. , 

.
 

.
  
   ....MENU

 Strona główna
 
Dziennik szkolny 
 Podział godzin
 Zdjęcia
 Video
 Sukcesy
 
Koła i kluby
 O szkole
 Nabór
 Mapa dojazdu
 
Linki
 
Kontakt
      SZKOŁA

 Dyrektor
 
Wicedyrektor
 
Grono pedagogiczne
 Samorząd uczniowski
 
Godziny pracy
 
Patron
 Kalendarz roku szkolnego
 
Kalendarz imprez
 
Tradycje szkolne
 
Dokumenty
 
Programy
 
Organizacje
 
Koła zainteresowań
 
Konkursy
 
Biblioteka
 
Kronika
 
Pracownicy szkoły
 
Rzeszów


 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
              PRZETARG

.       
       UCZNIOWIE
 Samorząd uczniowski

 
Klasy
 
Zajęcia dodatkowe
 
Konsultacje
 Zajęcia sportowe
 
Fakultety
 
Wymagania
 Zestaw podręczników
 
Złoty absolwent
        RODZICE
 Rada Rodziców
 
Regulamin Rady Rodziców
 
Dokumentacja
 
Wywiadówki - ważne daty
 Procedury kontaktów z rodzicami
 Wymagania i systemy oceniania
 Regulamin Gimnazjum    


czwartek, 24 listopada                           
Dyskoteka Andrzejkowa

 
Foto
Podczas dyskoteki można było kosztować różnorakich słodkości przygotowanych przez naszych rodziców i uczniów. Na zdjęciu poniżej jedno z takich dzieł sztuki cukierniczej wykonanych przez mamę Gabrysi Obacz z klasy 2b. Pyszne! Dziękujemy!SZCZEGÓŁYczwartek, 24 listopada                           
Wypominki w kościele Chrystusa Króla
Listopad to czas szczególnej modlitwy, pamięci i zadumy nad naszymi bliskimi zmarłymi. W dniu 21 listopada delegacja Naszej Szkoły ze Sztandarem uczestniczyła w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bpa Edwarda Białogłowskiego za dusze zmarłych dyrektorów, nauczycieli, pracowników i uczniów szkół oraz placówek oświatowych w kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie. W tych wypominkach modliliśmy się także za tych, którzy związani byli z Naszą Szkołą.
 Wieczne odpoczywanie racz im dać, Panie.
Foto
środa, 23 listopada                           
Klasy pierwsze w warszawskim Centrum KOPERNIK
Fotowtorek, 22 listopada                           
Relacja z wyprawy do CERN i nie tylko...

W dniach od 25 września do 1 października tego roku odbyła się wycieczka innowacyjna dla klas matematyczno-fizycznych do Genewy, Szwajcaria.
Głównym celem wyprawy była Europejska Organizacja Badań Jądrowych, ośrodek CERN, zajmujący się badaniem budowy materii i sił, jakie ją utrzymują. Zostaliśmy oprowadzeni przez pracowników ośrodka. Wysłuchaliśmy też Polaków tam pracujących, którzy nie tylko przybliżyli nam na czym polega ich praca, ale także opowiedzieli, jak w ogóle znaleźli się w CERN-ie i jakie są warunki ich pracy.
Poza odwiedzeniem ośrodka, zwiedziliśmy także piękne miasto, w którym się zatrzymaliśmy, czyli Genewę. Byliśmy między innymi przed siedzibą ONZ - Organizacji Narodów Zjednoczonych, podróżowaliśmy łódkami-taksówkami, czy robiliśmy zdjęcia przy ogromnym, sztucznym gejzerze. Robiliśmy również bardzo udane, grupowe spacery wzdłuż jeziora Genewskiego lub do rynku miasta.
Jednak najbardziej, według mnie, zachwycającą częścią pobytu za granicą, był wyjazd do Chamonix, skąd wyjechaliśmy kolejką na Mount Blanc - najwyższy szczyt Europy. Widoki były niesamowite. Mieliśmy także okazję podziwiać tak zwane "wiewiórki", skoczków uprawiających wingsuiting ze stoków Mount Blanc.
Uważam, że wycieczka była warta wzięcia w niej udziału i jednocześnie jestem pewna, że zdecydowana większość osób, która w niej uczestniczyła, chętnie pojechałaby na nią drugi raz. FOTO
                                                                                                 
Urszula Lotczyk kl. 2f


            
wtorek, 22 listopada                           
Sukces Piotra Niedzielskiego na Mistrzostwach Świata!
W sobotę 19 listopada
Piotr Niedzielski (z klasy 2A) i Aleksandra Kamińska tańczyli w WDC AL World Championship 10- DANCE 2016- Linz-Leonding w Austrii. W otwartych Mistrzostwach Świata, w kategorii do 16 lat, w łącznej punktacji 10 tańców wytańczyli
10 półfinałowe miejsce! Para reprezentuje Szkołę Tańca Sportowego AKSEL. BRAWO!
            
poniedziałek, 21 listopada                           
CZYTAMY, CZYTAMY
W czwartek 17 listopada w bibliotece szkolnej odbył się konkurs pięknego czytania fragmentów powieści Damiana Tomeckiego „Alfabet szyfru”
W konkursie wzięło udział 27 uczestników. Poziom był bardzo wysoki.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

I MIEJSCE
VANESSA ZALEŚNY I B, IZABELA WIERCIŃSKA I E
II MIEJSCE
MACIEJ CHMURA IIF, PAULINA MARSZAŁ I C
III MIEJSCE
JOANNA DUCH III B, ANNA PODGÓRSKA II C,  KATARZYNA BIELAK I B
WYRÓŻNIENIA
KRYSTYNA PAŚKO I A, DOMINIK SZUBERLA I A, JOANNA SZYSZKA II A,
MIKOŁAJ STECKO I E, MONIKA PARA II A
            
niedziela, 20 listopada                           
Rozśpiewana rodzinka Połowniaków
W dniach 12-13 listopada 2016 roku odbył się XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Dzieci i Młodzieży "Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka" w Krakowie . Festiwal poprzedzony był eliminacjami wstępnymi a następnie regionalnymi w ośrodkach kultury całej Polski, do ścisłego Finału zakwalifikowano 124 uczestników. Nasza uczennica z klasy II b - Weronika Połowniak zdobyła III miejsce  kategorii wiekowej 14 - 16 lat, jej brat z I b Jakub został Finalistą . Natomiast były nasz uczeń Dominik Połowniak został wyróżniony w  kategorii wiekowej 17 - 23. Podczas uroczystej gali wręczenia nagród czworo rodzeństwa: Weronika, Dominik, Jakub oraz Karolina Połowniak wyśpiewało utwór " Ej, przyjdźcie do nas" skomponowany specjalnie dla nich przez Jana Wojdaka sł.Monika Partyk. W solowej kompozycji "Przygoda intelektualna" wystąpiła  Weronika muz.Jan Wojdak sł.Sławomir Wierzchowski. Obie piosenki ukazały się na najnowszej płycie "Piosenki Festiwalowe 7". Ciekawostką jest fakt że Weronika i Karolina oraz Dominik byli najmłodszymi uczestnikami w swojej kategorii. Gratulujemy i życzymy dalszych owocnych sukcesów. FOTO            
 STARTUJE KOLEJNA EDYCJA PROGRAMU:
„Gimnazjum nr 8 – przedsiębiorcza szkoła” II edycja

– projekt dofinansowany przez Narodowy Bank Polski w ramach edukacji ekonomicznej.

Termin realizacji projektu:
2016.11.02 – 2017.04.28

Celem głównym projektu jest zwiększenie poziomu wiedzy i zainteresowania z zakresu przedsiębiorczości.
Do udziału w projekcie zakwalifikowanych zostanie 120 uczniów, podzielonych na dwie edycje po 60 uczestników (pierwsza edycja w semestrze zimowym, druga edycja w semestrze letnim).
Projekt przewidywać będzie dwie edycje identycznych działań (warsztatów oraz konkursu), dlatego też do każdej z edycji planowana jest osobna rekrutacja.
Rekrutacja (1 edycja) – 07.11.2016 – 18.11.2016
Rekrutacja (2 edycja) – 23.01.2017 – 03.02.2017
Jedna edycja projektu składa się z 3 części:
1. Część teoretyczna - warsztaty kreowania świadomej przedsiębiorczości prowadzona będzie przy wykorzystaniu metodyki nauki eksperymentalnej.
2. Warsztaty z wykorzystaniem gry ekonomicznej prowadzone będzie w oparciu o ekonomiczną grę planszową Cashflow 101. Gra czy podstaw inwestowania w akcje, biznes i nieruchomości, umieszczając gracza w interaktywnym środowisku pozwalającym na eksperymentowanie z własną strategią.
3. Szkolny turniej Cashflow.
Ostatnią częścią projektu, niejako podsumowaniem będzie Szkolny Turniej Cashflow, podczas, którego uczniowie w grupach 6-osobowych będą walczyć o zwycięstwo. Dla laureatów turnieju przewidziano ciekawe nagrody:
1 miejsce - czytnik do e-booków
2 miejsce - bon o wartości 150 zł do księgarni Empik
3 miejsce - bon o wartości 100 zł do księgarni Empik
             
czwartek, 17 listopada                           
WE ARE THE CHAMPIONS!!!
Mistrzostwo Rzeszowa w tenisie stołowym dla Gimnazjum nr 8
Brawo Piotr Chłodnicki i Karol Lis!

13 rzeszowskich drużyn gimnazjalnych przystąpiło do tegorocznej rywalizacji w Gimnazjadzie w tenisie stołowym. Bezapelacyjne zwycięstwo odniosła w nich nasza drużyna w składzie: Piotr Chłodnicki i Karol Lis. Wielkie Gratulacje! Opiekunem naszej druzyny był Pan Marek Żyłka.
 Przed chłopakami teraz rywalizacja na szczeblu rejonowym. Powodzenia! FOTO                          
Pomóż przygotować paczki dla dzieci z hospicjum
na Dzień Świętego Mikołaja!


Nasza szkoła włącza się w akcję zbierania przydatnych rzeczy do zrobienia paczek
dla dzieci hospicyjnych.
JEŚLI CHCIAŁBYŚ WSPOMÓC AKCJĘ MOŻESZ PRZYNIEŚ DO SZKOŁY POTRZEBNE RZECZY
Tu znajdziesz pełną ich listę
Rzeczy zbieramy do 25 listopadaśroda, 15 listopada                            
Pan Zbigniew Piekiełek - Przyjaciel Gimnazjum nr 8

Podczas akademii z okazji Święta Niepodległości miała miejsce podniosła uroczystość wręczenia Panu Zbigniewowi Piekiełkowi honorowego tytułu "Przyjaciel Szkoły Gimnazjum nr 8".
 Pan Zbigniew - prezes Koła AK nr III im. Józefa Lutaka oraz członek Zarządu Okręgu Podkarpackiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej - otrzymał to wyróżnienie m.in. za wieloletnie krzewienie wartości patriotycznych wśród naszych uczniów.
Panie Zbigniewie jeszcze raz dziękujemy za wielokrotnie okazywaną przyjaźń i szacunek dla naszej szkoły!
niedziela, 13 listopada                            
Akademia z okazji Święta Niepodległości

Czwartkową piękną akademię z okazji kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: pani Janina Wierzbicka-Kopeć – wiceprezes Koła nr I ŚZŻAK, pani w stopniu kapitana, była łączniczką pułkownika Łukasza Cieplińskiego;
pan Aleksander Szymański – prezes Zarządu Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK, żołnierz Armii Krajowej, były więzień 3 obozów koncentracyjnych, pan Zbigniew Piekiełek – prezes Koła nr III im. Józefa Lutaka oraz członek Zarządu Okręgu Podkarpackiego ŚZŻAK, pan Stefan Michalczak – Prezes Koła Rzeszów ŚZŻAK, oraz pani Agnieszka Iwaszek – sekretarz ŚZZAK.
Nasi goście po obejrzeniu akademii nie ukrywali swojego wzruszenia i zachwytu nad wspaniałymi występami młodych artystów z naszego gimnazjum. fotoniedziela, 13 listopada                            
Poniedziałek w szkole nie musi być zawsze taki sam

W poniedziałek, tj.7 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień śpiocha” – miłą i przytulną niespodziankę. W tym dniu uczniowie paradowali po szkole w piżamach, szlafrokach, kapciach, przynieśli poduszeczki, przytulanki. „Dzień śpiocha” cieszył się zainteresowaniem wśród młodzieży – o tym świadczą powyższe zdjęcia.niedziela, 13 listopada                           
 Spotkanie w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

8 listopada uczniowie klas dziennikarsko – teatralnych I b i II b uczestniczyli w spotkaniu z autorką książek dla młodzieży panią Magdaleną Skubisz. Wywiad przeprowadziła dziennikarka „Gazety Wyborczej” pani Anna Gorczyca. W czasie spotkania z młodzieżą pani Magda podzieliła się swoimi doświadczeniami i opowiadała, jak powstały jej książki.

 
PRZEJDŹ DO STRONY:
 102  101  100  99   98  97  96 95  94  93  92  91  90  89
88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0

ARCHIWUM

 

.
 Dzień:  WAŻNE 


6 grudnia
Mikołajki klasowe


5-9 stycznia
XXIV Wojewódzki Konkurs Szopek

REGULAMIN


18 lutego

INFORMACJEHarmonogram zajęć
pozalekcyjnych


Koncepcja Pracy Szkoły

Instrukcja zakładania konta do dziennika elektronicznego

Terminy zajęć technicznych
 i artystycznych w klasach drugich


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

  

Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie
SP 21 Rzeszów

 

© 2016  Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie  www.gm8.resman.pl