko to co udało nam się zebrać w czasie akcji.


14.02.2006
 Walentynki 2006
Zdjęcia z dyskoteki26.01.2006
 Mamy koszykarskie podium!
Po niezwykle zaciętych i emocjonujących meczach reprezentacja naszej szkoły w koszykówce chłopców wywalczyła III miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - GIMNAZJADA 2006. Sukces jest tym większy, że nigdy w dotychczasowej historii gimnazjum nie osiągnęliśmy tak wysokiego miejsca w rozgrywkach koszykarskich. Wielkie gratulacje i podziękowania dla chłopców, którzy szczególnie w ostatnim, decydującym o brązowym medalu meczu pokazali, że mają charakter i potrafią zwycięsko wychodzić nawet z największych opresji.  Niewątpliwie największy wkład w ten sukces wniósł
Bartek Zając (zdobywca największej ilości punktów i najlepszy zawodnik całego turnieju) ale każdy z pozostałych członków drużyny dołożył swoją ważną cegiełkę do zdobycia tego  podium -
Marek Żyłka, Przemek Michna, Michał Kogut, Piotr Stachański, Adam Cudo, Karol Gibała, Kamil Strączek, Jan Pecka, Bartek Bławat, Mateusz Bryliński, Łukasz Sopylak, Michał Guniewski, Paweł Kusz, Łukasz Gąsior
 Zdjęcia, wyniki26.01.2006
 Casting
Artyści do SZPILI nie traćcie chwili! Casting dla wszystkich - zabawa ma trwać! Nabór aktorów do szkolnego kabaretu "Szpila". Kandydatów prosimy o przygotowanie krótkich scenek ( lub monologu) i zaprezentowanie przed komisją. Casting odbędzie się 1 lutego (środa) o godz.10.00


13.01.2006
 Konkurs Tolkienowski
Dla miłośników i fanów książek J.R.R.Tolkiena biblioteka prowadzi eliminacje do II Międzyszkolnego Konkursu Tolkienowskiego. Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje na temat konkursu w bibliotece szkolnej.

 

11.01.2006
 Wysokie zwycięstwo reprezentacji koszykarzy
W ubiegłym tygodniu rozpoczęły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. W pierwszym pojedynku nasza reprezentacja nieznacznie przegrała z Gimnazjum nr1 ale wczoraj  60 : 30 zdeklasowaliśmy  Gimnazjum im. Jana Pawła II i mamy olbrzymie szanse na awans do  finału koszykarskich rozgrywek. Pierwszoplanową postacią naszej drużyny jest Bartek Zając z kl.2e, a o jego klasie świadczy to, że  w dwóch dotychczasowych spotkaniach zdobył 66punktów!
Zdjęcia9.01.2006
 Finał XIII Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

W dniu 9 stycznia 2006 r. odbył się w naszej szkole XIII Wojewódzki Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. W konkursie wzięło udział 56 szkół i placówek oświatowych z województwa podkarpackiego, zgromadzono 214 szopki, a zaangażowało się do konkursu ok. 300 dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły III miejsce zajęli: Michał Wilkos i Przemysław Żak z kl. 2a, 7 Rzeszowska Drużyna Harcerek "Tęcza”, do której należy między innymi Justyna Pelczar z kl. 1b i Bogumiła Głodzik, Katarzyna Siwiec z kl. 3d. Wyróżnienia zaś otrzymali: Joanna Kuśnierz i Dorota Ząbroń, Ewa Dobek, Paulina Lubaś i Małgorzata Szylar, Karolina Berłowska i Aleksandra Graba, Żaneta Śliwińska, Rafał Nabel wszyscy z kl. 3d, oraz Adrian Worosz, Ewa Kiec, Iwona Guzik, Karolina Pacholewicz uczniowie kl. 3e. Wszystkim gratulujemy.

Zdjęcia z finału   Lista nagrodzonych   Zobacz szopki6.01.2006
Konkursy przedmiotowe
W listopadzie i grudniu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w I etapie konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Łącznie w eliminacjach szkolnych z 10 przedmiotów wzięło udział 78 uczniów. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: z historii - Katarzyna Płonka z kl.3c, oraz z j. polskiego: Monika Florek z kl.3b,  Katarzyna Korabel z 3b, Adam Alot z 3a. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

22.12.2005
Poranek kolęd

Święta Bożego Narodzenia to szczególne święta. Kojarzą się z rodzinną, ciepłą, niepowtarzalną atmosferą; choinką rozjarzoną kolorowymi światełkami i prezentami pod nią; ze szczególnym wieczorem wigilijnym – łamaniem się opłatkiem i składaniem sobie życzeń. Kojarzą się z okazywaniem sobie życzliwości i otwieraniem serc; ze śpiewaniem pięknych kolęd. Do tradycji naszej szkoły należy już wspólny „Poranek kolęd”. Spotykamy się w licznym gronie, by wspólnie śpiewać kolędy, obejrzeć Jasełka, złożyć sobie życzenia i poczuć magię tych rodzinnych, radosnych świąt. W atmosferę zbliżającego się świętowania wprowadziło nas 22 grudnia 2005r. Misterium Bożego Narodzenia, przygotowane przez zespół teatru szkolnego, pod kierunkiem pani Joanny Bryły. Młodym aktorom towarzyszył zespół instrumentalny, który uświetnił nasz poranek ciekawymi, współczesnymi aranżacjami kolęd.
Zdjęcia
 

20.12.2005
 Klasa 3e najlepsza w turnieju piłki siatkowej
 W finale turnieju piłki siatkowej chłopców drużyn klasowych
3-osobowych zwyciężyła ekipa klasy 3e w składzie J. Ignarski, A. Worosz i . Żukowski. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna klasy 3d (R.Nabel, Ł.Sopylak, J.Guniewski), trzecia była kl.3a (A.Cudo, D.Kojder, K.Gibała, A.Dubiel), a czwarta kl.3b (M.Rudnicki, B.Baran, Ł.Gąsior). W całym turnieju wzięło udział 12 drużyn.
Zdjęcia
 

16.12.2005

 Sukces recytatorski Moniki Florek
 16 grudnia Monika Florek z klasy IIIb reprezentowała naszą szkołę w miejskim Konkursie Recytatorskim pod nazwą "Obraz-słowem malowany" zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej "Promotor". Zajęła ona II miejsce w kategorii recytacja obejmującej uczniów rzeszowskich gimnazjów.
 

10.12.2005
 
Wizyta Księdza Biskupa Kazimierza Górnego
 "Bądź pozdrowiony Gościu Nasz, w radosne progi nasze wejdź"- tą serdeczną pieśnią nasza szkoła przywitała Księdza Biskupa Kazimierza Górnego. Potem było małe przedstawienie o tym, jak to Jezus miał przyjść do szkoły. Dalej w czarownym tańcu zaprezentowały się pary taneczne, a na sportowo zespół Step-Tap oraz Breakdensowcy. Wszystko to zrobiło duże wrażenie na Księdzu Biskupie czemu dał wyraz przemawiając do zgromadzonych. Pasterz naszej diecezji opowiadał nam o swej niedawnej wizycie w Rzymie, o Papieżu Benedykcie. Mówił też nam o tym, że nie zawsze nauka, wiedza są najważniejsze, że powinniśmy dbać przede wszystkim o to by być dobrymi ludźmi. Na koniec wszyscy mogli obejrzeć, specjalnie na tę okoliczność przygotowaną prezentację multimedialną o naszej szkole.
Całe to wydarzenie, jego ciepła, życzliwa atmosfera na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci, i mamy nadzieję w pamięci Księdza Biskupa Kazimierza Górnego.
Zdjęcia
 

5.12.2005

 Konkurs " Ja wśród innych"

 W ostatni tydzień nauki w czerwcu 2005 r. cała nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji „Zachowaj trzeźwy umysł” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu. Po podsumowaniu tej akcji w skład której wchodziły konkursy:
Co zrobisz, gdy wygrasz? Co zrobisz, gdy przegrasz? ; Jak wypocząć z trzeźwym umysłem? ; Mierz wysoko! ; Ja wśród innych ; Napisz do Dudka! - otrzymaliśmy informację, że kl. III e  wygrała konkurs „Ja wśród innych”.  Klasa otrzymała bilety do kina, ciekawą grę a także dyplomy. Gratulujemy. Informacje o konkursie
 

26.11.2005
 Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych
 Zespół "THEATERCLIQUE" z Gimnazjum nr 1 w Rzeszowie triumfował w V Gimnazjalnym Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych, który w sobotę odbył się  w naszej szkole. Zwycięski zespół wystawił niemieckojęzyczną sztukę  pt. " Vor der Prufung". Drugie miejsce przypadło zespołowi "Just Seven" reprezentującemu nasze gimnazjum, za anglojęzyczną sztukę pt. "Tańce w oberży". Na trzecim miejscu uplasował się zespół "Apple pie" z Zespołu Szkół w Dzikowcu za sztukę "Piknik to wspaniała rzecz". Dodatkowo jury przyznało dwie nagrody za kreacje aktorską - zwyciężyły uczennice naszego gimnazjum: Sabina Drozdowska i Monika Florek. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
Zdjęcia


 
24.11.2005
 Warsztaty z origami
24 listopada 2005 roku odbyły się warsztaty z origami dla wszystkich chętnych gimnazjalistów. W warsztatach udział wzięło 20 uczniów naszego gimnazjum. Ten ośmiościan foremny należy do trudniejszych form, dlatego też niektórym uczestnikom warsztatów trzeba było pomóc. Uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni i choć nie wszystkim udało się złożyć bryłkę to wszyscy dobrze się bawili. Warsztaty wywołały duże zainteresowanie; niektórzy uczniowie stwierdzili, że ten ośmiościan może być także ozdobą choinkową lub doskonałym prezentem. Prowadzące zajęcia pani Elżbieta Krawczyk i pani Grażyna Blajer obiecały uczestnikom następne spotkanie jeszcze w I semestrze.


19.11.2005

 JASŁO -  THE BEST !
 Już po raz szósty odbył się w naszej szkole drużynowy turniej szachowy Gimnazjada Szachowa 2005 im. Leona XIII Papieża. Bezkonkurencyjną okazała się trzeci raz z rzędu drużyna Gimnazjum nr 1 w Jaśle pod opieka p. Kazimierza Bobuli - w składzie: Paweł Latoszek, Jan Augustyn, Mateusz Bobula i Przemysław Kois. Jaślanie, którzy w pokonanym polu zostawili 23 drużyny z całego województwa podkarpackiego, zdobyli  na własność  Puchar Przechodni Gimnazjady ufundowany przez Radę Rodziców naszego gimnazjum. Cały turniej mógł odbyć się dzięki ofiarnej pracy wielu osób - uczniów i nauczycieli, a nade wszystko dzięki wielkiej organizatorskiej pasji  ks. dr Janusza Podlaszczaka. Wszystkim uczestnikom i organizatorom gimnazjady gorąco dziękujemy.
Zdjęcia, wyniki   Zdjęcia
 

19.11.2005

 II miejsce piłkarzy w turnieju andrzejkowym

Drużyna w składzie: Przemek Michna, Jan Pecka, Michał Kogut, Bartek Bieniek, Łukasz Marszał, Max Gibała, Rafał Nabel zajęła II miejsce w turnieju andrzejkowym w  piłce nożnej halowej rozegranym w szkole podstawowej nr 23. Gratulacje!
 

11.11.2005

 Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

Jeśli jeszcze  tego nie wiesz, to najwyższa pora uświadomić sobie i docenić tę, mimo wszystko wyjątkową sytuację, w której się znalazłeś - żyjesz w Wolnej, Niepodległej Polsce. Wielu z Twoich rodaków nie miało tego szczęścia. Musieli Oni znosić upokorzenia, walczyć i często ponosili najwyższą ofiarę - ofiarę własnego życia, po to żeby Polska dziś  była Wolna. Żeby Polska była Polską. Doceń to!  Akademia została przygotowana przez klasy 2b i 2e pod opieką p. A Gołubowicz i R. Drozdowskiej w formie pantominy "Obrazy z tamtych lat". Celem było przybliżenie atmosfery pierwszych dni odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdjęcia z Akademii
 

9.11.2005

Drużyna naszych tenisistów stołowych druga w Rzeszowie 

Dużym sukcesem zakończył się start naszej drużyny w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym chłopców. Reprezentacja w składzie: Daniel Fara, Krzysztof Opiela i Dawid Szczepański zajęła drugie miejsce przegrywając tylko z gospodarzami turnieju - Gimnazjum nr 7. W dotychczasowej historii naszej szkoły jeszcze tak wysoko w tenisie stołowym nie byliśmy. Chłopcom i ich opiekunowi - Panu Piotrowi Najdzie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów - zwłaszcza, że zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego rozgrywek.
 

9.11.2005

Dyskoteka
Co tu dużo mówić - to była bardzo udana zabawa!
Dochód uzyskany z dyskoteki zostanie w 2/3 przeznaczony na cele charytatywne, a w 1/3 na dofinansowanie szkolnego sprzętu nagłaśniającego.
Zapraszamy do zdjęć


 
8.11.2005

 Indywidualny turniej szachowy

Wtorkowy turniej szachowy zgromadził kilkunastu szachistów reprezentujących pierwsze, drugie i trzecie klasy. Pierwsze miejsce i tytuł najlepszego szachisty Gimnazjum nr 8 w roku szkolnym 2005/2006 zdobył Adam Ożóg z kl.3e, drugi był M.Kozdęba, a trzeci D.Gintner. Wszyscy trzej będą reprezentowali naszą szkołę podczas drużynowego turnieju szachowego Gimnazjada Szachowa 2005 im Leona XIII Papieża.
Wyniki
 

27.10.2005

Warsztaty z origami

W dniu 27 października 2005 roku  odbyły się  pierwsze warsztaty z origami  podczas których uczniowie wykonywali ośmiokąt foremny. W warsztatach udział wzięło 27 uczniów naszego gimnazjum. Szczególnie uczniowie klas pierwszych byli bardzo zadowoleni, ponieważ jak sami mówili „jeszcze nie tak dawno widzieliśmy na Dniach Otwartych dla klas szóstych matematyczne origami , a dziś możemy je własnoręcznie wykonać”.

22.10.2005
 Pasowanie na Gimnazjalistę

Klasy pierwsze naszej szkoły mają swój dzień - jest to pasowanie na gimnazjalistę. Ta wspaniała zabawa organizowana przez Samorząd Uczniowski ma na celu zintegrowanie pierwszoklasistów z pozostałą społecznością uczniowską. W tym roku uroczystość przebiegała w konwencji starożytnej - prowadzili ja Cesarz i Cesarzowa Rzymu wraz z gwardią Pretorian. Wśród żartów, zabaw uczniowie klas I stali się gimnazjalistami.
Po części humorystycznej przedstawiciele klas I złożyli na sztandar naszego gimnazjum uroczyste ślubowanie. Szkolną imprezę uświetnił występ kabaretu SZPILA, który przedstawił współczesna wersję inscenizacji pt."Kopciuszek". Równocześnie swoje umiejętności zaprezentował zespół muzyczny. Pasowanie na gimnazjalistę przygotowały panie: K.Filip, R. Drozdowska, E.Szmigiel, B.Rubinkiewicz.
Zdjęcia
 

18.10.2005

 II Tura Prawyborów Prezydenckich - Kaczyński górą!

W przeprowadzonej w naszym gimnazjum drugiej turze prawyborów prezydenckich zwyciężył Lech Kaczyński kandydat Prawa i Sprawiedliwości, na którego oddano 109 głosów - o 39 głosów więcej niż otrzymał  kandydat Platformy Obywatelskiej - Donald Tusk.


14-16.10.2005
Dni Papieskie
Wszystkie szkoły rzeszowskie były zaangażowane w obchody Dni Papieskich. Nasze gimnazjum było reprezentowane przez uczennice z koła Caritas: Karolinę Pyziak, Ewę Dobek i Natalię Stach, które wraz z opiekunką panią Jolanta Bukowską uczestniczyły z zapalonymi świecami w drodze krzyżowej zorganizowanej na rynku rzeszowskim.

14.10.2005
"Szkoła marzeń" według klasy 1B
Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej był dla uczniów naszej szkoły okazją do artystycznego przedstawienia wizji wymarzonej szkoły. Triumfatorem konkursu, w którym uczestniczyły wszystkie oddziały klasowe została 1B pod opieka mgr Joanny Bryły. Zwycięska klasa otrzymała nagrodę pieniężną.
Zdjęcia11.10.2005
 Waleczni biegacze - III miejsce sztafety
W piątek i wtorek reprezentacje dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum uczestniczyły w biegach przełajowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.  W konkurencji indywidualnej wśród chłopców tuż za podium - na IV miejscu uplasował się Łukasz Sopylak a dziewiąty był Jan Pecka, natomiast najwyżej wśród dziewcząt została sklasyfikowana   Katarzyna Stanek (10msc). W konkurencji drużynowej- sztafeta dziewczyn zajęła 7 msc., a chłopcy po niezwykle zaciętej, emocjonującej rywalizacji wywalczyli trzecie miejsce. Swój wkład w ten sukces wnieśli: Rafał Nabel, Jan Pecka, Łukasz Sieczkowski, Rafał Piczak, Daniel Żukowski, Filip Żak, Przemek Michna, Michał Kogut, Krzysztof Kowalczyk i Łukasz Sopylak. Gratulacje!
Zdjęcia

10.10.2005
Tydzień Miłosierdzia
W tym roku z okazji tygodnia miłosierdzia Szkolne Koło Caritas nawiązało współpracę ze szkołą szpitalną przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 i zorganizowaliśmy akcję zbierania używanych podręczników dla uczniów tej szkoły. Wśród naszych uczniów znaleźli się tacy, którzy chcieli podzielić się tym, co mogło być jeszcze wykorzystane przez innych i wywołać uśmiech na ich twarzach. A są to dzieci przewlekle chore, długotrwale przebywające w szpitalu. 10 października reprezentacja naszego koła: Karolina Pyziak, Ewa Dobek, Kasia Siwiec i Dorota Ząbroń wręczyły zebrane podręczniki dzieciom w szpitalu.8.10.2005
XI Zjazd Szkolnych Kół Caritas
W sobotę 8 października reprezentacja naszego koła w składzie ks. Marek Urban, pani Jolanta Bukowska, Karolina Pyziak i Ewa Dobek wzieła udział w XI Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który odbył się w II LO z okazji 10-lecia powstania pierwszego koła w Polsce w tej właśnie szkole. Obecnie działa już 150 kół w Polsce, a w nich 5 tysięcy młodych ludzi.
 


4.10.2005

Prawybory Prezydenckie

Po raz pierwszy w historii naszego Gimnazjum odbyły się Wybory na Prezydenta RP. Nasi uczniowie mieli okazję głosować w taki sam sposób i w takich samych warunkach jak będą mogli wybierać w najbliższą niedzielę wszyscy pełnoletni Obywatele Polski. Ten pierwszy egzamin dojrzałości obywatelskiej wypadł bardzo dobrze. Frekwencja przekroczyła 60%, a wynik głosowania odzwierciedla obecną sytuację polityczną w kraju - zwyciężył Donald Tusk z niewielką przewagą nad Lechem Kaczyńskim. Pozostali kandydaci do fotela prezydenckiego daleko w tyle za nimi. Ciekawe czy wynik ten potwierdzi się w niedziele wieczorem ???
Zdjęcia

3.10.2005
Sukcesy w konkursach plastycznych

W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Komendę Policji w Rzeszowie a zatytułowanym "Jestem bezpieczny" I miejsce zdobyła praca Karoliny Barłowskiej z kl. 3d a III miejsce praca Aleksandry Inglot z kl. 3a.
Natomiast w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Żywność - dobro które szanuję" dwa I miejsca zdobyły Angelina Sumiec z kl.2e oraz Ola Graba z kl.3d, II miejsce zdobyła Dorota Ząbroń z kl.3d.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.30.09.2005
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Jest nam miło ogłosić, że funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2005/2006 będzie pełniła uczennica klasy 3d - ALEKSANDRA GRABA.
Zdjęcia29.09.2005

P
arafiada 2005
Już tradycyjnie w naszym gimnazjum pod koniec września odbywa się rywalizacja wszystkich klas o statuetkę św. Michała Archanioła - patrona naszej parafii. W tym roku uczniowie musieli wykazać się w trzech różnych konkurencjach: teleturnieju wiedzy religijnej, zawodach sportowych, oraz  konkursie plastycznym. Po zaciętej i emocjonującej walce podsumowano wyniki wszystkich konkurencji  i okazało się, że zwyciężyła KLASA 1C.
Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia

20.09.2005
Sukcesy lekkoatletyczne
Podczas rozegranych na terenie siódmego gimnazjum Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce wysokie miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły. I miejsce w biegu na 100m zajął Łukasz Sopylak z kl.3d., a wśród dziewcząt  trzecia na tym dystansie była Katarzyna Stanek z kl.1a. Ponadto II miejsce w skoku w dal zdobył Rafał Nabel z kl. 3d, III miejsce w skoku wzwyż - Przemek Michna z kl.3b, a czwarty  w tej konkurencji był Jan Pecka także z kl. 3b.

16.09.2005
Klasa 1C najlepsza w Słocinie.

W piątkowe przedpołudnie uczniowie wszystkich klas pierwszych uczestniczyli w Akcji "Sprzątanie Świata", która odbyła się w formie rywalizacji klas w parku w Słocinie.  Pierwsza część współzawodnictwa polegała na zebraniu jak największej ilości śmieci, w drugiej części uczniowie rywalizowali w konkurencjach sportowych. Po podsumowaniu wyników obu części okazało się, że zwyciężyła klasa 1C. Kolejne miejsca zajęły: drugie -  klasa1A, trzecie - klasa1B, czwarte - klasa1D. Głównym organizatorem akcji była p. Agnieszka Ochyra.
Zdjęcia