ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki


 

 
 poniedziałek, 23 luty 2009
 

"Lans Party na karnawałowe ostatki"

 W sobotnim wydaniu Gazety Wyborczej znalazł się całostronicowy fotoreportaż z czwartkowej dyskoteki. Wielkie podziękowania dla pani Agaty Kulczyckiej!

foto

foto szkoła                         foto gazeta
 wtorek, 17 luty 2009
 

"Białe szaleństwo" w BukowinieTatrzańskiej

Podczas ferii zimowych uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły "śmigali" sobie na tatrzańskich stokach podczas obozu snowboardowo-narciarskiego w Bukowinie Tatrzańskiej. Nie brakowało też innych atrakcji - przeczytaj gorącą  relację.

foto1      foto2

 poniedziałek, 16 luty 2009
 

Ogłoszenia
          16 marca w naszej szkole odbędą się prelekcje o krajach Azji Półwyspu Indochińskiego (Wietnam, Laos, Tajlandia) prowadzone przez zaproszonego podróżnika. Są to nietypowe lekcje geografii i historii cieszące się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.  Prelekcja trwa 2 jednostki lekcyjne. Cena 3,5 złotego od ucznia. Bardzo prosimy skarbników poszczególnych klas o zrobienie listy uczniów zainteresowanych udziałem w prelekcjach i zebranie  pieniędzy do dnia 6 marca. Wpłat proszę dokonać u p.Ewy Szmigiel. 
     
W drugiej połowie marca w naszej szkole odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs geograficzny dla klas 1 i 2  pt: „Poznaj Ziemię”. Będzie to konkurs 3 – etapowy. Więcej informacji

 czwartek, 29 stycznia 2009
 

Origami i "Mały Książe" dla rodziców

Podczas semestralnej wywiadówki Klub Młodego Matematyka oraz klasa 1D specjalnie dla rodziców zaprezentowali "cudeńka" zrobione z papieru, czyli sztukę origami. Natomiast uczniowie klasy 2E wystawili przed swoimi rodzicami sztukę  "Mały Książe".

foto>>>

 piątek, 30 stycznia 2009
 

Klasa 2C mistrzem w halowej piłce nożnej
W piątek rozegrano finały Mistrzostw Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej. Zwyciężyła drużyna klasy 2c w składzie: Marcin Jęczmienionka, Damian Głazowski, Kuba Smaroń i Denis Jakuszewski. Drugie miejsce zdobyła klasa 3A, trzecie 2F a czwarte klasa 2A. W mistrzostwach wzięło udział 14 drużyn.

 wtorek, 27 stycznia 2009
 

BRAWO DZIEWCZYNY!!!  PODIUM NASZE!!!
Największy sukces siatkarskiej reprezentacji dziewcząt w 10-letniej historii naszego Gimnazjum. Dziewczyny wywalczyły trzecie miejsce w GIMNAZJADZIE 2009 po pokonaniu w decydującym meczu 2:1 drużyny Gimnazjum nr 7. WIELKIE GRATULACJE !!! Nasza brązowa drużyna grała w składzie: Angela Bieniasz, Wiktoria Zięba, Paulina Kubicka, Magdalena Nowak, Jowita Rzucidło, Katarzyna Niedziałek, Anna Groszek, Julia Kielich. Opiekunem zespołu był Konrad Tomaka.

Do tego wieczorem Polscy piłkarze ręczni po niesamowitym meczu pokonali Norwegów! Co za dzień! Sport jest piękny!

 piątek, 23 stycznia 2009
 

Rozgrywki siatkarek i siatkarzy
Dziewczyny rozpoczęły swój udział w finale tegorocznej "GIMNAZJADY" od zwycięstwa 2:0 nad Gimnazjum nr 9, a następnie przegrały z Gimnazjum 1. W najbliższy wtorek będą walczyć o brązowe medale z Gimnazjum  7.  Reprezentacja siatkarzy osłabiona brakiem kontuzjowanego Pawła Dziedzica (kapitana i najlepszego zawodnika) pokonała 2 :0 Gimnazjum im. Jana Pawła II, a następnie po zaciętym boju uległa nieznacznie 1:2 (5-23,22-25,13-15) Gimnazjum nr 6  i niestety nie awansowała do finałów.   Wcześniej w towarzyskim meczu rozgromiła  na wyjeździe 5:0 drużynę Gimnazjum nr 14.

 poniedziałek, 12 stycznia 2009
 

Finał XVI Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych

foto>>>

 sobota, 10 stycznia 2009
 

Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

         Zapraszamy wszystkich  do obejrzenia zdjęć z XVI Wystawy
 Szopek Bożonarodzeniowych. Tegoroczna wystawa zgromadziła 270 małych arcydzieł z całego województwa podkarpackiego.

foto>>>

 wtorek, 6 stycznia 2009
 

Siatkarki w gronie najlepszych!

         Nasze   siatkarki   pozazdrościły ostatnich sukcesów chłopakom i
postanowiły udowodnić, że wcale nie są gorsze. Podczas rozgrywek w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej "Gimnazjada 2009", zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie   pokonując  najpierw 2:0 Gimnazjum nr 6, a następnie 2:1 Gimnazjum nr 11. Tym samym nasze dziewczyny znalazły się w gronie najlepszych rzeszowskich drużyn gimnazjalnych i niebawem będą z nimi rywalizować o medalowe miejsca.

 poniedziałek, 5 stycznia 2009
 

Coś dla pasjonatów jazdy na rolkach

 piątek, 19 grudnia 2008
 

Gdy się Chrystus rodzi...

Piękne Jasełka oraz wigilie klasowe wprowadziły nas w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

foto>>>

 wtorek, 23 grudnia 2008
 

W "Gazecie"  o nas
We wtorkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" ukazał się artykuł o naszej szkole pt: "Jak narysować Dzień Dobry". Zachęcam do przeczytania.

Gazeta - artykuł

 piątek, 19 grudnia 2008
 

Jasełka w szpitalu

Grupa teatralna pod kierunkiem siostry Bogusławy wystawiła Jasełka Bożonarodzeniowe dla dzieci ze Szpitala Wojewódzkiego
nr 2 w Rzeszowie. Organizatorzy tego wydarzenia - Fundacja Mam Marzenie w specjalnym dyplomie napisali:
Dziękujemy za wielkie serce i pomoc, którą bezinteresownie otrzymaliśmy od Was. Jesteśmy dumni, że wspólnie z Wami mogliśmy uczestniczyć w tym magicznym wydarzeniu. w związku z powyższym przyznajemy Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie tytuł:
Przyjaciela Fundacji Mam Marzenie

foto>>>

 wtorek, 16 grudnia 2008
 

Kolejny sukces siatkarskiej reprezentacji!

Znowu drugie miejsce - tym razem w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Energetycznych, wywalczyła nasza siatkarska reprezentacja. Chłopcy przegrali tylko z Gimnazjum nr1. Kolejne miejsca zajęły: 3.Gim Boguchwała, 4.Gim Bratkowice, 5.Gim nr 6 Rzeszów, 6.Gim Siedliska. Najlepszym atakującym turnieju został wybrany kapitan naszej drużyny Paweł Dziedzic.

foto>>>

 poniedziałek, 15 grudnia 2008
 

Czas pożegnań

"Wszystko, co dobre szybko się kończy". Uroczystą kolacją w zajeździe "Polonez" pożegnaliśmy naszych zagranicznych gości, którzy kilka godzin później musieli wracać do swoich krajów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni i podkreślali, że
z pobytu u nas pozostaną im dobre i piękne wspomnienia.
SERDECZNE PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY PRZYCZYNILI SIĘ DO ŻYCZLIWEGO PRZYJĘCIA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z PROGRAMU COMENIUS!

foto Michał Styka

foto>>>

 poniedziałek, 15 grudnia 2008
 

Dzień piąty wizyty

Ten dzień upłynął pod znakiem kultury  fizycznej. Najpierw goście uczestniczyli w lekcji fizyki prowadzonej przez Marcina Zawadzkiego, a później sami czynnie uprawiali kulturę fizyczną, biorąc udział w meczu siatkarskim - nauczyciele contra uczniowie Comeniusa. Odbył się także pojedynek Polska -Turcja w tenisie stołowym (Polskę reprezentował fizyk) Ponadto nasi goście zwiedzali rzeszowską WSK (tam również było wiele zagadnień fizycznych).

foto>>>

 niedziela, 14 grudnia 2008
 

Comenius w Krakowie

Całą niedzielę "Drużyna Comeniusa" spędziła w
grodzie Kraka. Niewątpliwym sukcesem tej wycieczki było przekonanie Smoka Wawelskiego, by  okazywał więcej TOLERANCJI dla swoich ofiar. Smok obiecał, że od tej pory nie pożre już żadnej młodej dziewczyny. My także postanowiliśmy okazać sympatycznemu smokowi "TOLERANCE" i poradziliśmy mu, by nie tykał się żadnych owieczek - zwłaszcza tych wypchanych smołą i siarką :)

foto>>>

 sobota, 13 grudnia 2008
 

Dzień gimnazjalisty - prezentacje krajów

W tym dniu wybrane klasy zaprezentowały w oryginalny, pomysłowy i często bardzo zabawny sposób wylosowane wcześniej kraje uczestniczące w projekcie Comeniusa. Również nasi goście mieli okazję do prezentacji swoich krajów i szkół.

Gazeta "NOWINY" o nas

foto>>>

 sobota, 13 grudnia 2008
 

"Tutti - Frutti"

Uczniowie z wszystkich sześciu państw biorących udział w projekcie, przygotowali i wystawili w języku angielskim sztukę "Tutti-Frutti".

foto>>>

 piątek, 12 grudnia 2008
 

Dzień drugi wizyty

W piątek uczestnicy projektu pracowali nad sztuką "Tutti-frutti", a następnie spotkali się z władzami miasta Rzeszowa w Ratuszu i zwiedzili trasę podziemną. Późnym wieczorem w Hotelu Grand uczestniczyli w niezwykłym wydarzeniu artystycznym, którym był koncert grupy "NOVA" oraz światowej sławy wokalistki  jazzowej Urszuli Dudziak.

foto>>>

 czwartek, 11 grudnia 2008
 

Witamy w Polsce!  Witamy w naszej szkole!

W czwartkowy poranek skromne progi naszej szkoły przekroczyli nauczyciele i uczniowie z pięciu europejskich szkół (Litwy, Turcji, Hiszpanii, Finlandii, Bułgarii) uczestniczących wspólnie z nami w projekcie "Tolerancja odpowiedzią na potrzeby współczesnej Europy" (w ramach programu Comenius). W pierwszym dniu goście poznawali naszą szkołę. Uczniowie pracowali nad międzynarodowym słownikiem, nauczyciele z innych krajów prowadzili lekcje w wybranych klasach. Odbyło się również spotkanie z Radą Rodziców.

foto>>>

 sobota, 6 grudnia 2008
 

Rolkowe mikołajki

W sobotę odbył się w naszej szkole już po raz trzeci Mikołajkowy Turniej Rolkowy o Puchar Dyrektora Gimnazjum. Rywalizacja toczyła się
na rolkowym torze przeszkód oraz w konkurencji - przejazd pod tyczką. Uśmiechnięte buzie uczestników to znak, że impreza udała się super.
Przy okazji zachęcamy do uczestniczenia w zajęciach szkółki rolkowej, prowadzonych w naszej szkole przez Konrada Wodza Tomakę. A czego możecie się tam nauczyć - zobaczcie ten krótki film.

foto>>>

 piątek, 5 grudnia 2008
 

Świetny występ siatkarzy!

Dziesięć rzeszowskich gimnazjów rywalizowało w Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców w hali sportowej Gimnazjum nr 7. Nasza reprezentacja na inaugurację pokonała 2:0 gospodarzy turnieju, później 1:1 zremisowała z Gim13, a następnie 2:0 rozgromiła Gim2 i z pierwszego miejsca w grupie awansowała do półfinałów. W walce o finał przyszło nam walczyć z Gim6. Po dramatycznym pojedynku wygraliśmy 2:0 (taniec radości,  głośne śpiewy słychać chyba było w całej szkole). W finale ponownie przyszło nam walczyć z gospodarzami. Tym razem przegraliśmy ale
po zaciętej walce. Drugie miejsce jest również naszym sukcesem. Wystąpiliśmy w składzie: P.Dziedzic, M.Zegar, K.Dmytrenko, M.Grebosz, P.Pikos, S.Ślemp, R.Łukasik, T.Lewicki, M.Barłowski, P.Szydełko, K.Solecki,

foto>>>

 
ARCHIWUM
 foto - newsy
 Spotkanie - Comenius
  Jasełka 2008
  Mikołajki Rolkowe
  Star Party
  Zawody rolkowe
  Niepodległość
  Bolestraszyce
  Otrzęsiny - foto MS
  Otrzęsiny2008
  JamajkaParty- foto MS
  JamajkaParty 
  Wybory do samorządu
  Zamość
  Hiszpania1
  Hiszpania2
  Sprzątanie Świata
  Rocznica PPP
  Parafiada 2008
  Tour de Pologne

Foto-archiwum

  VIDEO
  Enrike Iglesjas
  Kisiel na rolkach

Rolkowe mikołajki

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-ComeniusII

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

BożeNarodzenie

Wśród dinozaurów

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

Warszawa

SzmatexParty2007

Parafiada 2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Mix-teledysków

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

Teledysk-3D

Piosenka

Step-Tap

Zawody rolkowe

web stats stat24
 


© 2008 www.gm8.resman.pl