. , 

.
 

.
  
   ....MENU

 Strona główna
 
Dziennik szkolny 
 Podział godzin
 Zdjęcia
 Video
 Sukcesy
 
Koła i kluby
 O szkole
 Nabór
 Mapa dojazdu
 
Linki
 
Kontakt
      SZKOŁA

 Dyrektor
 
Wicedyrektor
 
Grono pedagogiczne
 Samorząd uczniowski
 
Godziny pracy
 
Patron
 Kalendarz roku szkolnego
 
Kalendarz imprez
 
Tradycje szkolne
 
Dokumenty
 
Programy
 
Organizacje
 
Koła zainteresowań
 
Konkursy
 
Biblioteka
 
Kronika
 
Pracownicy szkoły
 
Rzeszów


 ZAMÓWIENIA PUBLICZNE
              PRZETARG

.       
       UCZNIOWIE
 Samorząd uczniowski

 
Klasy
 
Zajęcia dodatkowe
 
Konsultacje
 Zajęcia sportowe
 
Fakultety
 
Wymagania
 Zestaw podręczników
 
Złoty absolwent
        RODZICE
 Rada Rodziców
 
Regulamin Rady Rodziców
 
Dokumentacja
 
Wywiadówki - ważne daty
 Procedury kontaktów z rodzicami
 Wymagania i systemy oceniania
 Regulamin Gimnazjum    


poniedziałek, 5 grudnia                         
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - konkursy, pogadanki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza obchodzonego 5 grudnia, w naszej szkole w ciągu dwóch tygodni poprzedzających to święto zostały przeprowadzone w każdej klasie pogadanki na temat „Co to jest wolontariat”, odbył się szkolny konkurs plastyczny pod tytułem „Pomocna dłoń” oraz szkolny konkurs literacki pod hasłem „Pomaganie jest fajne”.
W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zdobyli uczniowie klasy
2b i 3d, drugie miejsce uczniowie klasy 2e i 2c, natomiast trzecie miejsce – uczniowie klas 1a, 1e i 1f.
W konkursie literackim prace oceniane były w dwóch kategoriach: opowiadanie i wiersz.
Najwyżej ocenione przez Jury zostało opowiadanie uczennicy kl. 1c
Magdaleny Marmoli pt.: „Historia pewnej znajomości”. Drugie miejsce w tej kategorii zdobyła uczennica kl. 1f Aleksandra Dubiel za opowiadanie pt.: „Zwierzęcy zakątek”, natomiast trzecie miejsce zajęła Maria Kaszuba z tej samej klasy.
Dwa wiersze równocześnie zostały ocenione najwyżej i ich autorki zajęły pierwsze miejsce, to jest:
Gabriela Obacz z kl. 2b za wiersz „Lubię pomagać” i Krysia Paśko z kl. 1a za wiersz „Pomofajo”. Drugie miejsce w tej kategorii zajęła Marta Frańczak z kl. 3c za wiersz „Pomagajmy więc oboje”, natomiast trzecie miejsce: Gabriela Chowaniec a kl. 1f za wiersz „Pomaganie jest fajne.
Podziękowania należą się też nauczycielom, którzy zaangażowali się w tę akcję: Są to p. Alicja Mitoń, p. Beata Jakubek, p. Barbara Rubinkiewicz, p. Joanna Bryła, p. Barbara Gryczan, p. Ewa Sak, p. Piotr Bojda oraz wszyscy wychowawcy klas. Myślę, że wszyscy zgodzimy się ze słowami Flory Edwards (cytowanymi na jednym z plakatów konkursowych):
„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”  Foto
                                                                  koordynatorka wolontariatu w Gimnazjum nr 8
                                                                          Jolanta Bukowska
niedziela, 4 grudnia                         
Zaduszki Poetyckie

W zeszły piątek grupa teatralna z naszej szkoły, pod opieką pani Joanny Bryły, przygotowała w  Kościele pw. Michała Archanioła Zaduszki Poetyckie. Ten chłodny listopadowy wieczór idealnie współgrał z przedstawioną treścią: zaduma oraz refleksja nad życiem i śmiercią ze wspaniałym akompaniamentem gitary i fletu poprzecznego oraz pięknymi piosenkami.
Na początku wspomnieliśmy o zasłużonych rodakach, którzy odeszli- m. in. o kard. Franciszku Macharskim, ks. Janie Kaczkowskim, dziennikarce Janinie Paradowskiej, krytyku muzycznym Bogusławie Kaczyńskim oraz o reżyserze Andrzeju Wajdzie. Następnie zadumaliśmy się nad śmiercią dziecka- przecież nie powinno się umierać, nie dorastając nawet do klamki, by otworzyć drzwi do dorosłego życia. Nie można odejść, nie zdając sobie tak naprawdę sprawy z tego, że się żyje. Tę cześć spektaklu wzbogacił pamiętnik chorej na raka nastolatki, która bardzo kochała życie, jednak nie mogła cieszyć się nim za długo. Później przedstawiliśmy refleksję nad śmiercią ukochanej osoby. Gdy odchodzi ktoś bliski, nasze serca obumierają, nie mamy już wewnętrznego ciepła. Dopiero wtedy zdajemy sobie sprawę, ile jeszcze chcieliśmy powiedzieć i przekazać tej osobie, lecz jest już za późno. Ta myśl zniewala nasze sumienia, a nie mamy możliwości, by cofnąć czas. Nikt nie umie pogodzić się ze stratą miłości- ciągle wracają wspomnienia, a serce nie chce akceptować strasznej prawdy. Następnie zatrzymaliśmy się chwilę nad śmiercią starszej osoby. Niby to jest naturalny proces, a  starszy człowiek już przeżył swoje życie, to odpowiedni czas dla niego, by umrzeć…Ale nikt nie chce przyjąć do świadomości tego, że to czeka kiedyś każdego z nas.
Otrzymaliśmy gromkie brawa od zgromadzonej publiczności oraz podziękowania od księdza proboszcza i Pani Dyrektor, przez co utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nasz występ skłonił wszystkich zebranych do refleksji. Zaduma nad życiem i śmiercią jest potrzebna, zwłaszcza w tym wyjątkowym dla wszystkich chrześcijan miesiącu. Foto
niedziela, 4 grudnia                         
Nie zgubić talentu Zuzi!

Zuzia Gawrońska od piątego roku życia ćwiczy grę na pianinie, dzięki czemu odniosła wiele sukcesów krajowych i międzynarodowych mi. drugie miejsce w Międzynarodowym Konkursie pianistycznym w Wilnie; Międzynarodowym konkursie pianistycznym w Zamościu; Ogólnopolski konkurs pianistyczny w Krakowie trzecie miejsce; Międzynarodowy konkurs pianistyczny w Zambrowie trzecie miejsce.
Ostatnio za swoje osiągnięcia i by móc je nadal kontynuować za swoją ciężką pracę otrzymała stypendium w programie Nie zgubić talentu.
Gratulujemy!niedziela, 4 grudnia                         
Trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Starosty Rzeszowskiego

28 listopada drużyna chłopców z naszego gimnazjum wzięła udział w II Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Starosty Rzeszowskiego klas II-III gimnazjalnych.
W zawodach wzięło udział 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W "naszej" grupie znalazły się drużyny z 9 Gim, 10 Gim oraz 3 Gim. W pierwszym meczu nasza reprezentacja zremisowała bezbramkowo z 9 Gimnazjum. W kolejnym spotkaniu za przeciwników mieliśmy drużynę z 10 Gimnazjum (późniejszych zwycięzców turnieju) z którą bardzo pechowo przegraliśmy tracąc bramkę w ostatnich minutach meczu. Na ostatni mecz grupowy wyszliśmy bardzo zmotywowani z chęcią zwycięstwa. Doszło do kilku zmian w składzie wyjściowym, a także zostały zmienione założenia taktyczne. Bartosz Oczoś, który kapitalnie spisywał się w obronie został przesunięty do ofensywy, gdyż tam naszej drużynie brakowało armat, a dobrze spisującego się w bramce Jakuba Kruczka zastąpił Mikołaj Głuszko. Te zmiany okazały się przysłowiowym strzałem w "10". Nasz kapitan strzelił wspaniałą bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego, a Mikołaj wiele razy ratował naszą drużynę w sytuacjach sam na sam. Mecz zakończył się naszą wygraną w stosunku 1:0, a my mogliśmy się cieszyć z drugiego miejsca w grupie, które pozwoliło nam grać o 3 miejsce. W tymże meczu naszym przeciwnikiem była drużyna z Gim. 6. W regulaminowym czasie gry nie padła żadna bramka, więc o miejscu na podium miały zadecydować rzuty karne. Gdy Jakub Smoleński oraz Bartosz Oczoś perfekcyjnie wykonali swoje "jedenastki", a Mikołaj Głuszko obronił strzał przeciwnika nasza drużyna mogła się cieszyć z wygranej oraz 3 miejsca w turnieju
skład drużyny: Tymoteusz Zaręba, Mateusz Dziwisz, Krystian Szlęzak, Bartosz Oczoś (c), Jakub Smoleński, Jakub Kruczek, Radosław Sitarz, Hubert Niemiec, Mikołaj Głuszko
                                                                                                                 Dariusz Polanowski
Ostatnie dni zapisów na obóz zimowy
WIĘCEJ INFORMACJI - KLIKNIJśroda, 30 listopada                           
Piotr Niedzielski stypendystą Urzędu Marszałkowskiego!

29 listopada br. w Filharmonii Podkarpackiej miała miejsce uroczystość wręczenia stypendiów za wybitne osiągnięcia naukowe i artystyczne w ramach realizowanego przez Urząd Marszałkowski programu Nie zagubić talentu. Miło nam poinformować, że w gronie 19 stypendystów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego za wybitne osiągnięcia artystyczne w ubiegłym roku, znalazł się wraz ze swoją partnerką Aleksandrą Kamińską - uczeń naszej szkoły
Piotr Niedzielski. Gratulujemy!poniedziałek, 28 listopada                           
Sukcesy akrobatów


 Podczas Grand Prix Polski im.Stanisława Gieronia w akrobatyce sportowej
uczniowie naszej szkoły
Alicja Stawicka i Konrad Biłyk pod opieką trenera Andrzeja Sokołowskiego zdobyli srebrne medale. Natomiast Karolina Lewicka wywalczyła złoty medal.
Gratulujemy serdecznie!
niedziela, 27 listopada                           
Rekord Polski w masowym śpiewaniu szant

 W dniach 18 -26 listopada pod patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa odbyły się w Rzeszowie XX Jubileuszowe Dni Kultury Marynistycznej. W ramach obchodów planowano ustanowić nowy rekord w masowym śpiewaniu szant. My również wzięliśmy udział w tej zabawie.
18 listopada o godz. 11:20 połączyliśmy się z Radiem Rzeszów, które przeprowadziło transmisję „na żywo” z koncertu szant w II LO. Śpiewaliśmy refren „John Kanaka Naka słuchaj mnie”.
Rekord został pobity
czwartek, 24 listopada                           
Zmaganiom czas zadośćuczynić
Po zmaganiach w tegorocznej Parafiadzie, która miała miejsce kilka tygodni temu w Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie, nadszedł czas na odebranie nagrody głównej. Była nią wycieczka do Krakowa. Uczestniczyli w niej uczniowie wygranej klasy i wyróżnieni gimnazjaliści, którzy okazali się najlepsi w poszczególnych konkurencjach.
Pierwszym celem wycieczki był powrót do historii naszej Ojczyzny, a najlepszym do tego miejscem był Zamek i Katedra na Wawelu, gdzie spoczywają polscy królowie, biskupi, bohaterowie, artyści, święci i błogosławieni. Pani przewodnik przeniosła wszystkich obecnych gimnazjalistów w klimaty historycznych epok i najważniejszych wydarzeń i postaci.
Po tej dawce, jakże ciekawej, historii, czas wolny nagrodzeni spędzili na płycie Rynku Głównego, gdzie kto głodniejszy rozglądał się za restauracjami, kto ciekawszy odnalazł wiele ciekawych i zabytkowych miejsc, a kto sprytniejszy zdążył na jedno i drugie.
Ostatnim punktem wycieczki była rekreacja w Parku Wodnym, gdzie zdecydowanie wiodącymi atrakcjami były strome i szybkie zjeżdżalnie, spacer po „krach”, mecz piłki wodnej pomiędzy chłopcami a dziewczynami, które okazały się lepsze. Opiekunowie zdecydowanie preferowali ciepłe jacuzzi, z którego mieli ogląd na wszystko i wszystkich. Zmęczeni, wymoczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy „rozśpiewanym” autobusem do Rzeszowa.
 Następna Parafiada i równie atrakcyjna nagroda już za niecały rok.
Foto


Karolina walczy na wodzie z grawitacją...
 
PRZEJDŹ DO STRONY:
102  102  101  100  99   98  97  96 95  94  93  92  91  90  89
88 87 86 85 84 83 82 81 80 79 78 77 76 75 74 73 72 71 70 69 68 67 66 65 64 63 62 61 60 59 58 57 56 55 54 53 52 51 50 49 48 47 46 45 44 43 42 41 40 39 38 37 36 35 34 33 32 31 30 29 28 27 26 25 24 23 22 21 20 19 18 17 16 15 14 13 12 11 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0

ARCHIWUM

 

.
 Dzień:  WAŻNE 


22 grudnia
Jasełka Bożonarodzeniowe
Wigilie klasowe

23-30 grudnia
Zimowa przerwa świąteczna

9 stycznia
Finał XXIV Wojewódzkiego Konkursu Szopek

REGULAMIN

6 stycznia
Orszak Trzech Króli

16-27 stycznia
Ferie zimowe

21-28 stycznia


18 lutego

INFORMACJEHarmonogram zajęć
pozalekcyjnych


Koncepcja Pracy Szkoły

Instrukcja zakładania konta do dziennika elektronicznego

Terminy zajęć technicznych
 i artystycznych w klasach drugich


KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zestaw podręczników na rok szkolny 2016/2017

  

Gimnazjum nr 8 w Rzeszowie
Szkoła Podstawowa nr 21 w Rzeszowie
SP 21 Rzeszów

 

© 2016  Gimnazjum nr 8 im. Armii Krajowej w Rzeszowie  www.gm8.resman.pl