. , 

.
 

.
  
   ....MENU

 Strona główna
 
Dziennik szkolny 
 Podział godzin
 Zdjęcia
 Video
 Sukcesy
 
Koła i kluby
 
Sport

 O szkole
 Nabór
 Mapa dojazdu
 
Linki
 
Kontakt
 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
 PRZETARG

.    SZKOŁA

 Dyrektor
 
Wicedyrektor
 
Grono pedagogiczne
 Samorząd uczniowski
 
Godziny pracy
 
Patron
 Kalendarz roku szkolnego
 
Kalendarz imprez
 
Tradycje szkolne
 
Dokumenty
 
Programy
 
Organizacje
 
Stowarzyszenia
 
Koła zainteresowań
 
Konkursy
 
Biblioteka
 
Kronika
 
Pracownicy szkoły
 
Publikacje
 
Rzeszów
    UCZNIOWIE
 Samorząd uczniowski

 
Klasy
 
Zajęcia dodatkowe
 
Konsultacje
 
Fakultety
 
Wymagania
 
Osiągnięcia
 Zestaw podreczników
 
Złoty absolwent
    RODZICE
 Rada Rodziców
 
Regulamin Rady Rodziców
 Dokumentacja
 
Wywiadówki
- ważne daty
 Procedury kontaktów z  rodzicami
 Regulamin Rady Rodziców
 Wymagania i systemy  oceniania
 Regulamin Gimnazjum

  foto 2015/2016
  Biegi przełajowe
  Zawody LA
  Pokazy fizyczne
  Rozpoczęcie


 

czwartek, 3 marca                                
OBÓZ SNOWBOARDOWO - NARCIARSKI

Jak co roku fani "białego szaleństwa" z naszej szkoły uczestniczyli podczas ferii zimowych w Obozie Snowboardowo-Narciarskim. Przed wyjazdem wyjątkowo mocno obawialiśmy się o to czy aura pozwoli nam na "śmiganie" na stokach, ale na miejscu przeżyliśmy bardzo pozytywne rozczarowanie. Poza pierwszym dniem, gdy termometry na stoku wskazywały "mało zimową" temperaturę +18°C, w kolejnych dniach dosyć niespodziewanie przyszło ochłodzenie, wokoło zrobiło się biało i warunki do zjazdów mieliśmy naprawdę bardzo dobre. W tym roku najczęściej korzystaliśmy z kompleksu świetnych wyciągów w Białce Tatrzańskiej, ale odwiedziliśmy również Rusiński, Małe Ciche i Murzasichle-ski. Nie zabrakło również innych atrakcji, więc uczestnicy nie mogli narzekać na nudę. Ciepło spędziliśmy czas na Basenach Termalnych w Białce, świetnie bawiliśmy się w starym zakopiańskim kinie Giewont na "Planecie singli",  w ekskluzywnym Hotelu Bukowina zorganizowaliśmy sobie zawody na kręgielni, pospacerowaliśmy sobie po słynnych Krupówkach, odwiedziliśmy AquaPark w Zakopanem gdzie największe "wzięcie" miały zjeżdżalnie i jacuzzi. Jak co roku, wracając nie mogliśmy nie wstąpić na Tor Gokartowy "Daytona" w Tarnowie. Szybka jazda małymi "samochodzikami" dostarczyła nam sporej dawki adrenaliny na koniec.  Następny obóz już za rok... Fotośroda, 2 marca                                
ZAKOŃCZENIE AKCJI „POMÓŻMY ZWIERZAKOM”
Zakończyła się trwająca w naszej szkole akcja „Pomóżmy zwierzakom” – akcja, organizowana po to, by pomóc bezdomnym zwierzętom w schronisku „Kundelek” w Rzeszowie.
Czas na jej podsumowanie.
Od czasu, kiedy powstało nasze gimnazjum corocznie przeprowadzana jest akcja „Pomóżmy zwierzakom” i zawsze zaangażowanie uczniów było bardzo duże. Ale jeszcze nigdy nie zebraliśmy tak dużej ilości suchej karmy , puszek, makaronu, ryżu, misek, psich i kocich akcesoriów oraz innych rzeczy przydatnych w schronisku. Trudno jest to wszystko zliczyć. Za każdą przyniesioną rzecz każdemu uczniowi serdecznie dziękujemy.
W ramach naszego przedsięwzięcia przeprowadzony został konkurs na klasę, która w największym stopniu zaangażuje się w przebieg akcji.
W tym roku zwyciężyły dwie klasy: klasa 3e i klasa 3b (po raz trzeci). II miejsce zajęła klasa 2e, a trzecie – klasa 1f. Uczniom wymienionych klas serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
Uczniowie klas 3e i 3b w nagrodę pojadą do schroniska odwiedzić jego podopiecznych.
W ramach akcji zorganizowano konkurs plastyczny „Pies ma jeden cel w życiu… podarować komuś swoje serce” , którego zwycięzcą została
Anna Grzywa z klasy 3a. II miejsce w konkursie zajęła Weronika Siorek z klasy 1f, III miejsce przypadło Gabrieli Obacz z klasy 1b.
Serdecznie gratulujemy!
Specjalnie dla zwierząt mieszkających w schronisku „Kundelek” zorganizowano dyskotekę na koniec karnawału. Pieniądze ze sprzedaży biletów - 500 złotych zostały przekazane na konto schroniska.
Podziękowania kierujemy również do uczniów klasy 3b za pomoc w organizacji dyskoteki szkolnej.

Za ogromne zaangażowanie uczniów w akcję „Pomóżmy zwierzakom”, nasze gimnazjum otrzymało podziękowania od Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt.


środa, 2 marca                                
Nasze siatkarki tuż za podium!

Po równej i zaciętej walce zajęliśmy czwarte miejsce w finale gimnazjady dziewczyn.
Nie jesteśmy zniechęceni wręcz przeciwnie bardzo zmotywowani - jesteśmy bardzo młodą drużyną ;) i mamy młodych trenerów i wiemy że jeszcze wiele pracy przed nami, także zbieramy doświadczenia, ostro bierzemy się do pracy i szykujemy się na przyszły rok. Ale nie było wstydu ładna walka z gimnazjum sportowym (w którym dodam wszystkie zawodniczki były wyższe od naszego trenera) dodała nam skrzydeł i pomimo porażki czujemy satysfakcję, że udało się przegrać do 25:15 a drugiego seta 25:20. Foto
1marca

środa, 17 lutego                                  
III miejsce Julii Mikuły w finale
VI Festiwalu Piosenki 
Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej "PIOSENKA W MELONIKU"

wtorek, 16 lutego                                  
Dominacja naszych rolkarzy w Warszawie
Bladecross na Stadionie Narodowym

Nasi rolkarze zdominowali zawody w Mini-Bladecrossie na Zimowym Narodowym, które w ostatnią sobotę zostały rozegrane w Warszawie. W kategorii junior całe podium zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców przypadło naszym uczniom. Wśród dziewcząt zwyciężyła Justyna Czapla, przed Patrycją Najdą i Julią Miąsik. Wśród chłopców zwyciężył Dominik Bojda przed Jakubem Flagą i Nikodemem Krupą. Ponadto w swojej kategorii wiekowej drugie miejsce zajął Pan Konrad Tomaka. Brawo!


piątek, 12 lutego                                  
Rekolekcje szkolne

W tym roku nauki rekolekcyjne wygłosił ksiądz Rafał Flak. Mogliśmy także posłuchać wyjątkowego świadectwa niewidomego wykładowcy Politechniki Rzeszowskiej Pana Marcina Kaczmarzyka oraz obejrzeć w kinie Zorza film pt: "Czy naprawdę wierzę" fotośroda, 10 lutego                                  
Dzień Języków - podsumowanie

"All we need is love" tą piosenką rozpoczęliśmy "Dzień Języków obcych" w naszej szkole
 ze specjalną dedykacją dla wszystkich zakochanych i tych, którzy zamierzają się zakochać.
9 luty końcówka karnawału a my bawiliśmy się szlifując swoje umiejętności językowe w wyjątkowych konkurencjach :"Podryw na język" , Jako to melodia , Dancing show, test językowy dotyczący St.Valentine’s Day oraz Karaoke klasowe.
Każda klasa przygotowała również "
Valentine’s Card" - kartkę Walentynkową z życzeniami w języku angielskim oraz zdjęcie swojej klasy.
Wszystkie konkurencje dostarczyły mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy a przede wszystkim były okazją aby zabłysnąć w językach obcych. Najwięcej emocji zbudziło "Karaoke klasowe" ,które porywały tłumy do wspólnego śpiewania wybranej przez klasę piosenkę. Królowały hity z pierwszych list przebojów jak :"Hello" Adele ale również muzyka z musicali Mammia Mia, bardzo popularną okazała się piosenka ‘’Baby’’ –Justin Bieber ):
Czas ogłosić zwycięzców naszej zabawy:
THE WINNERS ARE AS FOLLOWS:
AMONG LEVEL 1 – CLASS 1D
AMONG LEVEL 2 – CLASS 2C
AMONG LECEL 3 – CLASS 3E


MANY THANKS TO ALL OF YOU
YOUR TEACHERS OF ENGLISH : ELŻBIETA PIKUS i EDYTA DELGADO-GOMEZ.
SPECIAL THANKS TO CLASS 2D FOR ORGANISING THAT DAY IN OUR SCHOOL WITH THEIR TEACHER ELŻBIETA PIKUSfoto1 
foto2wtorek, 9 lutego                                  
Dyskoteka Karnawałowa

fotowtorek, 9 lutego                                  
Jak po pączki to tylko na Miodową, czyli Dzień Pączka w naszej szkole
Rośnie konkurencja dla słynnej cukierni Rak&Orłowski

fotoLwiątko to polsko - ukraiński konkurs fizyczny.
Odbędzie się on w tym roku 21 marca.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć w nim udział powinni zgłosić się do sekretariatu do 11 lutego i uiścić opłatę startową (8zł).

Więcej o konkursie: www.lwiatko.org.
wtorek, 9 lutego                                  
II miejsce dla naszego Musicalu "The Tower of Babel"
na XV Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych


Ponadto nasi uczniowie otrzymali aż pięć wyróżnień indywidualnych:
KREACJA AKTORSKA
Dyrektor teatru - Maciej Obrzut
KREACJE MUZYCZNE

Maria Ossolińska, Julia Mikuła, Weronika Połowniak, Martyna Ziaja

Wielkie Brawa!sobota, 6 lutego                                                
Jubileuszowy XV Przegląd Teatrzyków Obcojęzycznych za nami
Grand Prix dla Zespółu Szkół w Głogowie Małopolskim
Drugie miejsce dla naszego gimnazjum!

Jak ten czas szybko płynie... W ubiegłą sobotę, już po raz piętnasty, zjechali się na Miodową pasjonaci teatru i języków obcych z różnych stron województwa podkarpackiego.
 W tegorocznym jubileuszowym Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Obcojęzycznych uczestniczyli gimnazjaliści z Rzeszowa, Frysztaka, Miejsca Piastowego, Birczy i Głogowa. Ja co roku nasi goście mogli liczyć na ciepłe i serdeczne przyjęcie - bo jak wiadomo nasza szkoła ma "słabość" do artystów i są oni traktowani u nas zawsze wyjątkowo. Z roku na rok poziom przeglądu jest coraz wyższy, zarówno artystycznie jak i językowo. Jak podkreślali widzowie (a przybyło ich bardzo wielu), niektóre przedstawienia były tak profesjonalnie przygotowane i zagrane, że z powodzeniem można je przenieś na deski prawdziwych teatrów.
  Patronat nad naszym konkursem objął Podkarpacki  Kurator Oświaty, natomiast patronat medialny – Radio Rzeszów. Swoją obecnością zaszczycili nas: pani Kurator Alina Pieniążek, pani Monika Neusser- reprezentująca Urząd Miasta Rzeszowa oraz wicedyrektor IV LO w Rzeszowie pan Leszek Posiewała. Jury w składzie: p. Witold Walawender – przewodniczący jury - Radny Miasta Rzeszowa
... czytaj więcej
foto    relacja Radia Rzeszów 
PRZEJDŹ DO STRONY:
 90  89
88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0

ARCHIWUM

.
 Dzień:  WAŻNE 
24 - 29 marca


8 kwietnia godz.17.00

dla rodziców i uczniów klas szóstych

11 kwietnia


18, 19, 20 kwietnia

Harmonogram zajęć technicznych

Harmonogram kółek i konsultacji

Instrukcja zakładania konta do dziennika elektronicznego

 Harmonogram zajęć sportowych

 Kalendarz roku szkolnego

 

Statystyki od 19 lutego 2012


Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie

© 2016  Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie  www.gm8.resman.pl