ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki


 

 
 piątek, 22 maja 2009
 

Zobacz jak tańczą dziewczyny z zespołu Step-Tap

 piątek, 8 maja 2009
 

Siatkarki znowu spisały się na medal !

Reprezentacja siatkarek wzięła udział w silnie obsadzonym  Turnieju "Fair Play" z okazji Dnia Zwycięstwa. W  zawodach brało udział 8 drużyn. Nasze dziewczyny wygrały trzy mecze grupowe, zwyciężyły w półfinale i dopiero w wielkim finale uległy Gimnazjum nr 1. Podopieczne p.Konrada Tomaki wystąpiły w składzie: Paulina Kubicka (wybrana najlepszą rozgrywającą turnieju), Magda Nowak, Jovita Rzucidło, Angela Bieniasz, Katarzyna Niedziałek, Julia Kielich, Anna Groszek, Justyna Duda, Katarzyna Żołądek, Magda Gut, Natalia Jodłowska, Paulina Przybylska, Magda Dziuban.

 sobota, 2 maja 2009
 

II Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia w Jeździe na Rolkach

Uczennice naszego gimnazjum zdominowały konkurencje w swojej kategorii wiekowej podczas II Otwartych Mistrzostw Podkarpacia w Jeździe Na Rolkach - Extremeday 2009. W rolkowym torze przeszkód zwyciężyła Klaudia Hartmanis, drugie miejsce zajęła Paulina Czapla a trzecie Ewelina Czapla. Wśród chłopców na trzecim miejscu uplasował się Kordian Nowak. W skoku wzwyż najlepsza była Agnieszka Kotowicz, drugie miejsce zajęła Klaudia Hartmanis a trzecie Ewelina Czapla. Nasze gimnazjum .współorganizowało zawody.

Foto

 piątek, 1 maja 2009
 

Kolejne sukcesy zespołu Step-Tap
              Dziewczyny z zespołu
Step-Tap wytańczyły w ostatnim czasie I miejsce w VII Przeglądzie Zespołów Cheer Leader's oraz III miejsce na II Mistrzostwach Rzeszowa Formacji Tanecznych. Zespół, którego opiekunem jest p.Danuta Żarek występował w składzie: Patrycja Derdziak, Klaudia Dorska, Magda Dziuban, Klaudia Jasiewicz, Marta Lebioda, Karolina Michalik, Michalina Progorowicfz, Paulina Przybylska, Katarzyna Sabik. BRAWOOO!!!

 piątek, 1 maja 2009
 

Dzięki Turcjo!

Samolotem BOEING 737, 10 tysięcy metrów nad ziemią, z prędkością 800 km/h i przy temperaturze zewnętrznej -50 stopni wracała z Istambułu do Warszawy niezwykle zadowolona i szczęśliwa "ekipa Comeniusa" z naszej szkoły. Organizatorzy  spisali się na medal. Turcja pozostanie nam w pamięci jako piękny i różnorodny kraj, w którym ludzie są bardzo otwarci, życzliwi i serdeczni.

 czwartek, 30 kwiecień 2009
 

Turcja - dzień ostatni

Ostatni dzień spędziliśmy w pięknym i wielkim - 20 milionowym Istambule.   Wczesnym rankiem oglądaliśmy panoramę miasta z punktu widokowego. Następnie zwiedziliśmy miasteczko  miniaturowych  budowli  - najpiękniejszych w Turcji i najważniejszych dla wyznawców Islamu. Później byliśmy w potężnym i "baśniowym" Błękitnym Meczecie. Na koniec cudowny   rejs  statkiem  po  Morzu Marmara  i cieśninie Bosfor, i świeżo smażona rybka prosto z morza na obiad.

foto     

 środa, 29 kwiecień 2009
 

Turcja - dzień piąty

Nieuchronnie nadszedł czas pożegnań. Najpierw gospodarze pokazali nam tradycyjne tańce tureckie. Później podczas imprezy pożegnalnej była: i radość, i tańce, i muzyka, i śpiewy w różnych językach. Był też smutek, i łzy, że to już koniec. Koniec pobytu w Turcji i koniec całego międzynarodowego projektu.

foto     

 wtorek, 28 kwiecień 2009
 

Turcja - dzień czwarty

Tego dnia zobaczyliśmy dwie inne prywatne szkoły w Eskisehir, uczestniczyliśmy w lekcjach prowadzonych przez tureckich nauczycieli oraz obejrzeliśmy prezentacje multimedialne przygotowane przez reprezentacje wszystkich sześciu państw uczestniczących w projekcie.

foto     

 poniedziałek, 27 kwiecień 2009
 

Turcja - dzień trzeci

Rano przyjechaliśmy do szkoły gdzie uroczyście przywitał nas dyrektor.  Zwiedziliśmy budynek - sale i klasopracownie, pokój nauczycielski, zaplecze sportowe - po czym nauczycieli czekała wytężona praca nad projektem, a uczniów nad przygotowaniem prezentacji.

foto     

 niedziela, 26 kwiecień 2009
 

Turcja - dzień drugi

W niedzielę udaliśmy się na wycieczkę do Bursy - dawnej pierwszej stolicy Imperium Osmańskiego, obecnie czwartego pod względem wielkości miasta Turcji. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od miejscowego ZOO, później był piknik na świeżym powietrzu, a następnie chodziliśmy po zabytkowej części Bursy. Pobyt w niej zakończyliśmy w najwyższym punkcie miasta popijając turecką kawę w cieniu potężnego drzewa platanowego.

foto     

 sobota, 25 kwiecień 2009
 

Turcja - dzień pierwszy

W sobotę gospodarze pokazali nam  Eskisehir (duże 600-tysięczne miasto). Zobaczyliśmy m.in. miejscowe parki rozrywki i wypoczynku, zwiedzaliśmy zabytkową dzielnicę oraz znajdujące się tam muzea, byliśmy w islamskim meczecie, płynęliśmy stateczkiem po rzece w centrum miasta. Wieczorem nauczyciele degustowali tradycyjne tureckie potrawy (były przepyszne) oraz pili mocną i bardzo dobrą arabska herbatę.

foto     

 piątek, 24 kwiecień 2009
 

Serdeczne powitanie w Turcji
Ewa, Renata, Irma, Michalina, Adrian i Piotr po długiej podróży (najpierw do Warszawy, potem samolotem przez Monachium do Istambułu, a następnie kilkugodzinnej wyprawie autobusem) dotarli do Eskisehir. Na dworcu mimo późnej godziny czekali już na nas gospodarze z całymi rodzinami.

foto     

 piątek, 24 kwiecień 2009
 

Podróż do Turcji
Dziś w nocy sześcioosobowa reprezentacja nauczycieli i uczniów naszej szkoły wyruszyła w podróż do Turcji na międzynarodowe spotkanie szkół biorących udział w programie Comenius.

 sobota, 18 kwiecień 2009
 

Podium dla dziewcząt z zespołu Step-Tap
W rozegranych w hali sportowej Gimnazjum nr 7
II RZESZOWSKICH MISTRZOSTWACH FORMACJI TANECZNYCH
nasz szkolny zespół STEP-TAP wywalczył
III miejsce.
Brawo dziewczyny!

 niedziela, 12 kwiecień 2009
 

Poranek Wielkanocny

foto     

 środa, 9 kwiecień 2009
 

Informacja do wszystkich rodziców
Rada Rodziców Gimnazjum Nr 8 w Rzeszowie informuje, że w dniu 30 marca 2009 r. podjęta została uchwała o zakupie szafek szkolnych do przechowywania książek, przyborów szkolnych i butów na zmianę. Czytaj  więcej

 wtorek, 7 kwiecień 2009
 

Miło Nam poinformować, że od marca działa w Naszej szkole koło fizyczne "Feniks". Program "Feniks" ma na celu wspomaganie zainteresowania fizyką przy współpracy z Uniwersytetem Rzeszowskim, Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach,
a sponsorem działań jest Unia Europejska. Do programu zostali zakwalifikowani: Bielak Maciej, Duda Justyna, Kościółek Patryk,  Jodłowska Natalia, Hartmanis Klaudia, Miś Karol, Urbanek Kamil, Rodkiewicz Filip, Styka Adrianna, Zielińska Natalia. Trzymamy kciuki za reprezentację szkoły!

 sobota, 4 kwiecień 2009
 

Wszystkich nauczycieli, rodziców uczniów, przyjaciół szkoły
zapraszamy do podjęcia pracy w
Stowarzyszeniu Przyjaciół Gimnazjum Nr 8!
więcej

 wtorek, 31 marzec 2009
 

Klasa 3B Mistrzem Gimnazjum w Piłce Siatkowej Chłopców
Siatkarska drużyna klasy 3B w składzie: Marcin Zegar, Kamil Dmytrenko, Michał Barłowski, Tomek Lewicki,  Patryk Pikos i Rafał Łukasik nie miała sobie równych w tegorocznych Mistrzostwach Gimnazjum w Piłce Siatkowej Chłopców. W wielkim finale po zaciętym meczu 3B pokonała 3:2 klasę 3C. Trzecie miejsce zdobyła klasa 1A.

 poniedziałek, 30 marzec 2009
 

Pierwsze miejsce Kingi w konkursie plastycznym
Kinga Mikuła z klasy 1B zajęła I miejsce w XII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Palma Wielkanocna, kurczątko, baranek..." organizowanym przez SP27. Opiekunem Kingi był p.Witold Walawender. 

 piątek, 27 marzec 2009
 

Podium w Turnieju Sportowym "Ruch rzeźbi umysł, duszę i ciało"
Drużyna w składzie: Michał Barłowski, Tomek Lewicki,  Patryk Pikos, Tomek Pelc, MIchał Skarbowski i Tomek Żywiec wywalczyła III miejsce w turnieju sportowym pod hasłem "Ruch rzeźbi umysł, duszę i ciało" zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie. W turnieju rywalizowało ze sobą osiem gimnazjów z Rzeszowa i okolic.

foto    

 czwartek, 26 marzec 2009
 

 Warsztaty dziennikarskie
 20 marca 2009 roku kilkunastu uczniów naszego gimnazjum z kl. I c, II b oraz IIIa uczestniczyło w warsztatach dziennikarskich w Liceum Ogólnokształcącym Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie prowadzonych przez dziennikarza Radia Rzeszów pana Łukasza Błąda. Podczas spotkania mogliśmy obejrzeć wszystkie etapy powstawania radiowego serwisu informacyjnego, który prowadziły dwie osoby wybrane z widowni. Poznaliśmy również tajniki pracy w radiu, a na zakończenie wysłuchaliśmy kilku zabawnych „wpadek” dziennikarzy podczas prowadzenia audycji. Po warsztatach uczniowie liceum przedstawili ofertę szkoły na nadchodzący rok szkolny oraz tworzony przez nich internetowy serwis medialny. Następne warsztaty odbędą się 3 kwietnia ( uczestniczyć w nich będą zainteresowani uczniowie z klas dziennikarsko – teatralnych w ramach współpracy z kołem redakcyjno – dziennikarskim WSIiZ).

 czwartek, 19 marzec 2009
 

 Marta & Kasia

Zapraszamy do obejrzenia występu
Marty i Kasi z klasy 2C podczas niedawnych Dni Otwartych.

 wtorek, 17 marzec 2009
 

Nasi uczniowie w programie TVP2-"HIT GENERATOR"
Grupa 13 uczniów naszej szkoły pod opieką Przewodniczącej Rady Rodziców, w studiu TVP2 w Warszawie wspierała rzeszowski zespół PECTUS w walce o statuetkę programu HIT GENERATOR. Program można było zobaczyć w sobotę w Telewizyjnej "Dwójce".

foto

 
ARCHIWUM
 foto - newsy
 Poranek Wielkanocny
 Rekolekcje szkolne
  Dni Otwarte1
  Dni Otwarte2
  Teatrzyki Obcojęzyczne
  Lans Party
  Białe szaleństwo1
  Białe szaleństwo2
  Spotkanie - Comenius
  Jasełka 2008
  Mikołajki Rolkowe
  Star Party
  Zawody rolkowe
  Niepodległość
  Bolestraszyce
  Otrzęsiny - foto MS
  Otrzęsiny2008
  JamajkaParty- foto MS
  JamajkaParty 
  Wybory do samorządu
  Zamość
  Hiszpania1
  Hiszpania2
  Sprzątanie Świata
  Rocznica PPP
  Parafiada 2008
  Tour de Pologne

Foto-archiwum

  VIDEO
  Enrike Iglesjas

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

SzmatexParty2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

   Zawody rolkowe

Video-archiwum

 


© 2009 www.gm8.resman.pl