. , 

.
 

.
  
   ....MENU

 Strona główna
 
Dziennik szkolny 
 Podział godzin
 Zdjęcia
 Video
 Sukcesy
 
Koła i kluby
 
Sport

 O szkole
 Mapa dojazdu
 
Linki
 
Dla szóstoklasistów
 
Kontakt
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
        PRZETARG

.    SZKOŁA

 Dyrektor
 
Wicedyrektor
 
Grono pedagogiczne
 Samorząd uczniowski
 
Godziny pracy
 
Patron
 
Kalendarz imprez
 
Tradycje szkolne
 
Dokumenty
 
Programy
 
Organizacje
 
Stowarzyszenia
 
Koła zainteresowań
 
Konkursy
 
Biblioteka
 
Kronika
 
Pracownicy szkoły
 
Publikacje
 
Rzeszów
    UCZNIOWIE
 Samorząd uczniowski

 
Klasy
 
Zajęcia dodatkowe
 
Konsultacje
 
Fakultety
 
Wymagania
 
Osiągnięcia
 
Złoty absolwent
 
Podręczniki
    RODZICE
 Rada Rodziców
 
Regulamin Rady Rodziców
 Dokumentacja
 
Wywiadówki
- ważne daty
Procedury kontaktów z rodzicami
Regulamin Rady Rodziców
Wymagania i systemy oceniania
Regulamin Gimnazjum

  foto 2014/2015
  Orszak Trzech Kroli
  Spektakl MUR
  Święty Mikołaj
  Zaduszki Poetyckie
  Dyskoteka Andrzejkowa
 
Święto Niepodległości
  
Bitwa Taneczna
 
Otrzęsiny
 
Parafiada
 
Zawody LA
  
Dyskoteka -dzień chłopaka
  

 


 

wtorek, 6 stycznia 2015                                                    
 Barwny ORSZAK TRZECH KRÓLI
po raz kolejny przeszedł ulicami Rzeszowa
a w nim spora reprezentacja naszej szkoły w składzie orszaku europejskiegokonkurs fotograficzny

foto

foto


piątek, 19 grudnia 2014                                                    
 Ozdoby świąteczne dla przyjaciół naszego gimnazjum

Te przepiękne ozdoby świąteczne powędrowały do osób szczególnie bliskich naszemu gimnazjum. Powstały one pod kierunkiem p.Doroty Buczko, w ramach projektu edukacyjnego : "Jak podkreślić klimat i charakter Świąt Bożego Narodzenia?" fotoczwartek, 18 grudnia 2014                                                    
 Galeria zdjęć ze spektaklu "Mur"


fotośroda, 17 grudnia 2014                                                    
Drogi Darczyńco,
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!


Miłość wyraża się w trafionym prezencie, który nie jest banalnym podarkiem, ale strzałem prosto w serce. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś trafi w nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.

Cieszymy się, że uczestniczyłeś w radości obdarowanej rodziny podczas dostarczenia paczki.


Wolontariusz, który opiekował się rodziną (oznaczonej numerem POD-682-411696), chciał przekazać kilka słów od siebie.

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Trzydzieści paczek plus lodówka! Wnieść to wszystko na czwarte piętro to nie lada wyzwanie, nawet dla pięciu krzepkich mężczyzn. Ale o to chodzi. Ogromny trud, zaangażowanie darczyńców, wysiłek wolontariuszy, niezapomniane wrażenia i ogromne szczęście obdarowanych. Prezentów jest tak wiele, że trudno pomieścić to wszystko w niewielkim mieszkaniu. Lodówka tymczasowo pozostaje na klatce schodowej. Oprócz Mirka cała rodzina wycofała się, zaniemówili, nie dowierzając, że to wszystko dla nich. Mirek chwilę popodskakiwał i zapytał, czy może rozpakowywać te pięknie zapakowane prezenty. Atmosfera się rozluźnia, pozostali domownicy pomagają Mirkowi - słychać tylko zachwyt, radość. Pani Alicja z trudem powstrzymuje łzy. Pan Mariusz siedzi i nie może nic powiedzieć. Mirek znalazł w paczce komiksy i puzzle i poszedł je oglądać. Każda paczka już otwarta, ale jest tak ciasno, że wszystko pozostaje w pudełkach. Pani Alicja łamliwym głosem mówi, że to zbyt wiele: jedzenie, chemia, ubrania, kosmetyki - ile darczyńcy musieli wydać pieniędzy. Wie, że ta pomoc odmieni ich życie, uwierzyła z całą rodziną w to, że można liczyć na innych ludzi i ich ogromne serce. Gdy mieliśmy wychodzić, Mirek oderwał się od komiksów i przekazał dla Was kartkę z życzeniami, którą własnoręcznie zrobił.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Dziękuję Wam za włączenie się po raz kolejny w pomaganie rodzinom w potrzebie. Szczególnie za Wasze zaangażowanie, radość i serce, które jest otwarte na niedolę innych. Jestem przekonany, że dzięki Waszej pomocy sytuacja tej rodziny się poprawi.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Rodzinie odjęło na chwilę mowę, emocje wzięły górę, popłynęły łzy szczęścia. Serdecznie dziękujemy darczyńcom.wtorek, 16 grudnia 2014                                                    
 Premiera Spektaklu "MUR" w Teatrze Maska

To zdjęcie powinno wystarczyć za cały komentarz do poniedziałkowej premiery spektaklu "Mur". Burza oklasków, owacja na stojąco, wzruszenie malujące się na twarzach widzów, łamiący się głos gości dzielących się swoimi wrażeniami po spektaklu, duma rodziców oglądających swoje dzieci na scenie... A to wszystko za sprawą kilkudziesięciu młodych artystów z małego gimnazjum przy ulicy Miodowej w Rzeszowie, którym udało się na scenie Teatru Maska zrobić coś wyjątkowego. Coś co na pewno zapisze się złotymi literkami na kartach historii tej szkoły. Coś co otarło się o dumne słowo "sztuka"! A duma z pewnością była tym uczuciem, które najczęściej gościło w sercach uczestników tego wieczoru -  dyrekcji, nauczycieli, gości honorowych, autorów spektaklu i artystów. Obserwując ludzi wychodzących z podniesiona głową z Teatru nie dało się nie zauważyć tej dumy. Dumy z bycia Polakami, z bycia ludźmi wolnymi, dumy z bycia uczniami Gimnazjum nr 8. Ludzie wychodzili ze spektaklu wzruszeni i "lepsi", to znaczy, że przeżyli małe katharsis - a to wszystko za Waszą sprawą - młodych niezwykle zdolnych artystów, ich opiekunów, i wszystkich którzy dołożyli swoją cegiełkę do powstania tego wyjątkowego spektaklu. Spektaklu, który dotykał niezwykle trudnych treści dotyczących najnowszej historii, i  jak się okazało tę historię można pokazać w atrakcyjny dla widza sposób. Momentami budziła się tylko w głowie myśl - czy to na pewno nie są profesjonalni aktorzy. Przecież mieli tak mało czasu na próby, a grają jakby scena była ich domem. Czapki z głów przed tymi, którzy poświęcając swój czas ich do tego przygotowali (Basia Gryczan, Jola Janson, Ala Mitoń, Basia  Rubinkiewicz, Ewa Sak-Grzelczak, Ewa Szmigiel). I szkoda tylko, że za kilka miesięcy część z występujących aktorów opuści naszą szkołę i zacznie nową przygodę w szkole średniej. To niesprawiedliwe!
Słowem - kogo nie było niech żałuje! :)wtorek, 16 grudnia 2014                                                    
 Reportaż Radia Rzeszów z naszego spektaklu "Mur"
Zachęcamy do wysłuchania!!!

reportażObóz snowboardowo-narciarski podczas ferii zimowych (7-14 luty)
Jest jeszcze kilka ostatnich wolnych miejsc na obóz. Zapraszamy chętnych!

piątek, 12 grudnia 2014        
                                                                      
SZLACHETNA PACZKA

W ostatnim tygodniu listopada, jak co roku, rozpoczęliśmy w szkole akcję Szlachetna Paczka. Przez 3 tygodnie zbieraliśmy potrzebne naszej rodzinie artykuły. Udało nam się zapakować 29 dużych pudeł z ubraniami, środkami czystości, ręcznikami, pościelami, przyborami szkolnymi, komiksami i żywnością. Dzięki Waszej pomocy udało się także wspólnie z rodzicami zakupić nową lodówkę.
W czwartek i piątek uczniowie naszej szkoły pakowali prezenty dla rodziny. Podczas pakowania odwiedził nas wolontariusz naszej rodziny. W ubiegłą sobotę (13 grudnia) Pani Lidia Słapińska i Agnieszka Szuberla wraz z jednym z rodziców przewiozły prezenty do magazynu Szlachetnej Paczki, gdzie przekazały je na ręce wolontariusza.
W późnych godzinach wieczornych wolontariusz napisał:
"Prezent dotarł do rodziny, ogromna radość, niedowierzanie, że to wszystko dla nich. Polały się łzy, szczere podziękowania dla Was. Niedługo obszerniejsza relacja. Darczyńcy wielkie dzięki. Pozdrawiam."
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc: obecnym na dyskotece, piekącym ciasteczka i placki, przynoszącym dary do szkoły, pomagającym w zakupach oraz pakującym i przewożącym prezenty. Razem zrobiliśmy coś dobrego. Czekamy teraz na szczegółową relację od wolontariusza i kilka słów od rodziny i już nie możemy się doczekać następnej Szlachetnej Paczki za rok.poniedziałek, 15 grudnia 2014                                                    
 Reportaż Telewizji Rzeszów z naszego spektaklu "Mur"
Zachęcamy do obejrzenia!
piątek, 12 grudnia 2014                                                                    
Gala Rozdania Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów
 i Ministra Edukacji Narodowej


Dnia 10 grudnia Kałamarz Kamila, Stolarska Kinga oraz siostry Agnieszka i Basia Tumm uczestniczyły w Gali Rozdania Dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej, która odbyła się w Sali bankietowej Hotelu Rzeszów. W tym samym czasie Mikołaj Polak uczestniczył w podobnej Gali w Warszawie. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu!


piątek, 12 grudnia 2014                                                    
Zagłosuj na Zuzię i Bartka!

Zuzia Kustra z klasy 2E oraz Barek Ludera (absolwent naszej szkoły) kandydują w Plebiscycie redakcji rzeszowskich "Nowin" na Sportowca 2014 Roku na Podkarpaciu w kategorii "Talent Roku"
Pomóżmy im wygrać!!! Głosować możecie z komórek, komputerów, tabletów itp.
Możecie głosować codziennie do 13 stycznia (nic to Was nie kosztuje - tylko dwa kliknięcia)
ZAGŁOSUJ !!! 

ARCHIWUM
 

.
 Dzień:  WAŻNE 7-14 lutego
Obóz snowboardowo-narciarski


28 lutego

Informacje
Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Harmonogram kółek i konsultacji

Harmonogram zajęć sportowych

Harmonogram zajęć technicznych

Kalendarz roku szkolnego 2014/15
 
Statystyki od 19 lutego 2012© 2014  Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie  www.gm8.resman.pl