. , 

.
 

.
  
   ....MENU

 Strona główna
 
Dziennik szkolny 
 Podział godzin
 Zdjęcia
 Video
 Sukcesy
 
Koła i kluby
 
Sport

 O szkole
 Nabór
 Mapa dojazdu
 
Linki
 
Kontakt
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
        PRZETARG

.    SZKOŁA

 Dyrektor
 
Wicedyrektor
 
Grono pedagogiczne
 Samorząd uczniowski
 
Godziny pracy
 
Patron
 Kalendarz roku szkolnego
 
Kalendarz imprez
 
Tradycje szkolne
 
Dokumenty
 
Programy
 
Organizacje
 
Stowarzyszenia
 
Koła zainteresowań
 
Konkursy
 
Biblioteka
 
Kronika
 
Pracownicy szkoły
 
Publikacje
 
Rzeszów
    UCZNIOWIE
 Samorząd uczniowski

 
Klasy
 
Zajęcia dodatkowe
 
Konsultacje
 
Fakultety
 
Wymagania
 
Osiągnięcia
 Zestaw podreczników
 
Złoty absolwent
    RODZICE
 Rada Rodziców
 
Regulamin Rady Rodziców
 Dokumentacja
 
Wywiadówki
- ważne daty
 Procedury kontaktów z  rodzicami
 Regulamin Rady Rodziców
 Wymagania i systemy  oceniania
 Regulamin Gimnazjum

  foto 2015/2016
  Biegi przełajowe
  Zawody LA
  Pokazy fizyczne
  Rozpoczęcie


 


wtorek, 22 września 2015                                                    
Dziewczyny wicemistrzyniami Rzeszowa w biegach przełajowych!

Świetnie spisała się nasza reprezentacja biegaczek. Natalia Wisz, Patrycja Fus, Ania Czepiel, Justyna Frączek, Oliwia Miencewicz, Magdalena Dziama, Sandra Wilk, Patrycja Najda dały z siebie wszystko i wywalczyły srebrne medale w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800m. Słowa dużego uznania należą się również naszym chłopcom, którzy fantastycznie walczyli i jeszcze 30m przed metą byli na medalowej pozycji. Niestety tym razem brakło szczęścia. Chłopcy wystąpili w składzie: Kuba Głowacki, Kuba Gozdalski, Mateusz Łagoda, Tomasz Mazur, Tomasz Stachyra, Kaletan Czudec, Łukasz Świder, Sebastian Drabik, Barek Kawa, Konrad Król i Wojtek Wiercioch  fotowtorek, 22 września 2015                                                    
Weronika Połowniak laureatką międzynarodowego festiwalu w Wenecji!

Kolejny sukces Weroniki Połowniak z klasy I b na Międzynarodowym Festiwalu " Orfeusz w Italii " w LIDO DI JESOLO - WENECJA 2015 , który odbył się w dniach 08 -14 września. To najbardziej prestiżowy Festiwal i z dotychczasowych jeden z najtrudniejszych ponieważ brało w ich udział ponad 1400 wykonawców 17 krajów: Polski, Włoch, Niemiec, Belgii, Austrii, Szwecji, Anglii, Danii, Rosji, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Turcji, , Gruzji ,Mołdawii, Uzbekistanu i Bułgarii. Przez trzy dni trwały przesłuchania. Międzynarodowe Jury w składzie 8 osobowym ogłosiło, że jako jedyna z pośród wszystkich wokalistów otrzymuje NAGRODĘ SPECJALNĄ - ZA NAJLEPSZĄ INTERPRETACJE HITU ŚWIATOWEGO. Weronika uważa to za największy sukces z dotychczasowych jej występów za granicą. To nie tylko Festiwal, był czas na codzienną plaże i kąpiel w morzu, i relaks w hotelowym basenie, był także rejs po Wenecji i zwiedzanie Placu św. Marka. Zaproszenie na ten Międzynarodowy Festiwal zdobyła na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki ' Skowroneczek ' 2015 - otrzymując tytuł Laureata I Nagrody.
Weronice życzymy kolejnych sukcesów! fotoHarmonogram pozalekcyjnych zajęć sportowych

  harmonogram


piątek
, 18 września 2015                                                    
Dwa złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale naszych sportowców

W środę na stadionie Resovii odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w lekkoatletyce. Nasza reprezentacja wywalczyła w nich 6 medali. Na najwyższym stopniu podium stanęli Julia Kolos i Michał Sołek, którzy nie mieli sobie równych w skoku wzwyż. Srebrne medale wywalczyli Patrycja Borowiec (w skoku w dal) i  Aleksandra Musik (w skoku wzwyż). Brązowe medale za trzecie miejsce otrzymały Karolina Wójciak (rzut oszczepem) i Ania Czepiel (bieg na 100m). Bardzo blisko podium znaleźli się: sztafeta dziewcząt 4x100 (4msc), Natalia Wisz w skoku w dal (4m),  Janek Andruszewski w rzucie oszczepem (4m), Olga Lonc w pchnięciu kulą (5m). fotowtorek, 15 września 2015                                                    
Pokazy fizyczne na Uniwersytecie w Lublinie

Ponad 100 osób z naszej szkoły wybrało się do Lublina na coroczne, niezwykle interesujące pokazy fizyczne. Przypominamy uczestnikom o konkursie ogłoszonym przez p.Marcina.
Szóstki z fizyki do wzięcia!  foto
niedziela, 13 września 2015                                                    
Zjazd Szkolnych Kół Caritas

W dniu 12 września 2015 roku uczennice naszej szkoły - Anna Krzysztofińska, Matylda Kulpa , Anna Podgórska, Martyna Sawicka, Zuzanna Krupa, Gabriela Magdoń, Marcelina Podzis, Anna Rzeszutko, Aleksandra Kmiotek, Monika Kijowska oraz opiekunowie – pani Justyna Zadorożna i ksiądz Krzysztof Stawarz uczestniczyli w Ogólnopolskim Jubileuszowym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas w Hali Podpromie w Rzeszowie. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17-tej słowami księdza Stanisława Słowika – dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Następnie odbyła się prezentacja Szkolnych Kół Caritas, które przybyły licznie na spotkanie z całej Polski. Swoimi refleksjami podzielili się m. in. ksiądz prałat dr Marian Subocz – dyrektor Caritas Polska oraz pani Maria Kowalska – nauczycielka fizyki z II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, która odegrała wielką i inspirującą rolę powołując pierwsze w Polsce Szkolne Koło Caritas w 1995 roku. Po świadectwach wolontariuszy rozpoczął się koncert zespołu Szanty a w dalszej kolejności prezentacje filmowe i występy sportowe. Szczególnie podobał się występ Bartosza Ćwika – wicemistrza Polski w trialu rowerowym. Po pokazie programu przy fontannie multimedialnej uczestnicy zjazdu bawili się m.in. przy muzyce zespołu Karczmarze NaNowo. Celów istnienia SKS jest kilka. Dzięki nim, młodzi ludzie uwrażliwiają się na drugiego człowieka, na jego potrzeby, krzywdę i cierpienie. Koła działają po to, by w najbliższym otoczeniu rozpoznać jakie konkretne potrzeby i problemy mają ich sąsiedzi, rodziny, znajomi, ale też ci, o których świat zapomina. Dziękujemy wszystkim uczestnikom z naszej szkoły za entuzjazm serc i zaangażowanie w niesienie pomocy! foto V Podkarpacki Konkurs Plastyczny
 ,,Pod kolorowym parasolem jesieni”

Zapraszam wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, poniżej podaję potrzebne informacje. Jeśli ktokolwiek ma jakieś pytania zapraszam do mnie codziennie do sali nr 4. Informacje do pobrania
                                              
Pozdrawiam! - Alicja Mitońniedziela, 13 września 2015                                                    
Marcin Wrona już z sukcesami w rajdach samochodowych!

Marcin Wrona, który dwa lata temu ukończył nasze gimnazjum właśnie zadebiutował w klasie A podczas rozegranych w ten weekend Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Jako najmłodszy kierowca w stawce (17 lat) zdobył trzy puchary, w tym dwa za drugie miejsca w klasie A-2000
!
No nieźle! Już w gimnazjum nikt nie mógł go dogonić na torze gokartowym!
 Teraz przynajmniej mamy satysfakcję, że przegrywaliśmy z nie byle kim :)

Brawo Marcin! Życzymy Ci wielu sukcesów na rajdowym szlaku.
czwartek, 10 września 2015                                                 
Bolesław Prus "Lalka"- IV NARODOWE CZYTANIE w Rzeszowie

5 września 2015 r. na placu przy Fontannie Multimedialnej odbyło się IV NARODOWE CZYTANIE frag. "Lalki" B. Prusa. Uczniowie z klas dziennikarsko- teatralnych, jak co roku, wzięli w nim udział. Julia Mikuła (z kl. I b) w ramach "Klubu Czytelnika" zaprezentowała własną interpretację fragmentu "Lalki". Chłopcy - Miłosz Wiater, Grzegorz Sobala, Adam Sobala, Mateus Stręk (z kl. I b) przyłączyli się do wspólnych zabaw sportowych. Zostali nagrodzeni upominkami przygotowanymi przez Urząd Miasta Rzeszowa. fotoczwartek, 10 września 2015                                                 
Poczet sztandarowy w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej

Uczniowie szkół gimnazjalnych miasta Rzeszowa, w tym reprezentujący nasze gimnazjum poczet sztandarowy w składzie: Jan Szczupak, Zuzanna Górny, Izabela Lubas, Kamila Warchoł wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
Mszy Świętej przewodniczył Ks. dr Andrzej Pociask.
środa, 9 września 2015                                                 
Wielki sukces Weroniki Połowniak!

Weronika Połowniak z kl. I b - została Laureatem (II miejsce) na  XXIII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek”, który odbył się w dniach 22.08 – 29.08.2015 w Słonecznym Brzegu w Bułgarii.
"MY - XXI WIEK  " to jeden z najbardziej prestiżowych Festiwali w Europie, który jest emitowany m.in. przez Telewizje Polską TVP.     
W tym roku wzięło udział ok. 500 uczestników m.in. z Izraela, Ukrainy, Mołdawii, Gruzji, Bułgarii... Jury międzynarodowe  w 7-osobowym  składzie oceniało uczestników.
Weronika nie tylko śpiewa ale jest także uczniem PSM II Stopnia w Rzeszowie i gra na flecie poprzecznym. Weronice życzymy kolejnych sukcesów!
środa, 2 września 2015                                                 
Wskocz na wyższy poziom! Popieramy akcję "Stop zwolnieniom z WF"!
wtorek, 1 września 2015                                                 
Koniec wakacji - czas do szkoły!

Dziś rano zainaugurowaliśmy rok szkolny 2015/2016. Była uroczysta Msza Święta i pierwsze spotkanie w klasach z wychowawcami. Wszystkim uczniom i nauczycielom  życzymy aby nie zabrakło wam zapału i chęci do pracy oraz aby ten rok dostarczył wielu wyjątkowych przeżyć.
Szczególnie serdecznie witamy w murach naszego gimnazjum pierwszaków, którzy rozpoczynają swoją gimnazjalną przygodę. Mamy nadzieję, że będziecie się dobrze czuli w naszej szkolnej społeczności i znajdziecie tu podatny grunt do własnego wszechstronnego rozwoju. foto


 

ARCHIWUM

.
 Dzień:  WAŻNE 


28 września

Wybory do Samorządu Uczniowskiego
 

30 września
Dyskoteka
z okazji Dnia Chłopaka

14 października
Pasowanie na Gimnazjalistę oraz

20 - 27  luty 2016
Obóz narciarsko-snowboardowyHarmonogram kółek i konsultacji

HARMONOGRAM ZAJĘĆ TECHNICZNYCH DLA KLAS 2

Instrukcja zakładania konta do dziennika elektronicznego

 Harmonogram zajęć sportowych

 Kalendarz roku szkolnego

 

Statystyki od 19 lutego 2012


Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie

© 2015  Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie  www.gm8.resman.pl