ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 17 7482730                        
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Samorząd uczniowski
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Samorząd uczniowski
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki 

 sobota, 17 grudnia 2011


 

Julia Bilińska, Łucja Wojdyło i Klaudia Mocha Wicemistrzyniami Świata
Dwie koleżanki z klasy Id - Julia Bilińska i Łucja Wojdyło, które tańczą w zespole "Kornele" zajęły II miejsce w Mistrzostwach Świata w Niemczech i IV miejsce w Mistrzostwach Europy w Serbii. Natomiast Klaudia Mocha z 3B  wróciła z tytułem wicemistrzyni z Mistrzostw Świata Jazz Dance w Mikołajkach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   

 niedziela, 18 grudnia 2011


 

Szlachetna paczka 2011
Relacja z dostarczenia i rozpakowywania paczki przez rodzinę

Rodzina była zachwycona i bardzo zaskoczona tak dużą ilością prezentów. Rozpakowywaniu nie było końca. Trudno opisać, które prezenty sprawiły największą radość bo cieszyli się bardzo ze wszystkich ale szczególnie spodobały się dzieciom: lalka, mp3, samochód, zestaw narzędzi. Pani Halina miała łzy w oczach gdy zobaczyła czajnik bo dokładnie o takim marzyła. Dodatkowa niespodzianka w postaci odtwarzacza dvd była bardzo miła ponieważ rodzina nie posiadała takiego sprzętu. Zarówno dzieci jak i rodzice nie mogli uwierzyć, że te wszystkie prezenty są dla nich. Nigdy wcześniej nie przeżyli takiej sytuacji i nigdy w ich domu nie było tylu prezentów. Okazało się, że akurat w dniu kiedy przyjechaliśmy z paczkami - czyli w piątek - najmłodsza córka - Julka miała urodziny. Tak więc była to dla niej podwójna radość. Bardzo też podobały się perfumy jakie dostała. Rozmawiałam następnego dnia z Panią Haliną - dzieci nie mogły zasnąć, układały prezenty, oglądały je bez końca a od rana chłopcy testowali samochód zdalnie sterowany. Myślę, że ta paczka sprawiła im wiele radości i szczęścia i ten dzień będą długo wspominać.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz: Drodzy Darczyńcy, Wasze zaangażowanie przerosło moje oczekiwania, a współpraca z Wami była czystą przyjemnością. Życzę wszystkim wolontariuszom oraz rodzinom takich Darczyńców jak Wy. Bardzo dziękuję za piękne prezenty, Wasz czas, hojność i zaangażowanie. Dzięki Wam, będąc u rodziny i przekazując tak piękne prezenty, byłam dumna, że jestem częścią tak szlachetnego projektu. Sprawiliście i mnie i rodzinie wiele radości. Dziękuję.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: Bardzo dziękujemy za przepiękne prezenty, zaangażowanie i dobre serce. Nie spodziewaliśmy się, że będą to aż tak piękne prezenty i w tak dużej ilości .Dzięki Wam to będą piękne święta. Foto

   

 poniedziałek, 12 grudnia 2011


 

Rzeszów Slalom Battle 2011 - Film z zawodów

Zapraszamy do obejrzenia filmiku z niedawnych zawodów rolkowych współorganizowanych przez nasze gimnazjum.

   

 piątek, 9 grudnia 2011


 

Szlachetna paczka 2011

Dnia 9 grudnia w naszej szkole ogromna grupa uczniów pakowała prezenty na Szlachetną Paczkę. Było 38 par rąk, które bardzo sprawnie posługiwały się taśmą klejącą, nożyczkami i papierem ozdobnym. Wynik naszej trzygodzinnej pracy to 14 pięknie zapakowanych paczek z prezentami, które o godzinie 17 zostały zawiezione do Magazynu Szlachetnej Paczki na ul. Lwowskiej 125 (przy kościele ojców Pijarów). Pani wolontariuszka Monika Stysiał- opiekunka naszej wybranej rodziny, która razem z fotografem odwiedziła nas w szkole, podczas pakowania prezentów, była zaskoczona ilością paczek, które przygotowaliśmy, jak i liczbą uczniów zaangażowanych w akcje. Zrobiliśmy kilkanaście pamiątkowych zdjęć, które ukażą się na stronie głównej Szlachetnej Paczki oraz na naszej stronie w późniejszym terminie. Udało nam się spełnić właściwie wszystkie prośby potrzebującej rodziny, kupiliśmy: przybory szkolne, środki czystości, jedzenie, kołdy, patelnię, czajnik, zestaw narzędzi do domu, encyklopedię, mp3, lalkę dla 8 letniej dziewczynki, samochodzik na pilota, piórnik i wiele innych rzeczy, których rodzina potrzebowała i o których marzyły dzieci. Razem z Panią Lidią Słapińską chciałyśmy podziękować wszystkim uczniom za tak hojne wsparcie akcji – razem zrobiliśmy wiele dobrego!!!
                                                            Agnieszka Cmela

   

 wtorek, 6 grudnia 2011


 

Wizyta Świętego Mikołaja

Foto

   

 piątek, 2 grudnia 2011


 

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia...


Od niedawna kilka osób lubiących fotografować działa w ramach sekcji fotograficznej samorządu uczniowskiego. Ich głównym zadaniem jest zatrzymywanie w kadrze fotograficznym ciekawych chwil z życia naszej szkoły. Oto pierwsze ich próby. Zdjęcia pochodzą z ostatniej dyskoteki oraz zaduszek poetyckich. Kliknij na zdjęcie a zobaczysz całą galerię.

   

 piątek, 25 listopada 2011


 

Zaduszki poetyckie z Miłoszem

W ubiegły piątek w Kościele Św. Michała Archanioła po wieczornej Mszy Św. odbyły się Zaduszki Poetyckie przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p.Angeliki Sakry i p.Ewy Sak-Grzelczak. Foto

   

 sobota-niedziela, 26-27 listopada 2011


 

Udany występ naszych rolkarzy
Rzeszów Slalom Battle 2011

W sobotę i niedzielę w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu odbyły się zawody rolkowe zaliczane do punktacji Pucharu Świata Rzeszów Slalom Battle 2011. Współorganizatorem tych zawodów była nasza szkoła. Zawody zdominowali zawodnicy z Rzeszowa, w tym byli i obecni uczniowie naszej szkoły.
W konkurencji
Freestyle Battle Women trzecie miejsce zdobyła  Angelika Prucnal; w konkurencji Freestyle Battle Man również trzeci był Tomasz Mroczek; natomiast w kategorii amator: Freestyle Battle Women pierwsze miejsce wywalczyła  Aleksandra Szybisty.
Bardzo wysoki poziom zaprezentowali również Magdalena Mosiężny, Patryk Szetela, Wiktoria Bury i Angelika Kakol.
Zobacz relację z zawodów w Aktualnościach TVP Rzeszów:

http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/aktualnosci/wideo/2711/5749800
(relacja zaczyna się w 14min programu)
 Foto1   Foto2

   

 czwartek, 24 listopada 2011


 

Wizyta w Teatrze „Maska
TWARZE RZESZOWSKICH TEATRÓW  

 Uczniowie klasy II b wraz z p. R. Drozdowską i p. B. Rubinkiewicz uczestniczyli w benefisie aktorów  z Teatru „Maska” oraz z Teatru im. W. Siemaszkowej. Jubileusze pracy artystycznej obchodzili: Anna Bienkiewicz-Kujałowicz, Jolanta Nord, Elżbieta Winiarska oraz Hilary Kluczkowski. Organizatorami byli: Towarzystwo Kultury Teatralnej, Wojewódzki Dom Kultury, Stowarzyszenie Nasz Dom – Rzeszów , Teatr „Maska”, Teatr im. W. Siemaszkowej. Program jubileuszowego benefisu TEATR AKTOREM STOI… zakończył uroczysty koncert, w którym usłyszeliśmy piosenki   z lat 20. i 30., zobaczyliśmy występ marionetki oraz „teatr cieni”. Pierwszy raz uczestniczyliśmy w takim wydarzeniu, długo zapadnie nam w pamięci.

   

 czwartek, 24 listopada 2011


 

Dyskoteka

Całkowity dochód z czwartkowej dyskoteki (ponad 550zł)
zostanie przekazany na akcję "Szlachetna paczka". Foto

   

 czwartek, 24 listopada 2011


 

Mały siatkarski Puchar Świata
Równolegle z rozgrywanym w Japonii Pucharem Świata w siatkówce, w naszej szkole rozgrywana jest bliźniacza impreza, w której bierze udział 13 trzyosobowych zespołów.
W czwartek w rozgrywkach grupowych rywalizowały klasy pierwsze. Zwyciężył Iran (1D- M.Łyszczarz, M.Kłęk, K.Świtalski)
4 wygrane, drugie miejsce wywalczyła drużyna Niemiec a trzecie Egipt.

   

 czwartek, 24 listopada 2011


 

KIBIC TO NIE KIBOL

Piłkarze i działacze rzeszowskich klubów piłkarskich STALI Rzeszów
i
Resovii oraz przedstawiciele policji spotkali się na sali gimnastycznej
z uczniami naszej szkoły. Tematem spotkania zorganizowanego w związku ze zbliżającym się Euro 2012 było promowanie kulturalnego dopingu sportowego oraz przedstawienie zagrożeń i konsekwencji związanych ze zjawiskiem chuligaństwa.

   

 środa, 23 listopada 2011


 

Sukces Michała Wilczka
Michał Wilczek, uczeń klasy 3 c zakwalifikował sie do
 II etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Logiczno - Matematycznej. Do kolejnego etapu kwalifikowało się tylko 50 uczniów, Michał zajął 14 miejsce w Polsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas II etapu.

   

 środa, 23 listopada 2011


 

Spotkanie z podróżnikiem

Wyprawa do Peru była tematem kolejnego już w naszej szkole bardzo interesującego spotkania z podróżnikiem.

   

 poniedziałek, 21 listopada 2011


 

Udany sparing siatkarek

Reprezentacja naszych siatkarek pokonała w poniedziałkowy wieczór
w sparingowym meczu drużynę Gimnazjum nr 9.
Foto

   

 poniedziałek, 21 listopada 2011


 

Mamy wicemistrzów Rzeszowa w tenisie stołowym!
Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maksymilian Kłęk,
 Marcin Karwan,
Krystian Mróz
i Michał Góreczny
wywalczyła 2 miejsce
w rywalizacji szkół gimnazjalnych w tenisie stołowym. Warto dodać, że wszyscy są uczniami klasy pierwszej i zapewne zdobędą jeszcze niejeden puchar dla naszego gimnazjum. Brawo!

   

 niedziela, 20 listopada 2011


 

Comenius - park linowy, lampiony

Jeszcze jeden filmik ze międzynarodowego spotkania szkół współpracujących w programie Comenius, którego gospodarzami byliśmy w październiku. Na filmie zobaczycie wizytę w parku linowym oraz puszczanie lampionów podczas nocy w szkole.

   

 wtorek, 15 listopada 2011


 

Akademia z okazji Święta Niepodległości


Tegoroczną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczciliśmy uroczystą akademią
 z honorowym udziałem członków Armii Krajowej. Foto

   

 poniedziałek, 14 listopada 2011


 

Gimazjum (na rolkach) na wizji w telewizji
W ubiegły czwartek gościli w naszej szkole dziennikarze Telewizji Rzeszów, którzy przygotowali reportaż o naszych utalentowanych i utytułowanych rolkarzach. Materiał został wyemitowany w głównym wydaniu wiadomości TVP Rzeszów. Można go również obejrzeć pod tym linkiem (początek w 13min.27sek.):
http://www.tvp.pl/rzeszow/informacja/aktualnosci/wideo/1311/5663516
Zachęcamy do obejrzenia.

   

 poniedziałek, 14 listopada 2011


 

AKCJA "SZLACHETNA PACZKA"

W dniach od 14-21 listopada 2011r. zbieramy datki pieniężne na "Szlachetną paczkę".
Prosimy wszystkich o wspomożenie akcji.
 

   


 

ARCHIWUM
 


© 2011 www.gm8.resman.pl

 
  WAŻNEXI PRZEGLĄD TEATRZYKÓW
 OBCOJĘZYCZNYCHBaza Projektów
 Edukacyjnych


HARMONOGRAM ZAJĘĆ
TECHNICZNYCH DLA KLAS 2

 foto - newsy
  Slalom Battle rolki1
  Slalom Battle rolki2
  Dyskoteka
  Zaduszki
  Mikołajki
  Otrzęsiny 2
  Otrzęsiny 1
  Dzień Niepodleglości
  Comenius - zakończenie
  Comenius - janczar, noc
  Comenius - ratusz,łańcut
  Comenius - prezentacje
  Comenius - park linowy
   Warszawa
   Wyjazd do CERN
   Parafiada cz1
   Parafiada cz2

 Sprzątanie Świata

 Zawody LA

   Foto-archiwum

 Video-archiwum

Dzień: