ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 17 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki 

 

 sobota, 30 października 2010

 

      Przeżyjmy to jeszcze raz - Otrzęsiny 2010

   

 sobota, 30 października 2010

 

Powstała szkolna gazeta internetowa -
 "Szkolne pogaduchy"

23  września oraz 1 października w naszej szkole odbyły się warsztaty dziennikarskie, na których grupa chętnych uczniów spotkała sie z dziennikarzami. Dowiedzieli się od nich wielu rzeczy na temat, jak być dziennikarzem oraz jak stworzyć własną gazetę internetową. Taka gazetka powstała, jej tytuł to "Szkolne Pogaduchy" - pierwszy numer możecie zobaczyć tutaj. Postaramy się, by nasza gazetka była wydawana co dwa miesiące. W skład redakcji wchodzą: Redaktor naczelny - Jakub Pondel, Zastępca redaktora - Ola Bożek, Sekretarz redakcji - Anastazja Uberman, Graficy - Łukasz Bajsarowicz, Michał Martoń, Korektor - Katarzyna Rak, Aneta Zdun, Fotoreporterki - Gabrysia Kozieradzka, Wiktoria Pieniążek, Dziennikarze - Marcin Wrona, Ula Chruściel, Ewa Łukaszewska, Filip Fusiarz, Kamila Ostrowska, Agnieszka Bogdan, Kaja Kotowicz, Aleksandra Kudowska, Michele Sumiec.

   

 piątek, 29 października 2010

 


    Trzeci dzień pobytu w Austrii

   Witamy ponownie! Od 8 godz. nasi uczniowie brali udział w lekcjach razem ze swoimi kolegami: j.angielski, j. niemiecki, godz. wych., biologia. W Austrii skala ocen jest inna niż u nas . Jest pięć ocen a najlepsza jest 1, najgorsza to 5. Szkoła posiada bogate zaplecze sportowe (trzeba pamiętać, że jest to szkoła o profilu sportowym położona w centrum rożnych obiektów sportowych). Jest nowoczesna szkoła wybudowana 10 lat temu. Ok. południa był uroczysty moment zawieszenia przywiezionych liści z nazwiskami osób biorących udział w programie na specjalnym drzewie, które zostało do tego celu przygotowane w kąciku Comeniusa. Ok. 13.00 będziemy wszyscy jechać na rowerach na lunch-piknik w pobliskich ogrodach Wander Bertoni. A o 19.00 będzie spotkanie finalne dla uczniów i nauczycieli, na którym szkoły zaprezentują się z programem sportowym. Pozdrowienia.

St.B.         

   

 czwartek, 28 października 2010

 


    Drugi dzień pobytu w Austrii

   W czwartek cały dzień zwiedzaliśmy wszyscy Wiedeń. Pałac Schonbrunn zachwycił kunsztem i przepychem, wybudowany w stylu rokoko dla rodziny Habsburgów i miłościwie panującego cesarza Franciszka Jozefa. Później spacer po centrum Wiednia, zakupy czyli czas wolny. Można było zobaczyć katedrę Św.. Szczepana - najwspanialszy klejnot gotycki w Wiedniu. Następnie przejazd autobusem po ulicach Wiednia trasa turystyczna dopełnił zwiedzanie tego wspaniałego wielkiego miasta. Nasza młodzież bardzo chętnie integrowała się z rówieśnikami z innych państw. Uczniowie po powrocie wrócili do rodzin.

St.B.         

   

 środa, 27 października 2010

 


                    POZDROWIENIA  Z  AUSTRII !
    Kolejna przygoda z "Comeniusem" rozpoczęta.    Witamy serdecznie z Neusiedl am See.
  
Podroż przebiegła szczęśliwie, bez problemów. Przywitało nas w Austrii słońce, a po drodze było widać białe oproszone śniegiem szczyty gór. Z pobytu jesteśmy wszyscy zadowoleni. mamy piękną słoneczną pogodę. Jesteśmy już po prezentacji szkół. Nasze dzieci i szkoła wypadły wspaniale. Po prezentacji multimedialnej o Polsce, regionie, Rzeszowie i szkole zaprezentował się Konrad z Eweliną na rolkach. Zebrali wiele oklasków, zachwytów, podziwów. Dzieci były też dzisiaj na lekcjach matematyki, wf-u. Po południu będziemy pływać po jeziorze. Nasze dzieci mieszkają w domach odległych od szkoły średnio 20 km. Jutro zwiedzamy Wiedeń.  Pozdrawiamy!

St.B.                                                                                                  foto  

   

 sobota, 23 października 2010

 

      Asia Mikuła wyśpiewała I miejsce w konkursie!

                Joanna Mikuła zajęła I miejsce w VIII Konkursie Polskiej i Obcojęzycznej Piosenki Religijnej "Laudate Deo" w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Asia wykonała dwie piosenki. Najpierw wspólnie z gitarzystą Dominikiem Lehmanem (kl.1A) zaśpiewała Hymn o miłości Św. Pawła, a następnie utwór Josha Grobana "You Raise Me Up" (Podnosisz Mnie). Opiekunem naszych artystów była p. Alicja Mitoń.

   

 czwartek, 21 października 2010

 

  C o l o r P a r t y  

 
Foto

   

 czwartek, 21 października 2010

 

                      We Are The Champions !!!
   Veni, Vidi, Vici - Przyjechali, Zobaczyli, Zwyciężyli !


    Kamil Solecki, Sebastian Ślemp, Sebastian Myrda, Kamil Snopkiewicz, Adrian Snopkiewicz, Michał Martoń, Adrian Iwaniec, Karol Miś,    Patryk Kościółek    i   Grzegorz Glässner -     to dziesiątka wspaniałych chłopaków, którzy wspólnie utworzyli najlepszą gimnazjalną drużynę biegaczy. Cała dziesiątka dała z siebie wszystko mimo przenikliwego zimna i wiatru. Dzisiejsze Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców 10x1000m to prawdziwy pokaz naszej siły. Dość powiedzieć, że od pierwszej do ostatniej zmiany byliśmy na czele stawki, a następne gimnazja były daleko, daleko za nami. O mało co, nie zdublowaliśmy     jednej   z drużyn, czyli    wyprzedziliśmy   ją    prawie o 1 kilometr! Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 9 a trzecie Gimnazjum Sportowe.  Na wiosnę chłopcy będą rywalizowali na szczeblu rejonowym. Brawo! Foto

   

 wtorek, 19 października 2010

 

 Klasa 3A bezkonkurencyjna pod siatką!

W turnieju piłki siatkowej chłopców (trojki siatkarskie) nie miała sobie równych drużyna klasy 3A (R.Sierżęga, K.Solecki,  S.Ślemp), która wygrała wszystkie mecze. Drugie miejsce zajęli - A.Gugała, A.Iwaniec, K.Mikuła, a trzecie B.Fedejko, M.Kosibab, M.Kruczek.

foto

   

 poniedziałek, 18 października 2010

 

 Otrzęsiny i pasowanie na gimnazjalistę

Od dnia dzisiejszego pierwszaki są pełnoprawnymi członkami naszej szkolnej społeczności!
Wszystkie klasy pierwsze podczas otrzęsin zaprezentowały się bardzo dobrze. Doskonale poradzili sobie w konkurencjach przygotowanych przez klasy drugie.
Otrzęsiny, podczas których jak zwykle najwięcej było uśmiechów i dobrej zabawy zakończyły się uroczystym ślubowaniem.

foto1  foto2

   

 poniedziałek, 18 października 2010

 

 Wygrali Parafiadę - pojechali na wycieczkę

Klasa 1D - zwycięzcy tegorocznej "Parafiady" pojechali w nagrodę na wycieczkę. Zapraszamy do zdjęć i obszernej relacji, którą znajdziecie tutaj

foto

   

 piątek, 8 października 2010

 

 Pielgrzymka trzecioklasistów

Dnia 8.10.2010r. mieliśmy okazje wyruszyć w autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę, w której uczestniczyły klasy trzecie Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie .
Większość z nas pojechała prosić o jak najlepsze wyniki czekającego nas testu gimnazjalnego .Wyruszyliśmy o 4.00 nad ranem z pod kościoła Św. Michała Archanioła, czekały nas 6 długich godzin jazdy, ale nie zniechęciło nas to i nie opuścił nas entuzjazm. Po drodze zatrzymaliśmy się w Machowej, by odwiedzić i pomodlić się nad grobem austriackiego chłopca wcielonego do wermachtu, który odmówił strzelania do ludności polskiej – Otto Schimka. Po dotarciu na Jasną Górę wyruszyliśmy w stronę Sanktuarium. Zgromadziliśmy się w kościele tuż przed ołtarzem i wpatrując się w słynący łaskami obraz Matki Bożej Jasnogórskiej w pięknej bursztynowo- złotej koronie podziwialiśmy jej piękno i bijącą od niej miłość Boga. A wokół nas wiszące różańce i bursztyny budziły podziw i respekt. Było to dla nas niezwykłe przeżycie, gdy z skupienia i modlitwy wyrwała nas pieśń rozpoczynająca Mszę Święta. Po Mszy mieliśmy czas by jeszcze porozmawiać z Maryją i zwiedzić niezwykle bogate Sanktuarium (muzeum, galerie i wieże ). Kolejnym punktem naszej pielgrzymki był Oświęcim, gdzie przewodnik wyłożył nam historie tego miejsca i w prosty sposób przekazał to co się tam działo. Po 3 godzinnym, wzruszającym zwiedzaniu tego miejsca wyruszyliśmy w drogę powrotną . Niektórzy wrócili odmienieni.
Mamy nadzieje, że łaski otrzymane tamtego dnia będą motywacją do pracy w całym roku szkolnym i nakłonią nas do nieustającego ulepszania samych siebie.

foto

   


 

ARCHIWUM
 


© 2010 www.gm8.resman.pl

 
  WAŻNE


PROJEKT:

"
SZANSA NA SUKCES
W SZKOLE"


 

 foto - newsy
  Otrzęsiny cz1
  Otrzęsiny cz2
  Parafiada 2010
  Puchar Prezydenta PN
  Zawody LA
  Zakończenie 2009/2010

Foto-archiwum

  VIDEO
  Trio rolkowe
  Enrike Iglesjas

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

SzmatexParty2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

   Zawody rolkowe

Video-archiwum