ul. Miodowa 6     35-303  Rzeszów   tel/fax 017 7482730                         
Strona główna
O szkole
Mapa dojazdu
Zdjęcia
Video
Sukcesy
Koła i kluby
Sport
Dziennik elektroniczny
Podział godzin
Linki
Dla szóstoklasistów
Dyrektor
Wicedyrektor
Grono pedagogiczne
Godziny pracy
Patron
Kalendarz imprez
Tradycje szkolne
Dokumenty
Programy
Organizacje
Stowarzyszenia
Koła zainteresowań
Konkursy
Biblioteka
Kronika
Pracownicy szkoły
Publikacje
Rzeszów
Strony klasowe
Plan lekcji
Klasy
Zajęcia dodatkowe
Konsultacje
Fakultety
Wymagania
Osiągnięcia
Złoty absolwent
Podręczniki
Rada Rodziców
Regulamin RR
Dokumentacja
Wywiadówki

 

 

 sobota, 10 kwietnia 2010

   Pani Poseł Grażyna Gęsicka 12 stycznia tego roku była w naszej szkole podczas finału konkursu szopek. Zginęła w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

   

 piątek, 9 kwietnia 2010
 

 Uczeń Naszej Szkoły pracownikiem naukowym CERN!

Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN to największy tego typu ośrodek w Europie i na Świecie. To tutaj miejsce mają wielkie odkrycia i produkowane są zalążki nowych technologii. Obecnie najważniejszym projektem jest Wielki Zderzacz Hadronów (LHC). Nie mogło zabraknąć przy takim projekcie uczniów z ulicy Miodowej w Rzeszowie! Zapraszamy do przeczytania wywiadu z panem doktorem Markiem Gąsiorem, który przeprowadził nasz nauczyciel fizyki Marcin Zawadzki.       CZYTAJ WIĘCEJ

MZ
   
 poniedziałek, 2 kwietnia 2010
 

Klaudia i Adrian naszymi kandydatami do tytułu młodzieżowej osobowości szkolnej

Społeczność szkolna zadecydowała, że Klaudia Hartmanis z klasy 2D oraz Adrian Nowak z klasy 3A będą naszymi kandydatami w konkursie "Młodzieżowa osobowość szkolna". Z tej też okazji odwiedziła nas ekipa TVP Rzeszów. Klaudii i Adrianowi życzymy powodzenia! Trzymamy kciuki za Was!

   
 środa, 31 marca 2010
 

Poranek Wielkanocny

Jak co roku "Poranek wielkanocny" wprowadził nas w atmosferę Świąt Wielkiej Nocy. Foto

   
 wtorek, 30 marca 2010
 

Katarzyna Rak "Mistrzem Ortografii" 

Odbył się IV etap konkursu ortograficznego dla klas pierwszych pod hasłem "Złote Pióro". Mistrzem Ortografii została Katarzyna Rak z klasy 1B, drugie miejsce zajęła Elżbieta Złonkiewicz z kl.1C, a trzecie Aneta Zdun z kl. 1a. Gratulujemy!

   
 piątek, 26 marca 2010
 

Trzy pierwsze miejsca w konkursie informatyczno-sportowym!

Reprezentacja naszej szkoły zdominowała kolejną edycję konkursu informatyczno-sportowego "Ruch rzeźbi umysł, duszę i ciało"  organizowanego przez Zespół Szkół Technicznych w Rzeszowie. Wygraliśmy wszystkie trzy klasyfikacje zespołowe. Najpierw drużyna w składzie: Paweł Tabaka, Damian Pyziak, Michał Grębosz, Marcin Walec, Damian Fudali i Konrad Hołota wygrała zdecydowanie rywalizację sportową. Później team w składzie: Filip Cygan i Adrian Nowak zwyciężył w klasyfikacji zespołowej konkursu informatycznego (indywidualnie drugie miejsce w konkursie informatycznym zajął Filip Cygan). I oczywiście tym samym bezapelacyjnie zwyciężyliśmy  w łącznej klasyfikacji konkursu informatyczno-sportowego i nam przypadł
puchar Dyrektora ZST Rzeszów.  FOTO

   
 wtorek, 23 marca 2010
 

Jeszcze raz Dni Otwarte  

 piątek, 19 marca 2010
 

Mistrzostwo w halowej piłce nożnej dla klasy 2A
  Dziesięć drużyn wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Gimnazjum w Halowej Piłce Nożnej. Zwyciężyła klasa 2A w składzie: Kamil Solecki, Sebastian Ślemp i Rafał Sierżęga. Na drugim miejscu uplasowała się klasa 3F na trzecim klasa 3A. Tytuł "Króla Strzelców" zdobył Kamil Ślęczka (3F) zdobywca 27 bramek.  Wyniki

 czwartek, 18 marca 2010
 

Mamy drugie miejsce w przeglądzie teatrzyków!

  W sobotę nasza szkoła tętniła życiem. Do rywalizacji w IX edycji Międzygimnazjalnego Przeglądu Teatrzyków Obcojęzycznych przystąpiło 14 zespołów teatralnych. Świetnie zaprezentował się nasz zespół "Katharsis", który zajął drugie miejsce, wystawiając sztukę w języku angielskim i japońskim pt.:"Romeo and Juliet in Kyoto". W tytułowych rolach wystąpili: Joanna Mikuła i Adrian Nowak, w pozostałych: Agata Hofman, Katarzyna Grzywa, Aleksandra Kudowska, Katarzyna Rak, Michele Sumiec, Monika Szczupaj, Joanna Sobek, Anna Smulska, Kordian Nowak, Konrad Rzeszutek i Tomasz Dudek. Opiekunami zespołu są panie:
Beata Lewicka i Renata Sołga-Łuszcz
. BRAWO!
  CZYTAJ WIĘCEJ!     

                Wyniki  Video  Foto1   Foto2

 sobota, 13 marca 2010
 

Dni otwarte

        W ubiegły piątek gościliśmy w naszej szkole szóstoklasistów. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy pełen atrakcji program. Niedługo pojawią się filmy      a tymczasem zapraszam do zdjęć.
foto1   foto2

 wtorek, 9 marca 2010
 

Rekolekcje Wielkopostne

Przez dwa ostatnie dni, jak co roku w okresie Wielkiego Postu nasza szkoła uczestniczyła w rekolekcjach.
foto

 poniedziałek, 8 marca 2010
 

Sukcesy w konkursie literacko-fotograficznym
W konkursie literacko-fotograficznym pt: "Świat i ja. Moje marzenia o świecie bez barier", zorganizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Rzeszowie, wzięli udział uczniowie naszego Gimnazjum. W kategorii poezja - III miejsce zajęła Aneta Cichy – uczennica klasy I c, w kategorii: album fotograficzny II miejsce zajął Adrian Nowak – uczeń klasy III a. Serdecznie gratulujemy!
W konkursie Mitologicznym „Klio” zorganizowanym przez naszą szkołę I miejsce zajęła Gabriela Wilk – uczennica klasy I d, II miejsce
ex aequo Gabriela Kocan – uczennica klasy Id i Michał Kruczek – uczeń klasy I d, III miejsce Kamil Koryl – uczeń klasy I c.

 czwartek, 4 marca 2010
 

Na rolkach jesteśmy bezkonkurencyjni

Podczas ostatnich zawodów ogólnopolskich w Kielcach liczących się do rankingu polskiego oraz światowego, uczniowie z naszego gimnazjum wielokrotnie stawali na podium w każdej konkurencji. Zarówno chłopcy jak również dziewczęta. Największym zaskoczeniem było zwycięstwo Klaudii Hartmanis w slalomie szybkim i zajęcie 2 miejsca w slalomie stylowym po dogrywce z Lidją Wardzińską w kategorii senior. Najlepszym juniorem w slalomie szybkim w Polsce okazał się także nasz uczeń Adrian Iwaniec (1a) a brąz przypadł jego koledze z klasy Tomkowi Mroczkowi, który okazał się srebrnym medalistą w slalomie stylowym juniorów. Ja (wodzu) wygrałem w seniorach w slalomie stylowym i 2 miejsce w skoku wzwyż i już połowę miejsc należało do naszego gimnazjum. Czaple też nie nawaliły i medale wraz z Alicją dla naszej szkoły zdobyły. Czapla Ewelina 3 miejsce w slalomie stylowym w seniorach zajęła. A Alicja Gac w slalomie szybkim na to samo miejsce wskoczyła. Więcej

Wodzu

Artykuł Gazeta      Foto  

 wtorek, 2 marca 2010
 

Kamil Rączka laureatem konkursu polonistycznego!

Uczeń klasy III B Kamil Rączka  został laureatem wojewódzkiego konkursu  polonistycznego.
Kamil uzyskał trzeci wynik w województwie podkarpackim, a w Rzeszowie był najlepszy!
Natomiast Ola Demkowicz została finalistką wojewódzkiego konkursu języka niemieckiego.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 poniedziałek, 1 marca 2010
 

Białe szaleństwo na stokach Bukowiny Tatrzańskiej

Późnym wieczorem w czwartek powróciła z Bukowiny Tatrzańskiej      50-osobowa grupa uczniów i nauczycieli uczestnicząca w obozie narciarsko-snowboardowym. Oprócz całodziennego śmigania na stokach trwającego nawet do godziny 22, uczestnicy wzięli udział w prawdziwym góralskim kuligu, w przedstawieniu teatralnym "Skąpiec po góralsku"       oraz skorzystali z atrakcji basenów termalnych.

foto 1   foto 2

 poniedziałek, 1 marca 2010
 

Hołd bohaterom Armii Krajowej

Poczet sztandarowy oraz uczniowie z klasy IIIB  uświetnili swoim występem uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej ppłk. Łukaszowi Cieplińskiemu, który został bestialsko zamordowany 1 marca 1951 r. w mokotowskim więzieniu. Sala audytoryjna Urzędu Marszałkowskiego od 1 marca nosi imię ppkł. Łukasza Cieplińskiego.

Foto

 
ARCHIWUM
 
 foto - newsy
  Teatrzyki 1   Teatrzyki2
  Dni otwarte cz.1   cz.2
  Rekolekcje
  Ferie 2010 cz1   cz. 2
  RedParty-1 RedParty-2
  Finał konkursu Szopek
  Chór szkolny
  Galeria szopek
  Wigilie klasowe
  Wigilia szkolna
  Turniej w Energetyku
  Noc w szkole
  Mikołajki Rolkowe
  Dyskoteka lata 70-te
  Zaduszki poetyckie
  Niepodległość
  Disco - foto Michał
  Dyskoteka
  Otrzęsiny foto M.S.
  Otrzęsiny -  klasy
  Otrzęsiny2009
  Wybory
  Szczawnica
  Parafiada  ms
  Parafiada
  Państwo Podziemne
  Rajd rowerowy
  Rozpoczęcie 2009
  Zawody LA

Foto-archiwum

  VIDEO
  Ech Mała
  Enrike Iglesjas

Step-Tap w Tyczynie

Litwa-Comenius

Bułgaria-Comenius

Otrzęsiny2007

Przed HeadParty

TVN "UWAGA"

Rolkowcy

Po prostu Wodzu!

Snowboard

SzmatexParty2007

PrzedSzmatexParty

Ania z różą

Disco-Polo

Teledysk-2B

Teledysk-3E

Teledysk-3B

   Zawody rolkowe

Video-archiwum


© 2010 www.gm8.resman.pl