ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki

 

 
 sobota, 27 luty 2010
 

Podsumowanie akcji "Pomóżmy zwierzakom"
Od grudnia trwała w naszej szkole akcja „Pomóżmy zwierzakom”. Jak co roku pomagamy podopiecznym schroniska „Kundelek” w Rzeszowie. Dochód z ostatniej, walentynkowej dyskoteki został przekazany na konto Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt. Zebraliśmy 280 złotych.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosząc artykuły spożywcze, karmę, psie i kocie akcesoria pokazali, że nie jest obojętny im los bezdomnych zwierząt. Szczególne podziękowania składamy uczniom klas 1b i 1c.
W całej akcji zwyciężyła jednak, podobnie jak w roku ubiegłym – klasa 2d.
Za ich wielkie serce chcemy im szczególnie podziękować. Uczniowie tej klasy pojadą do schroniska, zawieźć wszystko to, co udało nam się w ciągu trwania całej akcji zebrać. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu plastycznego „Człowiek przyjacielem psa”. Najpiękniejsze prace wykonały dziewczęta z klasy 2b: Gabriela Kardasińska, Kinga Mikuła i Weronika Sikora, które zajęły I miejsce w konkursie. II miejsce zajęła Agata Chmiel z klasy 3b, a III miejsce - Karolina Mroczek z klasy 2a. Wyróżniono również prace Kingi Kot i Joanny Gierczak z klasy 2a. Gratulacje!!!!!

 wtorek, 16 luty 2010
 

Laureaci szopek w Warszawie

W dniu 1 lutego w nagrodę za zajęcie najwyższych miejsc i za pomoc w organizacji XVII Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych dzieci i młodzież z Podkarpacia wrawstania Warszawskiego, Sejm, Starówkę. Wycieczkę ufundowała Pani Poseł PIS-u Gz z opiekunami pojechali na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzaliśmy Muzeum Porażyna Gęsicka, Radny Miasta Rzeszowa - Pan Jerzy Jęczmienionka i Rada Rodziców Gimnazjum nr 8. Było miło i ciekawie.

Foto

 niedziela, 14 luty 2010
 

Kuligi
    Podczas ubiegłego tygodnia wiele klas, korzystając z pięknej zimowej aury wybrało się na kuligi w urocze okolice naszego miasta.
Oto fotorelacja wyjazdu jednej z klas.

 środa, 10 luty 2010
 

Dyskoteka Walentynkowa- "Red Party"


 
Foto-1  Foto-2

 czwartek, 11 luty 2010
 

Prelekcje o Etiopii

Tego dnia w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem p. Ryszardem Stabachem. Odbył on kilkanaście wypraw w różne części świata. Podczas swoich podróży gromadził wiele materiałów fotograficznych ilustrujących środowisko, życie, kulturę i historię odwiedzanych krajów. Jego unikalny zbiór przeźroczy, ciągle wzbogacany dzięki nowym podróżom prezentowany jest w szkołach, gdzie prowadzi prelekcje o charakterze edukacyjnym dla dzieci i młodzieży. Zawsze cieszą się one dużym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym mieliśmy okazję posłuchać prelekcji o Etiopii. Uczniowie bardzo uważnie i aktywnie brali w niej udział, zadając pytania, podejmując dyskusję z prowadzącym. Była to dla nich nowa forma prowadzenia zajęć, wzbudzająca ciekawość, wyjaśniająca zróżnicowanie świata w różnych aspektach, zachęcająca do pogłębiania swojej wiedzy a także do podróży po niezliczonych zakątkach kuli ziemskiej. Taka forma zajęć stanowi urozmaicenie dla uczniów i często bardziej przemawia do nich niż tradycyjne lekcje geografii czy historii. Prelekcje zorganizowała p.Ewa Szmigiel.

 wtorek, 9 luty 2010
 

Oskar najlepszy na nartach, Kordian trzeci na desce

Uczeń klasy 1B Oskar Polechoński zwyciężył w narciarskim slalomie gigancie w zawodach Podkarpackiej Ligi Dzieci i Młodzieży w narciarstwie alpejskim, które rozegrano na stoku w Strzyżowie.
Natomiast w rozegranych na przemyskim stoku XV Amatorskich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie świetne trzecie miejsce w slalomie snowboardowym wywalczył Kordian Nowak z klasy 2C. Relacja Foto

 poniedziałek, 8 luty 2010
 

Pierwsze miejsce w turnieju halowym
     Drużyna piłkarska w składzie: Kamil Solecki, Sebastian Ślemp, Rafał Sierżęga, Damian Głazowski i Marcin Jęczmienionka zdobyła dla naszego gimnazjum okazały puchar za pierwsze miejsce w Zimowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej rozegranym w sobotę w hali Zespołu Szkół nr 4. BRAWO!

 środa, 3 luty 2010
 

Szkolne lodowisko
     Od niedawna funkcjonuje w naszej szkole lodowisko. Cieszy się ono sporą popularnością wśród uczniów, którzy po lekcjach z zamiłowaniem uprawiają ślizgi w różnych pozycjach.
  Nie zapominajcie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa!               Foto

 wtorek, 2 luty 2010
 

Reprezentacja siatkarska już w pierwszej czwórce
Siatkarze rozpoczęli najważniejsze tegoroczne rozgrywki - GIMNAZJADĘ 2010. W pierwszych dwóch spotkaniach pokonali pewnie po 2:0 Gimnazjum nr 9 i Gimnazjum nr 12. Chłopcy awansowali już do rozgrywek finałowych i będą walczyć o medale z Gim sportowym, Gim 7 oraz zwycięzcą grupy B.          Foto

 czwartek, 28 stycznia 2010
 

Trzy medale w Mistrzostwach Podkarpacia
Nasza snowboardowa reprezentacja  zdobyła trzy miejsca medalowe w
VI Mistrzostwach Podkarpacia
w Snowboardzie.

Paulina Przybylska ,,PINA” - II miejsce w kategorii Junior Młodszy,  Michał Słapiński ,,KISIEL” - III miejsce w kategorii Junior Młodszy, Konrad Tomaka ,,WODZU”- III miejsce w kategorii Junior, Młodzieżowiec, Senior. Gratulujemy! Relacja

 środa, 27 stycznia 2010
 

Finał konkursu projektów
W poprzedni czwartek miał miejsce w naszej szkole finał konkursu projektów. Udział w nim wzięło 9 projektów, ale tylko jeden okazał się być świetnie przygotowany i zaprezentowany, jednym słowem: najlepszym. Projektem tym była prezentacja "Badanie prędkości światła w kuchni" przygotowana przez
Barbarę Michalską z 3b. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a Barbarze gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze losy projektu, gdyż to właśnie on będzie reprezentował Naszą Szkołę na finale wojewódzkim, który odbędzie się na Uniwersytecie Rzeszowskim 8 lutego!

MZ

Foto

 wtorek, 26 stycznia 2010
 

Sukcesy w konkursie recytatorskim
Uczennica klasy 1b Joanna Mikuła   zajęła II miejsce a Aneta Maciołek z klasy 3B otrzymała wyróżnienie w konkursie recytatorskim
 "IX Jeżycjada - w kręgu powieści M.Musierowicz" zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2.             Foto

 piątek, 22 stycznia 2010
 

Piłkarki ręczne trzecią siłą w Rzeszowie!
Kolejny sukces sportowców naszego gimnazjum. Po zwycięstwie 6:2 nad Gimnazjum nr9 nasze piłkarki ręczne wywalczyły trzecie miejsce w tegorocznej Gimnazjadzie. Wcześniej w fazie grupowej dziewczyny 9:2 pokonały Gim 7 i przegrały z Gim10 (późniejsze triumfatorki całego turnieju). Na uwagę zasługuje fakt, że to pierwszy sukces naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu. Opiekunem zespołu był p. Konrad Tomaka - przeczytaj jego gorącą relację.

 poniedziałek, 11 stycznia 2010
 

Rozstrzygnięcie XVII Konkursu Szopek
Już po raz XVII nasze Gimnazjum jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Jest nam niezmiennie miło, że wciąż zaskakiwani jesteśmy nowymi pomysłami, nawiązaniem do współczesności, ciekawymi technikami, starannością wykonania. W bieżącym roku na nasz konkurs wpłynęło 287 prac z 65 szkół całego województwa podkarpackiego.
Pragniemy zwrócić uwagę na atrakcyjność I nagrody. Przypominamy, że Pani posłanka do Sejmu RP Grażyna Gęsicka ufundowała dla zwycięzców naszego konkursu wyjazd - wycieczkę do Warszawy, w programie, której przewidziana jest wizyta w polskim parlamencie oraz zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Nagrodzonych zostało 40 osób.

J.B.

Foto     Lista laureatów    Galeria szopek   

 sobota,  9 stycznia 2010
 

Pierwsze miejsce w Przeglądzie Jasełek!
               Pragniemy z wielką radością „donieść”, że grupa teatralna pod   kierunkiem   pani   Joanny Bryły   oraz   siostry   Barbary   Frączek
zajęła I miejsce w Diecezjalnym Przeglądzie Jasełek. W nagrodę zaprezentujemy nasz spektakl „Nie było miejsca dla Ciebie” nagrywając go w profesjonalnym studiu radia VIA!

 
ARCHIWUM
 foto - newsy
  RedParty-1  RedParty-2
 Finał konkursu Szopek
 Chór szkolny
 Galeria szopek
  Wigilie klasowe
  Wigilia szkolna
  Turniej w Energetyku
  Zakręcona noc w szkole
  Mikołajki Rolkowe
  Dyskoteka lata 70-te
  Zaduszki poetyckie
  Niepodległość
  Disco - foto Michał
  Dyskoteka
  Otrzęsiny foto M.Styka
  Otrzęsiny -  klasy
  Otrzęsiny2009
  Wybory
  Szczawnica
  Parafiada  ms
  Parafiada
  Państwo Podziemne
  Rajd rowerowy
  Rozpoczęcie 2009
  Zawody lekkoatletyczne

Foto-archiwum

  VIDEO
  Ech Mała
  Enrike Iglesjas

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

SzmatexParty2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

   Zawody rolkowe

Video-archiwum


© 2010 www.gm8.resman.pl