ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 17 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Samorząd uczniowski
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Samorząd uczniowski
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki 

 piątek, 16 września 2011

 

  Sprzątanie Świata - klasa 1D "sprzątnęła puchar"

W piątek uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami udali się do parku w Słocinie. Tam włączyli się do ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata" porządkując teren parku. Była to pierwsza z konkurencji  wielkiego  turnieju  o   "Puchar Przechodni Gimnazjum
nr 8 dla najlepszej klasy pierwszej". Rywalizacja w pozostałych konkurencjach (poszukiwanie skarbu, sztafeta, przeciąganie liny, wyścigi rzędów, dwa ognie) była niezwykle zacięta i emocjonująca. Wszystkie klasy zaprezentowały się wspaniale ale najlepszą w łącznej punktacji okazała się klasa 1D i to ona stała się w tym roku szkolnym właścicielem pucharu. Na drugim miejscu egzekwo znalazły się klasy 1C i 1E, a na trzecim klasa 1B.  Foto

   

 środa, 14 września 2011

 

      Sześć medali dla naszych lekkoatletów!

Z pierwszych w tym roku szkolnym zaodów lekkoatletycznych wrócilismy z bogatym dorobkiem 6 miejsc na podium. Bezkonkurencyjni w swoich konkurencjach okazali się: Michał Czepiel w sprincie na 100m, Igor Kopala w skoku wzwyż (obaj z klasy 2A) oraz nasza sztafeta 4x100m (w składzie:M.Wąs, A.Iwaniec, M.Kusibab i M.Czepel). Ponadto srebro w skoku wzwyż wywalczył M.Kusibab, a brązowe medale otrzymali: M.Łukasik w skoku w dal, A.Iwaniec w biegu na 300m, T.Bodio w rzucie dyskiem. Bardzo dobrze zaprezentowali się również K.Mikuła w pchnięciu kulą i W. Jakim w biegu na 1000m, którzy zajęli wysokie 5 miejsca w dużej stawce startujących.   Foto

   

 wtorek, 13 września 2011

 

      Zaproszenie na Warsztaty Origami
Klub Młodego Matematyka serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty origami, które odbędą się w dniu 20.09.2011r. o godz. 14:05 w sali nr 50. Jedyne co Ci potrzebne to: kwadratowe, kolorowe karteczki, dużo cierpliwości i wytrwałości.
Gwarantujemy dobrą zabawę. Wszelkie informacje oraz zapisy u nauczycieli uczących matematyki.

   

 poniedziałek, 12 września 2011

 

      Ważne dla wyjeżdzających do CERN !!!
Osoby zapisane na wyjazd do CERN proszone są o dostarczenie jak najszybciej numerów: PESEL oraz numeru paszportu (do p. Marcina Zawadzkiego). Prosimy również o wyrobienie karty EKUZ w oddziale NFZ.

   

 piątek, 9 września 2011

 

        Ogłoszenie !!!
Serdecznie zapraszamy uczniów zainteresowanych udziałem w projekcie Comenius „Tworzenie zdrowej przyszłości w Europie” na rozmowę kwalifikacyjną w języku angielskim którą przeprowadzi pani Renata Sołga Łuszcz w dniu 12 września (poniedziałek) o godz . 14.00 w Sali nr 37. Uczestnik powinien spełniać następujące kryteria:
- komunikować się w języku angielskim w stopniu dobrym
- wyrażać chęć goszczenia w swoim domu kolegi lub koleżanki z krajów partnerskich podczas wizyty w Polsce w dniach 16- 21 października 2011r z możliwością wyjazdu na wymianę na Cypr lub do Belgii w drugim semestrze
- powinien być tolerancyjny i akceptować różne zwyczaje uczestników projektu
- mieć świadomość, że w przypadku wyjazdu powinien akceptować warunki pobytu takie, jakie zostaną mu zaoferowane przez rodzinę goszczącą
- zachowanie przynajmniej dobre (godne i kulturalne reprezentowanie naszego kraju i szkoły)

   

 poniedziałek, 5 września 2011

 

           Gdańsk Slalom Session 2011
W dniu 27 sierpnia odbyły się zawody Gdańsk Slalom Session 2011 wpisane w system Pucharu Świata serii WSSA.  Po raz kolejny nasi rolkarze pokazali się z jak najlepszej strony.  Nowa uczennica Angelika Prucnal wywalczyła złoto w konkurencji speed slalom, a w slalomie stylowym 5 miejsce. Świetne wyniki uzyskała także Magdalena Mosiężny zajmując zarówno w jednej jak i drugiej konkurencji 7 miejsce.  Patryk Szetela po bardzo widowiskowych przejazdach uplasował się na 9 miejscu w kategorii battle i 13 w kategorii speed. Konrad Tomaka zajął w tych konkurencjach 5 i 6 pozycję.  
Serdecznie gratulujemy !!!

   

 niedziela, 4 września 2011

 

       Międzynarodowe sukcesy Klaudii
Wakacje byly wspanialym okresem nie tylko wypoczynku, ale też i świetnych startów naszej tegorocznej absolwentki Klaudii Hartmanis. Klaudia wygrala międzynarodowe zawody w Warszawie, zajęła 3 miejsce w Berlinie,zostala brązową medalistką Mistrzostw Europy w Londynie oraz zwyciężyla w zawodach w Gdańsku. Poleciała też jako jedyna Polka do Shanghaju na Grand Prix i zaliczyla bardzo udane wystepy,jej classik byl najlepszym wynikiem ze wszystkich zawodników europejskich,a w battlu zajęla wysokie 6 msc.
Zachęcamy do oglądania filmików i przekonania sie jakie możliwości rozwoju daje ten sport.To duża sprawność fizyczna, wiele wspaniałych chwil,poznawanie ludzi na całym świecie ich kultur, doskonalenie języka, mozliwość podróżowania i zwiedzania najdalszych zakątków świata.
Klaudii bardzo serdecznie gratulujemy!!!

Filmiki z pokazami przygotowanymi przez Chinczykow z okazji otwarcia Grand Prix Shanghaj
http://v.youku.com/v_show/id_XMjk3NDE4NDY4.html
http://v.youku.com/v_show/id_XMjk3NDMzNzg0.html

   

 piątek, 2 września 2011

 

WYCIECZKA DO CERN-u !!!
 Bardzo miło jest Nam poinformować, że możliwy stał się wyjazd do Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN w Szwajcarii, gdzie realizowany jest między innymi eksperyment o nazwie LHC (Wielki Zderzacz Hadronów). Wyjazd autokarem przewidziany jest na ostatni tydzień września, dlatego prosimy o niezwłoczne wpisanie się chętnych osób na listę u p. Marcina Zawadzkiego (s. 49). Przybliżony, wstępny koszt wyjazdu to około tysiąc złotych - szczegóły podamy po zebraniu informacji o ilości uczestników. Najbliższy poniedziałek jest terminem ostatecznym.
 

   

 wtorek, 23 sierpień 2011

 

 „SZANSA NA SUKCES W SZKOLE” -
 realizacja projektu POKL w roku szkolnym 2011/2012

W bieżącym roku szkolnym zapraszamy chętnych uczniów do udziału w zajęciach:
Zajecia dydaktyczno- wyrównawcze – dla klas 1 i 2
z JEZYKA POLSKIEGO, MATEMATYKI I JĘZYKA ANGIELSKIEGO;

• Fakultety przedegzaminacyjne z przedmiotów MATEMATYKA, FIZYKA, BIOLOGIA, GEOGRAFIA, CHEMIA dla uczniów klas 3;
• Platforma e-learningowa (nauka do egzaminu metodą on-line z przedmiotów: MATEMATYKA, FIZYKA, BIOLOGIA, GEOGRAFIA, CHEMIA, JEZYK POLSKI, HISTORIA, WOS)
• Zajęcia psychoprofilaktyczne (formy wsparcia psychoprofilaktycznego)

Zapisy do grup przyjmuje Biuro Projektu
(obok sekretariatu na parterze szkoły) w dniach:
1 wrzesnia 2011,
5 wrzesnia 2011 i 7 września 2011
w godz. 15.00 – 17.00


Ilość miejsc ograniczona.
Wymagania: zgoda prawnego opiekuna

 

   


 

ARCHIWUM
 


© 2011 www.gm8.resman.pl

 
  WAŻNE

Kalendarz roku szkolnego 2011/2012


 

 foto - newsy

 Sprzątanie Świata

 Zawody LA

 Foto-archiwum

  VIDEO
  Trio rolkowe
  Enrike Iglesjas

Przed HeadParty

Po prostu Wodzu!

Snowboard

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

   Zawody rolkowe

Video-archiwum

Dzień: