ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Dni otwarte


 

 
poniedziałek, 9 czerwca 2008
 

Dzień Gimnazjalisty
Podczas tegorocznego Dnia Gimnazjalisty poszczególne klasy miały za zadanie w różnych formach zaprezentować państwa, które  wspólnie z nami biorą udział  w projekcie Comeniusa. Słowa uznania dla wszystkich, którzy włączyli się do przygotowania prezentacji.
 

  Video1a   Video2a   Video1b  Video 3b  Foto  Foto

 niedziela, 8 czerwca 2008
 

Nasi rolkowcy bezkonkurencyjni na Olimpiadzie
W Mini Olimpiadzie Dzieci i Młodzieży, w konkurencji jazdy na rolkach, nasze gimnazjum udowodniło, że jest bezkonkurencyjne. Wszyscy uczniowie z naszego gimnazjum  biorący udział w zawodach zajęli czołowe miejsca. Niestety z powodu złej pogody, odbył się tylko wyścig na rolkach i nie mogliśmy pokazać szczytu naszych możliwości na torze przeszkód.
Dziewczyny:
1.Agnieszka Kotowicz, Paulina Czapla
2. Magdalena Leszczyńska
3. Sylwia Fusiarz
Chłopcy:
1. Patryk Stach (klasa rolkowa)
2. Damian Glazowski (klasa rolkowa)

KT
 piątek, 6 czerwca 2008
 

Polska pokonała Chorwację 5:1 !
Podczas
Małych Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Polska (3c) pokonała Chorwację (3a) 5:1. Oby ten wynik powtórzył się 16 czerwca w Klagenfurcie. Pierwsze miejsce w grupie trzeciej zdobyła niepokonana drużyna Francja (3B). Teraz czas na półfinały.

Wyniki

 czwartek, 5 czerwca 2008
 

Enrike Iglesjas wystąpił w naszej szkole!
Dzięki staraniom p.Dyrektor specjalnie dla uczniów naszej szkoły  z okazji Dnia Gimnazjalisty wystąpił  "boski" Enrike Iglesjas. Już w pierwszych 5 sekundach jego występu co najmniej 20 dziewczyn zemdlało z wrażenia. Po zakończeniu jego występu sala gimnastyczna zasłana była ciałami nieprzytomnych z zachwytu dziewcząt  ;-)
Artysta pomimo nalegań nie zrobił dla nas wyjątku i tradycyjnie wystąpił z playbacku. :-)

 

     Foto      Zobacz video >>>

 środa, 4 czerwca 2008
 

Wycieczkowy czas.
W Gimnazjum nr 8 zgodnie z programem wychowawczym szkoły w miesiącu maju organizowane były wycieczki. 4 klasy powędrowały w Beskid Niski by zmierzyć się z górą Grzywacką i pobyć wśród pięknej przyrody tego rejonu. W tych stronach grupa młodzieży kl. III przeżywała rekolekcje pod opieką ks. Marka. Dwie klasy, w których prowadzona jest innowacja dziennikarsko-teatralna w Krakowie miała okazję na scenach Teatru Słowackiego obejrzeć profesjonalne aktorstwo. Grupa młodzieży pod okiem fachowców uczyła się żeglarstwa w „Szkole pod żaglami” na jeziorze w Giżycku. W ramach Comenius kilkoro uczniów pofrunęło do Finlandii, by poznać i pogłębić wiedzę na temat odrębności kulturowych i obyczajowych kraju lasów i jezior.

Cieszymy się, że w naszej młodzieży budzona jest aktywność poznawcza, za co serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy chcą organizować tego rodzaju sytuacje wychowawcze.

St. Bajorska
 środa, 4 czerwca  2008
 

Festiwal Comeniusa
Dnia 4 czerwca 2008 r nasze gimnazjum zaprezentowało się podczas Festiwalu Comeniusa, który co roku odbywa się w ośrodku szkoleniowym w Czudcu.  Festiwal ma na celu promocję szkół biorących udział w projektach międzynarodowych a także pozwala podzielić się wrażeniami i doświadczeniem zdobytym podczas realizacji takich projektów.  Więcej

ES

Foto >>>

 wtorek, 3 czerwca 2008
 

Rumunia i Niemcy na razie najlepsze
Trwają Małe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Są już pierwsze rozstrzygnięcia. W grupie I zwyciężyła Rumunia (1A), natomiast w grupie II najlepszym okazał się zespół Niemiec (2D)

Foto >>>

 poniedziałek, 2 czerwca 2008
 

Premiera "Małego Księcia" na deskach naszej szkoły
Klasy o profilu dziennikarsko-teatralnym - 2a i 1b przygotowały pod kierunkiem p.Barbary Rubinkiewicz i p.Renaty Drozdowskiej piękny spektakl "Mały Książe". Jako pierwsi mogli go obejrzeć rodzice przed dzisiejszą wywiadówką.

Foto >>>

piątek, 31 maja 2008
 

Małe Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej
Przed nami historyczny występ naszej reprezentacji na Mistrzostwach Europy, a tymczasem w naszej szkole rozpoczęły się "Małe Mistrzostwa Europy". W pierwszych meczach w grupie pierwszej Szwecja przegrała z Rosją 1:5 i z Czechami 0:2; Rumunia pokonała Czechy 2:0 i Rosję 1:0, a Rosja pokonała Czechy 3:1. Kolejne mecze w środę i piątek. Niestety nie będzie można ich obejrzeć na antenie TVP a nawet w Polsacie. Pozostaje zakup dekodera lub obejrzenie ich "na żywca" :)

 piątek, 31 maja 2008
 

Pokazy rolkowe w SP 22 Rzeszów
Świetna impreza, 300 fanów z podstawówki, aż było ciężko ich ogarnąć, dzieciaki biły brawo i piszczały z zachwytu, wiec jeździło się bombowo. Ja, kisiel, i Kuba Smaroń zrobiliśmy pokaz jazdy extreme, na którym wykonywaliśmy triki na rurce i skoki przez 4 rowery górskie. Natomiast „szczur” „leszczu” „groszek” „czapla” Iwonka i Sylwia oraz Iza z sp3 i Pan Kuba (trener gm8 od slalomskateingu), wykonywali ewolucje na kubeczkach. Ogólnie było generalnie czyli całkiem nie kulawo, czyli nie wyobrażam sobie lepszej imprezy J!!!

KT

Foto >>>

 piątek, 17 maja 2008
 

Dobry start lekkoatletów
Pierwsze miejsca:
Kasia Stanek na 110m przez płotki,
sztafeta dziewcząt 4x100m
Drugie miejsce:    
Aneta Maciołek na 300m
Trzecie miejsca:  
 Łukasz Surowiec w skoku w dal
Arek Inglot w skoku wzwyż (160cm)
Czwarte miejsca: Tomek Pięciak (300m) Michał Słapiński (1000m)

Foto >>>

 czwartek, 15 maja 2008
 

 Siatkarki pokonały 5:1 Gimnazjum nr 1
Jak wiadomo I gimnazjum to jedno z lepszych gimnazjów w Rzeszowie jeżeli chodzi  o  siatkówkę.  Dziewczyny  z naszej szkoły z respektem i obawą podeszły   do   walki   z przeciwnikiem. W połowie pierwszego seta okazało się ze udało nam się nawiązać walkę na wyrównanym poziomie a nawet wygrać pierwszego seta. W drugim za to dostaliśmy niezłe cięgi, co podziałało ósemce na ambicję i już później my rozdawaliśmy karty wygrywając 5:1. . Najlepszą  zawodniczką  meczu  była  Magda  Żarek.  Trener  dziewcząt   z ósemki ma taka minkę :-)

KT

Foto >>>

 wtorek, 13 maja 2008
 

 Szkoła pod Żaglami
Najpierw  w naszym gimnazjum organizowane były "Zielone Szkoły", później "Białe szkoły" a teraz przyszła pora na "Szkołę pod Żaglami". Uczniowie klas drugich i trzecich pod opieka p. D.Żarek cały pierwszy tydzień maja spędzili na jachtach, pływając po mazurskich jeziorach.

Relacja    Foto >>>

 piątek, 9 maja 2008
 

 Szczęśliwi wrócili z Finlandii
Dziś około 4 rano wróciła z Finlandii  reprezentacja naszego Gimnazjum uczestnicząca w projekcie Comeniusa. Niedługo szersza relacja z ich pobytu w Ristinie. Tymczasem zapraszam do zdjęć.

Relacja    Foto  Podróż    W szkole   Czas wolny       

  środa, 7 maja 2008
 

"Ekipa Comeniusa" w Ristinie!
Sześcioosobowa reprezentacja naszej szkoły  przebywa w miejscowości Ristiina w Finlandii. W dniach  4 do 11 maja odbywa się tam kolejne z cyklu spotkań szkół partnerskich w ramach miedzynarodowego projektu -"Tolarancja odpowiedzią na potrzeby współczesnej Europy". Dotarły do nas informacje, że wszyscy są bardzo zadowoleni z podróży i pierwszych dni pobytu w gronie przyjaciół z Bułgarii, Turcji, Litwy, Hiszpanii i Finlandii.

Wilno      Lekcja o Tolerancji

ARCHIWUM
 WAŻNE

Uwaga szóstoklasiści!
Świadectwa i zaświadczenia
 z OKE będą przyjmowane
w sekretariacie szkoły
do środy 25 czerwca
w godz. 7.00-14.30

Aktualny wykaz podręczników
 

 foto - newsy
   Dzień Gimnazjalisty
   Step-Tap w Tyczynie

Dyskoteka

  Turniej w Energetyku

Misjonarz

Zawody w ZST

Wielkanoc

Litwa-Wilno

Cheerleaderki

Dni Otwarte

Rekolekcje

Teatrzyki

Disco-karnawał

Snowboard

HeadParty

Niepodległość

Otrzęsiny

Parafiada

Foto-archiwum

  VIDEO
  Enrike Iglesjas
  Kisiel na rolkach

Rolkowe mikołajki

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-ComeniusII

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

BożeNarodzenie

Wśród dinozaurów

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

Warszawa

SzmatexParty2007

Parafiada 2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Mix-teledysków

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

Teledysk-3D

Piosenka

Step-Tap

Zawody rolkowe


Koniec roku szkolnego za ...


web stats stat24


© 2008 www.gm8.resman.pl