ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki

 

 
 piątek , 16 październik 2009
 

Absolwenci górą!  

W towarzyskim meczu siatkarskim byłych uczniów naszej szkoły z obecnymi górą byli starsi, którzy 3:2 pokonali swoich młodszych kolegów.

 środa , 14 październik 2009
 

Mała Księżniczka Klaudia!  
  Najpierw casting, na który zgłosiło się ponad 70 dziewczyn.  Później miesiące ciężkich prób, walka z tremą, stresem, by wreszcie  stanąć na scenie przed publicznością i zagrać. Uczennica klasy 3B dziennikarsko-teatralnej
Klaudia Jasiewicz występuje na deskach Teatru Maska  w tytułowej roli w sztuce "Mała Księżniczka".
     Byliśmy, widzieliśmy i... bardzo nam się podobało. Piękne przedstawienie i świetna w swojej roli Klaudia
. Dość powiedzieć, że publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami, owacją na stojąco i głośnym skandowaniem: Klaudia Klaudia Klaudia...
Duma nas rozpierała, że to nasza szkolna koleżanka.
Czyżby to wstęp do kariery aktorskiej?    Oby !!!
I z całego serca Ci tego Klaudio życzymy!

Foto

 wtorek , 13 październik 2009
 

Zbiórka Caritas 
 
W dniach 2 - 13 października SK Caritas prowadziło zbiórkę pieniędzy na pomoc potrzebującym uczniom z naszej szkoły. W imieniu swoim, całego SK Caritas i osób które naszą pomoc otrzymają chciałam serdecznie podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom którzy przeznaczyli symboliczne parę groszy na pomoc potrzebującym. Dziękuję także przedstawicielkom SK Caritas Michalinie Wąsacz i Anecie Maciołek z klasy 3b które zbiórkę przeprowadziły. Udało nam się zebrać 102 zł. Pieniążki te zostaną przekazane potrzebującym uczniom naszego Gimnazjum.
Agnieszka Cmela

 piątek , 9 październik 2009
 

Aneta Maciołek nową przewodniczą Samorządu Uczniowskiego!  
      
    Uczniowie naszej szkoły dokonali wyboru. Zadecydowali, że od dziś będzie ich reprezentować
Aneta Maciołek z klasy 3B.

   
     Nowej przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy wielu twórczych pomysłów i sił by je realizować.
           Zastępczyniami Anety będą Klaudia Hartmanis i Michalina Wąsacz.

Co tu dużo mówić - Piękny mamy ten nasz samorząd...

Foto

 wtorek , 6 październik 2009
 

Zwycięzcy Parafiady  w Szczawnicy                    
   Pochmurne niebo, strumienie deszczu – tak wyglądał początek wycieczki do Szczawnicy, na którą zostali zaproszeni najlepsi, czyli Ci, którzy zdobyli najwyższą ilość punktów podczas Parafiady. Mimo niesprzyjającej aury i długiej podróży humory nam dopisywały. Nie wiem tylko, dlaczego zdecydowana większość wycieczkowiczów bała się aparatu (a może fotografa?) – co widać na załączonych fotkach.
Po wielokrotnym - „daleko jeszcze?”; - dojechaliśmy do długo wyglądanej Szczawnicy. Tam jak na zamówienie czekało na nas słoneczko i kolejka na Polanicę. Na szczycie dodatkowa atrakcja – tor saneczkowy. Jak widać na zdjęciach jedni dosiadali saneczek pewnie i z radością a inni z lękiem, trzymając mocno za hamulec. Ostatecznie wszyscy zjechali szczęśliwie.
Po krótkim odpoczynku na rynku w Szczawnicy, „przy wiewiórce”, pojechaliśmy do Nidzicy. Tam po pokonaniu niezliczonej ilości schodów –zwiedziliśmy zaporę, (czyli powtórka z fizyki).
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Starym Sączu przy ołtarzu papieskim, by, choć przez krótką chwilę wspomnieć wielkiego Polaka. Tu zwiedziliśmy niewielkie muzeum Jana Pawła II. Wśród licznych eksponatów można było zobaczyć sutannę i strój narciarski Ojca świętego. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy pełną wdzięczności wspólną modlitwą różańcową.
Zapraszamy uczestników wycieczki do dzielenia się swoimi refleksjami

s.Barbara

Foto

 czwartek , 8 październik 2009
 

Zaproszenie dla  Matek lubiących grać w siatkówkę
       
Dyrekcja, nauczyciel WF - Konrad ''Wodzu" Tomaka oraz uczennice gim8, zapraszają wszystkie chętne Mamy do wzięcia udziału w towarzyskim meczu piłki siatkowej.
             Mecz odbyłby się na sali gimnastycznej w naszej sali gimnastycznej.  Termin będzie zależał od dyspozycyjności rodziców. Myślę, że w popołudniowych godzinach lub na weekendzie. Planowany termin gry - miej więcej za 2 -3 tygodnie. Kontakt: rolki@poczta.onet.pl
      

 wtorek , 6 październik 2009
 

Trwa kampania do Samorządu Uczniowskiego!                           
   
W piątek 9 października zostaną w naszej szkole przeprowadzone wybory do Samorządu Uczniowskiego. Spośród społeczności uczniowskiej naszego gimnazjum będziemy wybierać przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza. Kandydatami do SU są: Klaudia Hartmanis z klasy 2D, Aneta Maciołek z klasy 3B, i Michalina Wąsacz z klasy 3B.

 poniedziałek , 5 październik 2009
 

Patryk Kociółek trzecim sprinterem na Podkarpaciu!       
    W  na stadionie Resovii rozegrano wojewódzkie zawody lekkoatletyczne. Świetnie spisali się nasi sprinterzy. Nasza sztafeta 4x100m (Pyziak, Grębosz, Kościółek, Solecki) zameldowała się na 4 miejscu (startowało dwadzieścia kilka najlepszych na Podkarpaciu sztafet) a Patryk Kosciółek wywalczył na "setkę " brązowy medal.  
    Sezon zainaugurowały również nasze siatkarki. W towarzyskim meczy pokonały 4:0 Gimnazjum nr 9 w ich własnej hali.

 wtorek , 29 września 2009
 

Parafiada 2009 - Święty Michał dla klasy 2D!                             
Tegoroczne obchody święta patrona naszej parafii - św. Michała Archanioła rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie już w szkole klasy rywalizowały o to, która na kolejny rok stanie się właścicielem  przechodniej statuetki św. Michała. Uczniowie mogli wykazać się w trzech dziedzinach: religijnej - test znajomości ewangelii św. Marka, artystycznej - plakat ukazujący drogę św. Jana Vianey oraz sportowej - tor przeszkód, wyciskanie sztangi, sztafeta i przeciąganie liny. Po podliczeniu punktów z wszystkich konkurencji okazało się, że: wśród klas pierwszych najlepsza była 1B, wśród klas trzecich  3B i 3E, a najlepszą w całej szkole była KLASA 2D i jej przypadła statuetka św. Michała. Zwycięska klasa w nagrodę pojedzie na wycieczkę.

    Foto        Foto   

 poniedziałek , 28 września 2009
 

Rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego               
Uroczystą Mszą świętą, apelem poległych i złożeniem wieńców uczczono 70 rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W uroczystościach przed pomnikiem Armii Krajowej nie zabrakło pocztu sztandarowego naszego gimnazjum.

Foto   

 sobota , 19 września 2009
 

Turniej Piłki Plażowej                                                       
W piątek i sobotę na niedawno powstałym szkolnym boisku do siatkówki plażowej rozegrano I Osiedlowy Turniej Piłki Plażowej. Prym wiedli w nim byli bądź obecni uczniowie naszej szkoły. Wśród dziewcząt zwyciężyły  Klaudia Styś i Magda Żarek przed  Julią Kielich i Anną Groszek, oraz Pauliną Czaplą  i Pauliną Szalą. W kategorii chłopców zwyciężył Pawel Kusz z kolegą przed Kamilem Soleckmi i Sebastianem Ślempem oraz Michałem Gręboszem i Patrykiem Pikosem.

Foto   

 sobota , 19 września 2009
 

Spróbuj slalomu na rolkach!
Ty też możesz jeździć jak Wodzu!

        Konrad "Wodzu" Tomaka zaprasza wszystkich chętnych na treningi codziennie ok. godz 17.30 w pobliżu mostu Zamkowego (dokładne info jest na stronie  www.wodzu.rzeszow.pl).  O tym jak potrafi wytrenowac swoich podopiecznych świadczą liczne sukcesy.  Na zawodach Powerslide Slalom Jam w Kielcach, nasi rolkarze zwyciężyli w ośmiu z dziewięciu konkurencji! Wyniki  zdjęcia  artykuł

 środa, 9 września 2009
 

Trzy złota, srebro i brąz w dorobku lekkoatletów!

    Podczas pierwszych w tym roku szkolnym zawodów lekkoatletycznych nasi uczniowie błysnęli wspaniałą formą. W trzech konkurencjach stanęliśmy na najwyższym stopniu podium: Patryk Kościółek 1 msc. w biegu ma 100m, Kamil Solecki 1 msc w skoku w dal, Pyziak, Grębosz, Kościółek, Solecki - 1 msc w sztafecie 4x100m. Srebrny medal wywalczył Michał Słapiński w skoku wzwyż a Paulina Czapla  w rzucie oszczepem zdobyła brązowy medal. BRAWO!

foto

 wtorek, 1 września 2009
 

Rok szkolny 2009/2010 rozpoczęty!

   No i zaczęło się!  W końcu nadszedł przez wszystkich z upragnieniem wyczekiwany  początek roku szkolnego :):):)
    Redakcja strony internetowej gorąco życzy wszystkim - dyrekcji, nauczycielom i uczniom, aby  najbliższe 10 miesięcy były czasem dobrym, a może nawet wspaniałym, wyjątkowym, niezwykłym i ze wszech miar owocnym!
     Nasze gimnazjum obchodzi w tym roku 10-lecie swojego istnienia i po raz dziesiąty przyszli do nas nowi uczniowie.  Witamy  ich szczególnie ciepło! Czujcie się dobrze w murach naszej szkoły! Zróbcie wszystko by dobrze wykorzystać i nie zmarnować najbliższych trzech lat! Pamiętajcie, że teraz także i Wy tworzycie tę dużą rodzinę  jaką jest nasze gimnazjum i wiele od was samych zależy!

    foto    

 
ARCHIWUM
 foto - newsy
  Wybory
  Szczawnica
  Parafiada 2009 ms
  Parafiada 2009
  Państwo Podziemne
  Rajd rowerowy
  Rozpoczęcie 2009
  Zawody lekkoatletyczne

Foto-archiwum

  VIDEO
  Enrike Iglesjas

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

SzmatexParty2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

   Zawody rolkowe

Video-archiwum


© 2009 www.gm8.resman.pl